Της... ανατροπής και νικήτρια η Νέα Σαλαμίνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 5/10/2019 - 21:53

Τη δεύτερη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγυρίζει η Νέα Σαλαμίνα η οποία επικράτησε εντός έδρας της ΑΕΛ με 3-2 σε ένα παιχνίδι στο οποίο έγινε της... ανατροπής.

Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη πήρε νωρίς το προβάδισμα στο σκορ με τον Λαμπό στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης όμως η ΑΕΛ κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα με γκολ των Αντρέ (39') και Νιλς (48'). Οι γηπεδούχοι εν τέλει ισοφάρισαν στο 60ο λεπτό με τον Ιωάννη Κωστή και πήραν τη νίκη χάρη στο γκολ του Ελουντού στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με αυτή τη νίκη η Νέα Σαλαμίνα έφτασε στους έξι βαθμούς ενώ η ΑΕΛ έμεινε «κολλημένη» στους εφτά βαθμούς. Μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος η Νέα Σαλαμίνα θα πάει στο Παραλίμνι για να αντιμετωπίσει την Ένωση ενώ η ΑΕΛ φιλοξενεί την ΑΕΚ.

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Κίσσας, Κορέια, Τσαμπούρης, Λαμπό, Χριστοφόρου, Σαν Ρομάν, Μαριάνοβιτς (59′ Ελουντού), Νουρ, Κωστή, Τισντέλ (83′ Σιαθάς), Κίνγκσλεϊ.

ΑΕΛ (Ντούσαν Κέρκεζ): Βοζίνια, Τζούνιορ, Ν. Τεισέιρα, Α. Τεισέιρα, Γουΐλερ, Αβραάμ (12′ Αντωνίου - 63′ Μαρκόσκι), Γκαθτανιάγια, Μεντόγεβιτς, Γκαζαριάν, Τόρες, Μάε (70′ Κάρλος).