Κύπρος

Διπλό φονικό: Συγκλονίζει η μαρτυρία του 15χρονου γιου του ζεύγους (ΒΙΝΤΕΟ)

ΔΙΠΛΟ ΦΟΝΙΚΟ-ΤΖΙΩΝΗΣ

της Ραφαέλας Στυλιανού 

Άλλαξε στάση ο Τζιωνής .....όμως ...δεν παραδέχεται τους φόνους. Αφού αιτήθηκε να αλλάξει απαντήσεις σε κατηγορίες που τον βαραίνουν και αφού πήρε τον χρόνο που ζήτησε, σήμερα έκανε και πάλι πίσω....

Αντρέας Αναστασίου - Δικηγόρος Λοΐζου Τζιωνή
Αποσύρεται το αίτημα του πελάτη μου. Θα αλλάξει απάντηση μόνο στις κατηγορίες 4,6,7,8.

Συγκεκριμένα παραδέχθηκε:

  • Συνωμοσία για ληστεία
  • Διάρρηξη οικίας
  • Απαγωγή προσώπου με σκοπό τον κρυφό και άδικο περιορισμό
  • Κατοχή επιθετικών οργάνων

Τα όσα φρικιαστικά έζησε το βράδυ της δολοφονίας των γονιών του ο 15χρονος, αναφέρθηκαν ενώπιον του  δικαστηρίου...

15χρονος γιος ζεύγους
Πήγα στο δωμάτιο των γονιών μου και είδα παντού αίματα. Ο πατέρας μου ήταν μπρούμυτα κάτω και η μητέρα μου στο κρεβάτι.

Μάλιστα σε συμπληρωματική του κατάθεση ο 15χρονος ανέφερε μεταξύ άλλων ότι το πρόσωπο που αναγνώρισε δηλαδή τον Λοίζο Τζιωνή αισθάνεται ότι κάπου το ξανά είδε...

Επόμενο άρθρο

Κάθε πέρσι και καλύτερα στις Παγκύπριες Εξετάσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Πτώσεις στους μέσους όρους των μισών μαθημάτων
24/06/2019 - 21:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αναβλήθηκε για "λόγους υγείας" η πολύκροτη δίκη για το διπλό φονικό

Ποιος κατέθεσε αίτημα αναβολής της υπόθεσης
18/07/2019 - 10:40

Φρικιαστικές λεπτομέρειες για το διπλό φονικό έδωσε η Σάρα Σιαμς (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα βίωσε στα χέρια του συμβίου της Τζιωνή, οι ξυλοδαρμού και τα ναρκωτικά
15/07/2019 - 20:51

"Σχεδίαζε τους φόνους από πριν ο Λοΐζος Τζιωνής"

Ο νεκρός καλός ο Λοΐζος, το ανύπαρκτο χρηματοκιβώτιο και ο "άπιστος" Τζιωνής
15/07/2019 - 18:29

Η αλήθεια της Σιαμς για την μοιραία νύχτα του διπλού φονικού

«Θέλω να φύγει όλο το βάρος από πάνω μου» είπε κατά την κατάθεσή της
15/07/2019 - 11:21

Δεν παραδέχεται τους φόνους ο Λοϊζος Τζιωνής

Ενώπιον Κακουργιοδικείου η κατάθεση του 15χρονου
24/06/2019 - 09:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τα μυστικά για ένα καλό καρπούζι από πλανόδιους πωλητές (ΒΙΝΤΕΟ)

Ζουμερό και δροσερό δεν λείπει σίγουρα από κανένα τραπέζι

Εντυπωσιακές εικόνες από το μαραθώνιο κολύμβησης στην Πάφο (ΒΙΝΤΕΟ)

100 κολυμβητές, με σημείο αφετηρίας τα Δημοτικά Μπάνια διένυσαν δύο διαδρομές

Εκτεθειμένοι 34 υποψήφιοι που διεκδικούν μια θέση σε μουσικές σχολές της Ελλάδας

Μαθήτρια που παρακάθισε στις Παγκύπριες Εξετάσεις μιλά αποκλειστικά στον Alpha
Ελλάδα

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα
Διεθνή

Ουκρανία: Νίκη για το κόμμα του Ζελένσκι δείχνουν τα έξιτ πολ

Πρόωρες βουλευτικές εκλογές διεξήχθησαν στη χώρα

14+1 φωτογραφίες ζώων πριν και μετά την υιοθεσία τους από καταφύγια

Πως μία καλή πράξη δίνει μία δεύτερη ευκαιρία για μία χαρούμενη ζωή

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ