Κύπρος

6 χρόνια φυλάκιση σε "πατέρα" που κακοποιούσε σεξουαλικά την 12χρονη κόρη του

ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΦΥΛΑΚΕΣ

Της Ραφαέλας Στυλιανού, 

Ολοένα και περισσότερες υποθέσεις σεξουαλικής κακοποίησης παιδιών βλέπουν το φως της δημοσιότητας.

Το δρόμο της δικαιοσύνης πήρε και η υπόθεση  ενός ακόμη κοριτσιού, 14 χρόνων σήμερα που κακοποιήθηκε σεξουαλικά, πριν από δύο χρόνια από τον πατέρα της ...

Σε κεκλεισμένων των θυρών διαδικασία το Μόνιμο κακουργιοδικείο Λάρνακας επέβαλε σήμερα στον 59 χρονο έξι χρόνια φυλάκιση. 

Κακουργιοδικείο Λάρνακας
"Οι κατηγορίες αφορούν στη σεξουαλική κακοποίηση της 12χρονης, κατά τον επίδικο χρόνο, κόρης του. Αδικήματα τα οποία διαπράχθηκαν μεταξύ 2016 – 2017."

Ο 59χρονος κρίθηκε ένοχος για 8 κατηγορίες σεξουαλικής κακοποίησης..  Αρχικά, όταν άρχισε η ακροαματική διαδικασία δεν παραδέχθηκε ενοχή...

Σε πολύ προχωρημένο στάδιο της δίκης άλλαξε, ωστόσο, στάση δηλώνοντας παραδοχή..

Ωστόσο το Μόνιμο Κακουργιοδικείο Λάρνακας σύμφωνα με πληροφορίες δεν προσμέτρησε την παραδοχή του ως μετριαστικό παράγοντα..

Θεώρησε, μάλιστα, ως επιβαρυντικό παράγοντα για τον 59χρονο πάτερα, το γεγονός ότι το θύμα αναγκάστηκε να καταθέσει ως μάρτυρας κατηγορίας.

Το μόνιμο Κακουργιοδικείο, δεν έδωσε περισσότερα στοιχεία για την εν λόγω υπόθεση, τα κύρια γεγονότα της οποίας παραμένουν άγνωστα..

Επόμενο άρθρο

Εντατικές οι έρευνες του ΤΑΕ Λευκωσίας για το μυστήριο θάνατο 22χρονου (BINTEO)

H Αστυνομία δεν μπορεί να αποκλείσει κανένα ενδεχόμενο
23/08/2019 - 20:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χαρμόσυνα νέα για τον Γιουσέιν Μπολτ: Θα γίνει για πρώτη φορά πατέρας (ΦΩΤΟ)

Ο "χρυσός" απόγονος έρχεται - Η τρυφερή φωτογραφία με την προχωρημένη εγκυμοσύνη
23/01/2020 - 14:26

Ξεσπά ο πατέρας της Μέγκαν: "Θα με ξαναδεί όταν μπω στο φέρετρο"

Οι κατηγορίες και η...τακτική για να βγάζει χρήματα εις βάρος του ζευγαριού
23/01/2020 - 09:39

Mέγκαν Μαρκλ: Η επόμενη συνάντηση με τον πατέρα της θα είναι...στα δικαστήρια!

Παίρνει το μέρος του αντίδικου και καταθέτει εναντίον της κόρης του
17/01/2020 - 15:04

Ένοχος ο 43χρονος που έστελνε γυμνές φωτογραφίες σε ανήλικο αγόρι

Καταδικάστηκε σε ποινή φυλάκισης είκοσι μηνών από το Επαρχιακό Δικαστήριο Λευκωσίας
16/01/2020 - 09:52

"Άνοιξε την πόρτα...μου έκλεισε το στόμα και ασέλγησε πάνω μου με βία"(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι "24 Ώρες" επιστρέφουν το Σάββατο στις 21:15 με μια συγκλονιστική ιστορία ζωής
10/01/2020 - 20:29

Δικαίωση για τη Ράνια 35 χρόνια μετά την σεξουαλική κακοποίησή της (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο 72χρονος κρίθηκε ένοχος και οδηγήθηκε στις Κεντρικές Φυλακές
08/01/2020 - 17:51

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καραμπόλα τεσσάρων οχημάτων προκάλεσε κυκλοφοριακό "έμφραγμα" στο Στρόβολο

Γυναίκα μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας

Γεγονός η άρση του απορρήτου των επικοινωνιών (ΒΙΝΤΕΟ)

Στάση αποχής κράτησε η αντιπολίτευση αλλά και ΕΔΕΚ

Συνεχίζουν τα μπάνια τους μέσα στη βαρυχειμωνιά οι χειμερινοί κολυμβητές (VID)

"Συμβάλει σε μέγιστο βαθμό στην υγεία μας και στην ψυχοσωματική μας υγεία και ευεξία"
Ελλάδα

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο

"Έπεσαν" πάλι ελληνικές κυβερνητικές ιστοσελίδες

Ανησυχία για νέα επίθεση από χάκερς

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα
Διεθνή

Επιβεβαιωμένα κρούσματα κοροναϊού στη Γαλλία

Έφτασε και στην Ευρώπη ο φονικός ιός

Ακσόι: Η Τουρκία στο Διεθνές Δικαστήριο Χάγης για αποστρατικοποίηση του Αιγαίου

"Αυτό το ζήτημα πηγάζει από την παραβίαση από πλευράς Ελλάδας"

Τέσσερις νεκροί από τον ισχυρό σεισμό 6,9 Ρίχτερ στην Τουρκία (BINTEO)

Επιφανειακός και σε εστιακό βάθος 2 χιλιομέτρων

tv news

«24 Ώρες» μαζί με τον 57χρονο δασοπυροσβέστη, που έγινε...ιερέας!

Οι λόγοι οδήγησαν τον Κώστα Δημοσθένους στην ιεροσύνη, αυτό το Σάββατο στον Alpha Kύπρου
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 24/01/2020 - 23:45ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟ;