Τον ύπνο του δικαίου ο Κωστένογλου...

ΝΙΚΟΣ ΚΩΣΤΕΝΟΓΛΟΥ

Τι κι αν είχε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο; Η Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο δεν παρουσιάστηκε πότε αντάξια των απαιτήσεων της αναμέτρησης και δικαίως γνώρισε την ήττα με 2-0 από το Κόσοβο, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του Β' ομίλου της Γ' Κατηγορίας του Nations League.

Αυτό που ξενίζει είναι η αργοπορία του ομοσπονδιακού μας τεχνικού να προχωρήσει σε αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο, παρά το γεγονός πως η εικόνα του παιχνιδιού «φώναζε» πως τις είχαμε ανάγκη. Συγκεκριμένα, από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ως το 65ο λεπτό, που δεχθήκαμε το πρώτο γκολ, οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν 11 τελικές προσπάθειες, εκ των οποίων οι πλείστες ήταν αξιόλογες.

Τα βασικά να ξέρεις από ποδόσφαιρο θα καταλάβαινες πως ήταν θέμα χρόνου να δεχθούμε το γκολ, κι όμως, ο Νίκος Κωστένογλου δεν είχε καμία αντίδραση από τον πάγκο για να αλλάξει την κατάσταση. Κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου θα μπορούσε να λεχθεί χωρίς καμία υπερβολή.

Κρίμα για την προσπάθεια των διεθνών μας στο πρώτο 45λεπτό, όμως το ποδόσφαιρο είναι άθλημα 90 λεπτών.

Προβλημάτισε ξανά και ηττήθηκε από το Κόσοβο η Εθνική μας (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Ξεκίνημα με το… αριστερό για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο Nations League
02/06/2022 - 20:51