Θετικά μηνύματα από το φιλικό για τον Σωφρόνη Αυγουστή

Τρίτη, 26/6/2018 - 21:13

Ο Απόλλωνας επικράτησε στο 2ο φιλικό του επί Αυστριακού εδάφους της Ίντερ Ζάπρεζιτς με 2-0 χάρη σε δύο γκολ του Σάσα Μάρκοβιτς.  Δεν αγωνίστηκε στον αγώνα ο Ζελάγια λόγω τραυματισμού.

ΦΙΛΙΚΠ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Απόλλωνα με τον Μάρκοβιτς να κάνει μόλις στο 2ο λεπτό το 1-0 για την ομάδα της Λεμεσού μετά από σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Στο 31ο λεπτό και πάλι ο Μάρκοβιτς  έκανε το 2-0 με σουτ από τα 30 μέτρα. Σε γενικές γραμμές η παρουσία του Απόλλωνα ήταν πολύ θετική στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού ο προπονητής των «κυανόλευκων» πραγματοποίησε πολλές αλλαγές με σκοπό να δοκιμάσει καινούρια πρόσωπα και συστήματα. Ο ρυθμός έπεσε και μοναδική καλή στιγμή ήταν στο 81ο λεπτό με τον Σκέμπρι να μην μπορεί να βρει τον δρόμο προς τα δίκτυα.

Έτσι, το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με θετικό αποτέλεσμα για τον Απόλλωνα δίνοντας την ευκαιρία στον Σωφρόνη Αυγουστή να βγάλει πολλά συμπεράσματα για τη συνέχεια.

Ο Σωφρόνης Αυγουστή ξεκίνησε με τους Βάλε, Ρόμπερζ, Πολίτσι, Βασιλείου, Παπουλή, Κυριάκου, Σαρδινέρο, Γιούστε, Πέδρο, Μάγκλιτσα και Μάρκοβιτς.