Tότεναμ - Γιουβέντους με τρεις Κύπριους και γκολ Κέιν πίσω από το κέντρο(ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 21/7/2019 - 17:57

Η Τότεναμ νίκησε με 3-2 τη Γιουβέντους σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στη Σιγκαπούρη σε ένα παιχνίδι το οποίο είχε έντονο Κυπριακό στοιχείο αλλά και ένα φοβερό γκολ από τον Κέιν πίσω από το κέντρο του γηπέδου.

Για 72 λεπτά αγωνίστηκε με τους «Spurs» ο Άντονι Γεωργίου ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον Γουάιτ. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Γρηγόρης Κάστανος ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 76ο λεπτό του αγώνα, παίρνοντας τη θέση του Ματουιντί. Απο πλευράς Τότεναμ αγωνίστηκε για 25 περιπού λεπτά και ο 20χρονος Αγγλοκύπριος μέσος Τζακ Ρόουλς, ο οποίος είναι διεθνής με την Κ21 της Κύπρου.

Οι ενδεκάδες:

Γιουβέντους: Buffon (46′ Szczesny); Cancelo, Bonucci (63′ de Ligt), Rugani (46′ Demiral), De Sciglio; Emre Can (46′ Rabiot), Matuidi (76′ Kastanos), Pjanic  (76′ Muratore); Bernardeschi, Mandzukic (46′ Higuain), Ronaldo (63′ Pereira).

Τότεναμ: : Gazzaniga; Walker-Peters (71′ Marsh), Alderweireld (46′ Foyth), Tanganga (46′ Vertonghen), Georgiou (71′ White), Winks (63′ Roles), Skipp; Lamela (63′ Ndombele), Dele Ali (46′ Sissoko), Son (46′ Lucas Moura); Parrott (46′ Kane).