Ξεκίνημα με το «δεξί» για τον Μουρίνιο στον πάγκο της Τότεναμ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αντίδραση της Τότεναμ μετά την αποχώρηση του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο ήταν αναμενόμενη, αλλά με τον Ζοσέ Μουρίνιο πλέον στον πάγκο οι «πετεινοί» διέλυσαν εκτός έδρας τη Γουέστ Χαμ, καταγράφοντας την πρώτη τους νίκη για το πρωτάθλημα μακριά από το σπίτι τους μετά τις 20 Ιανουαρίου του 2019, όταν είχε επικρατήσει της Φούλαμ με 2-1.

Ήταν εμφανές ότι το κλίμα στην Τότεναμ ήταν διαφορετικό, ο Πορτογάλος τεχνικός εφάρμοσε το 4-3-3 αφήνοντας εκτός ενδεκάδας τον Έρικσεν για λόγους που έχουν να κάνουν με την ψυχολογία του Δανού, όπως γνωστοποίησε ο ίδιος ο Μουρίνιο και ξαφνικά όλοι άρχισαν να πέφτουν στις φάσεις σαν καμικάζι.

Από το πρώτο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν τα ηνία, δυσκολεύονταν να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, αλλά το καλύτερο το άφησε για το τελευταίο δεκάλεπτο του ημιχρόνου. Αρχικά, έπειτα από ασίστ του Ντέλε Άλι, ο Σον βρέθηκε σε θέση βολής και με εξαιρετικό τελείωμα άνοιξε το σκορ στο 36' και στο 43', αφού έσωσε την κατοχή της μπάλας με αυτοθυσία και πάλι ο Ντέλε Άλι, ο Σον από σκόρερ έγινε δημιουργός και με προβολή ο Μόουρα έκανε το 2-0.

Η σεμνή τελετή ολοκληρώθηκε ουσιαστικά στο 49'. Ο Οριέ από δεξιά έβγαλε μια καλοζυγισμένη σέντρα για τον Κέιν και ο αρχηγός της Τότεναμ με κεφαλιά νίκησε τον Ρομπέρτο που μάζεψε για τρίτη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του.

Στη συνέχεια, η Τότεναμ απλά αποφάσισε να χαλαρώσει, έχοντας το μαξιλαράκι των τριών γκολ και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν και να διασκεδάσουν αρκετά τις εντυπώσεις. Στο 73' ο Αντόνιο με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής μείωσε σε 3-1, ενώ στο 96' ο Ογκμπόνα από εκτέλεση κόρνερ του Σνόντγκρας διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Τον απόκλεισαν όμως ενοικίασε ανυψωτικό όχημα για να δει το παιχνίδι (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίστευτο σκηνικό έξω από το γήπεδο της Αθηένου με τον αποκλεισμένο οπαδό της ομάδας
23/11/2019 - 15:08