Αθλητικά

«Θετικός» σε κοκαΐνη πρώην ποδοσφαιριστής της Νότιγχαμ

O Ντάριλ Μέρφι, νυν παίκτης της Μπόλτον και πέρυσι της Νότιγχαμ Φόρεστ του Βαγγέλη Μαρινάκη, δήλωσε ότι τιμωρήθηκε την περυσινή σεζόν για χρήση κοκαΐνης με ποινή έξι εβδομάδων, η οποία δεν έγινε γνωστή στους φιλάθλους, αφού η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Αγγλίας δεν αποκαλύπτει τα ονόματα των αθλητών που βρίσκονται «θετικοί».

Όμως, ο 36χρονος επιθετικός των «γουόντερερς» θέλησε να αποκαλύψει από μόνο τους την τιμωρία του, ζητώντας συγγνώμη για ότι έγινε: «Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι η χρήση ναρκωτικών για ευχαρίστηση δεν είναι κάτι που επικροτώ γενικά. Στο ξεκίνημα της περυσινής σεζόν εξέτισα ποινή για μια κακή απόφαση που πήρα σε μια νυχτερινή μου έξοδο.

Ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό, που συνέβη σε περίοδο κατά την οποία δεν είχαμε παιχνίδια. Το μετάνιωσα αμέσως. Δεν είμαι περήφανος για αυτό που έκανα, αλλά είναι κάτι που έχω αφήσει πίσω μου, καθώς θέλω να αφοσιωθώ στην καριέρα μου ως ποδοσφαιριστής».

Επόμενο άρθρο

Πρώτο... ξεκαθάρισμα στο Champions League

Ολοκληρώνονται οι πρώτοι τέσσερις πρώτοι όμιλοι της διοργάνωσης
10/12/2019 - 09:42

ΣχετικέςΕιδήσεις

12 εβδομάδες μετά η δεύτερη δόση εμβολίου στο Η.Β, σε 21 μέρες στην Κύπρο (VID)

Γιατί η χώρα μας δεν ακολουθεί το μοντέλο Αγγλίας για να τους καλύψει όλους και γρήγορα
20/01/2021 - 13:21

Αναβλήθηκε το Άστον Βίλα - Έβερτον

Έπειτα από σχετικό αίτημα της Άστον Βίλα, η αναμέτρηση της Κυριακής (17/1) δε θα γίνει
14/01/2021 - 14:16

Μόνο με αρνητικό τεστ κορωνοϊού η είσοδος στη Βρετανία

Πρόστιμο 500 λιρών σε όσους δεν συμμορφωθούν με το μέτρο
12/01/2021 - 10:46

Χαλαρή πεντάρα για τη Τότεναμ

Με άνεση στην επόμενη φάση του κυπέλλου η ομάδα του Μουρίνιο
10/01/2021 - 20:59

Ματαιώθηκε η προπόνηση της Άστον Βίλα λόγω «μεγάλου αριθμού κρουσμάτων κορωνοϊού

Στον... αέρα η αναμέτρηση Κυπέλλου κόντρα στη Λίβερπουλ την Παρασκευή (08/01)
07/01/2021 - 18:19

Τέλος η παρουσία του κόσμου στην Premier League

Επιστρέφουν τα κεκλεισμένων των θυρών στα γήπεδα της Αγγλίας
30/12/2020 - 18:51

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καλούν την Κυβέρνηση να αναθεωρήσει την παράταση κλεισίματος των Δημοτικών

«Η τηλεκπαίδευση δεν μπορεί να υποκαταστήσει τη διδασκαλία με φυσική παρουσία»

Είδαν να "κάνουν φτερά" από τον λογαριασμό τους χιλιάδες ευρώ λόγω απάτης (VID)

Επιτήδειοι αποσπούν προσωπικά δεδομένα μέσω παραπλανητικών μηνυμάτων
Ελλάδα

Παρατείνεται για ακόμη μια εβδομάδα το lockdown στην Ελλάδα

Επιστρέφουν στις αίθουσες οι μαθητές Λυκείων και Γυμνασίων από την 1η Φλεβάρη

Παραμένει σταθερός ο αριθμός των νέων κρουσμάτων στην Ελλάδα, 28 ακόμη θάνατοι

288 ασθενείς νοσηλεύονται διασωληνωμένοι στα νοσοκομεία της χώρας

Στα 26 τα κρούσματα από μεταλλάξεις του κορωνοϊού στην Ελλάδα

Σε επιφυλακή οι υγειονομικές Αρχές, διερευνώνται κι άλλα περιστατικά
Διεθνή

Το Βέλγιο απαγόρευσε τα «μη αναγκαία ταξίδια» μέχρι την 1η Μαρτίου

Ανησυχία για την υψηλή μεταδοτικότητα της βρετανικής παραλλαγής του νέου κορωνοϊού

Τραγωδία στην Ιταλία: Νεκρή η 10χρονη Αντονέλλα μετά από "πρόκληση" του TikTok

Το μικρό παιδί υπέστη καρδιακή ανακοπή, λόγω έλλειψης οξυγόνου

Μικρότερες ποσότητες εμβολίου στην Ε.Ε. θα παραδώσει αρχικά η AstraZeneca

Αύξηση της προβλεψιμότητας και της σταθερότητας των παραδόσεων ζητά η Ε.Ε.

tv news

O Οδυσσέας αντιμετωπίζει ένα ακόμα επεισόδιο με την όραση του...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Ο Παύλος ενημερώνει τον Δημήτρη πως η Ελένη γνωρίζει τα σκοτεινά μυστικά τους...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/01/2021 - 01:3010Η ΕΝΤΟΛΗ