Κύπρος

Νέα καταγγελία για τον "Ορέστη": Κακοποίησε τη φίλη μου, απείλησε εμένα (ΒΙΝΤΕΟ)

ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΖΕΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙ ΡΟΟΥΖ

Νέα μαρτυρία που έπεσε στα δίχτυα του "Ορέστη" αλλά τελικά κατάφερε να γλυτώσει από το φερόμενο ως δράστη των στυγερών φόνων, έφερε στη δημοσιότητα ο Alpha. 

Η συνομιλία του "Ορέστη" και της γυναίκας από τις Φιλιππίνες γίνεται μέσω social media. Η ίδια ανέφερε: 

"Βασικά εγώ τον γνώρισα στο Facebook. Μου έστελνε μηνύματα στο Facebook. Το όνομά του Ν... Έχει κάτι μήνες που μιλήσαμε. Μετά δεν ξαναβγήκα, αλλά ήταν καλός. Δεν ξέρω πως βρήκε που ήταν η δουλειά μου. Ερχόταν στη δουλειά μου και μου έφερνε πελάτες". 

Ο "Ορέστης" αφού κέρδισε την εμπιστοσύνη της 30χρονης και της φίλης της, αποκάλυψε το πραγματικό του πρόσωπο, όπως περιγράφει η γυναίκα από τις Φιλιππίνες. 

"Τελικά αποδείχθηκε ένα τέρας. Έκανε πάρα πολύ κακό στη φίλη μου. Είναι και αυτή όπως και εγώ από τις Φιλιππίνες. Τη βίασε ένα βράδυ μέσα στο αυτοκίνητό του. Έζησε εφιαλτικές στιγμές. Έχω τα μηνύματα. Του είπα να σταματήσει να με ενοχλεί και ότι θα τον καταγγείλω στην αστυνομία. Τον μπλόκαρα και τότε μου έκανε αίτημα από το άλλο προφίλ του το "Ορέστης". 

Όταν η ίδια του είπε ότι θα καταγγείλει το βιασμό στην Αστυνομία, αυτός την απείλησε ότι θα έχει κακά ξεμπερδέματα και φοβούμενη για τη ζωή της δεν κατήγγειλε το περιστατικό. 

"Όταν έμαθε ότι θα τον καταγγείλω τηλεφώνησε στη φίλη μου. Της είπε να μην τολμήσω να κάνω τίποτα γιατί έχει γυναίκα και παιδιά και ότι θα έχω κακά ξεμπερδέματα. Φοβήθηκα να κάνω την καταγγελία".

Το μόνο που ζητά η 30χρονη από τις Φιλιππίνες, που δεν ζει πια στην Κύπρο, είναι η παραδειγματική τιμωρία του και η εξιχνίαση της υπόθεσης από τις Αρχές, για να διαπιστωθεί εάν υπάρχουν και άλλα θύματα του "Ορέστη".

"Εύχομαι να έχει την ίδια τύχη με τα θύματα του. Το κακό που έκανε να γυρίσει πίσω σε αυτόν. Είμαι σοκαρισμένη. Θα μπορούσα να είμαι εγώ ή η φίλη μου, στη θέση των θυμάτων. Αγνοούνται πολλά κορίτσια από τις Φιλιππίνες. Είναι ένα ανθρωπόμορφο τέρας". 

Επόμενο άρθρο

To DNA "ταυτοποίησε" ότι η σορός στο φρεάτιο ανήκει στη Marry Rose

Tι αναφέρει σε σχετική ανακοίνωση η Αστυνομία Κύπρου
23/04/2019 - 21:06

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Έβαλε μου το όπλο πάνω στον κρόταφο. Σκέφτηκα ότι ήταν το τέλος."

Μαρτυρία καταδρομέα της 32ης Μοίρας που πιάστηκε αιχμάλωτος στα χέρια των Τούρκων
20/07/2019 - 10:13

«Όποιο δω και δώσει νερό σ’ αυτά τα καθάρματα, θα τον εκτελέσω» (ΦΩΤΟ)

Συγκλονιστική μαρτυρία καταδρομέα της 33ης Μοίρας για το πραξικόπημα και την εισβολή
20/07/2019 - 07:59

"Ώσπου δεν τον ηβρίσκουν πιστεύκω εννά ρτει..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μαρούλλα Διάκου είδε για τελευταία φορά τον άντρα της στις 20 Ιουλίου 1974
19/07/2019 - 11:31

Ο τελευταίος αποχαιρετισμός στο 6χρονο αγγελούδι θύμα του Μεταξά (ΦΩΤΟ)

Στο Επισκοπειό η εξώδιος ακολουθία για τη μικρή Sierra που εντοπίστηκε στη λίμνη Μεμί
14/07/2019 - 15:37

Από τη λίμνη Μεμί του Ξυλιάτου, στην τελευταία της κατοικία...

Ύστατο χαίρε στην 6χρονη Sierra, θύμα του κατά συρροή δολοφόνου Νίκου Μεταξά
14/07/2019 - 09:56

"Άλλο να ψάχνεις μια βαλίτσα και άλλο ένα μωρό τυλιγμένο σε σεντόνι" (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονίζουν τα λόγια των δυτών που εντόπισαν τα θύματα του Μεταξά
12/07/2019 - 21:02

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έπεσαν οι υπογραφές για αναβάθμιση και συντήρηση οδικού φωτισμού στη Λάρνακα

Τι περιλαμβάνει η σύμβαση και πότε αναμένεται να ολοκληρωθούν τα έργα

Ρολόγια και μετρητά αξίας 17.000 ευρώ έκαναν "φτερά" από οικία στο Παραλίμνι

Παραβίασαν την πόρτα εισόδου και έδρασαν ανενόχλητοι

45 χρόνια από την μαύρη επέτειο της τουρκικής εισβολής (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η Κύπρος τιμά τους ήρωές της - Πανηγύρια ντροπής στα κατεχόμενα
Ελλάδα

Άγρια συμπλοκή κρατουμένων σε φυλακές στα Χανιά

Με σοβαρά τραύματα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο δυο πρόσωπα

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός
Διεθνή

Εκρήξεις στο ηφαίστειο Ουμπίνας στο Περού (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Απομάκρυνση των κατοίκων από τα σπίτια τους διέταξαν οι Αρχές

"Έφυγε" ο διάσημος αρχιτέκτονας Σέσαρ Πέλι

Ίσως το πιο διάσημο αρχιτεκτόνημα του είναι οι δίδυμοι πύργοι της Πετρόνας

Τουλάχιστον 10 νεκροί μετά την έκρηξη σε εργοστάσιο στην Κίνα (ΦΩΤΟ)

Άλλοι 5 άνθρωποι αγνοούνται ενώ οι τραυματίες ανέρχονται στους 19

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 17:50ALPHA NEWS