Κύπρος

Νέα καταγγελία για τον "Ορέστη": Κακοποίησε τη φίλη μου, απείλησε εμένα (ΒΙΝΤΕΟ)

ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΖΕΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙ ΡΟΟΥΖ

Νέα μαρτυρία που έπεσε στα δίχτυα του "Ορέστη" αλλά τελικά κατάφερε να γλυτώσει από το φερόμενο ως δράστη των στυγερών φόνων, έφερε στη δημοσιότητα ο Alpha. 

Η συνομιλία του "Ορέστη" και της γυναίκας από τις Φιλιππίνες γίνεται μέσω social media. Η ίδια ανέφερε: 

"Βασικά εγώ τον γνώρισα στο Facebook. Μου έστελνε μηνύματα στο Facebook. Το όνομά του Ν... Έχει κάτι μήνες που μιλήσαμε. Μετά δεν ξαναβγήκα, αλλά ήταν καλός. Δεν ξέρω πως βρήκε που ήταν η δουλειά μου. Ερχόταν στη δουλειά μου και μου έφερνε πελάτες". 

Ο "Ορέστης" αφού κέρδισε την εμπιστοσύνη της 30χρονης και της φίλης της, αποκάλυψε το πραγματικό του πρόσωπο, όπως περιγράφει η γυναίκα από τις Φιλιππίνες. 

"Τελικά αποδείχθηκε ένα τέρας. Έκανε πάρα πολύ κακό στη φίλη μου. Είναι και αυτή όπως και εγώ από τις Φιλιππίνες. Τη βίασε ένα βράδυ μέσα στο αυτοκίνητό του. Έζησε εφιαλτικές στιγμές. Έχω τα μηνύματα. Του είπα να σταματήσει να με ενοχλεί και ότι θα τον καταγγείλω στην αστυνομία. Τον μπλόκαρα και τότε μου έκανε αίτημα από το άλλο προφίλ του το "Ορέστης". 

Όταν η ίδια του είπε ότι θα καταγγείλει το βιασμό στην Αστυνομία, αυτός την απείλησε ότι θα έχει κακά ξεμπερδέματα και φοβούμενη για τη ζωή της δεν κατήγγειλε το περιστατικό. 

"Όταν έμαθε ότι θα τον καταγγείλω τηλεφώνησε στη φίλη μου. Της είπε να μην τολμήσω να κάνω τίποτα γιατί έχει γυναίκα και παιδιά και ότι θα έχω κακά ξεμπερδέματα. Φοβήθηκα να κάνω την καταγγελία".

Το μόνο που ζητά η 30χρονη από τις Φιλιππίνες, που δεν ζει πια στην Κύπρο, είναι η παραδειγματική τιμωρία του και η εξιχνίαση της υπόθεσης από τις Αρχές, για να διαπιστωθεί εάν υπάρχουν και άλλα θύματα του "Ορέστη".

"Εύχομαι να έχει την ίδια τύχη με τα θύματα του. Το κακό που έκανε να γυρίσει πίσω σε αυτόν. Είμαι σοκαρισμένη. Θα μπορούσα να είμαι εγώ ή η φίλη μου, στη θέση των θυμάτων. Αγνοούνται πολλά κορίτσια από τις Φιλιππίνες. Είναι ένα ανθρωπόμορφο τέρας". 

Επόμενο άρθρο

To DNA "ταυτοποίησε" ότι η σορός στο φρεάτιο ανήκει στη Marry Rose

Tι αναφέρει σε σχετική ανακοίνωση η Αστυνομία Κύπρου
23/04/2019 - 21:06

ΣχετικέςΕιδήσεις

Καταχωρούν την υπόθεση "Ορέστης" στο δικαστήριο, με ή χωρίς τις σορούς

Έρχονται δύτες από το Ισραήλ για να συνδράμουν στις έρευνες στην Κόκκινη Λίμνη
20/05/2019 - 13:27

Συνεχίζονται εντατικά οι έρευνες στην Κόκκινη λίμνη και στον Ξυλιάτο

Ψάχνουν την τρίτη βαλίτσα με τη Μαρικάρ και τη σορό της 6χρονης Σιέρα
20/05/2019 - 09:41

Δίχως τέλος οι έρευνες στην Κόκκινη Λίμνη στο Μιτσερό (ΒΙΝΤΕΟ)

Επιχείρησαν σε σηματοδοτημένα σημεία με την χρήση ρομποτικής κάμερας και με δύτες
19/05/2019 - 20:37

"Φρίκη - Ερχόμασταν και βρίσκαμε γυναίκες και μωρά στο μεταλλείο"(ΒΙΝΤΕΟ)

Πρώην μεταλλωρύχος εκμυστηρεύεται για την υπόθεση Ορέστη στην εκπομπή "24 ώρες"
19/05/2019 - 20:26

Χωρίς αποτέλεσμα και οι σημερινές έρευνες στην Κόκκινη Λίμνη

Κατά τις σημερινές έρευνες πραγματοποιήθηκαν τρεις καταδύσεις
19/05/2019 - 17:25

Με τέσσερις δύτες συνεχίζουν οι έρευνες στην Κόκκινη Λίμνη (ΦΩΤΟ)

Επικεντρώνονται σε νέα κρίσιμα σημεία τα οποία σηματοδοτήθηκαν από χθες
19/05/2019 - 08:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε συναγερμό οι αρχές μετά από έκρηξη σε γραφεία ασφαλιστικής στη Λευκωσία(ΦΩΤΟ)

Στόχος εμπρηστών και οικία στην Πάφο - Δείτε εικόνες από τις δυο σκηνές

Δεν εξακριβώθηκε η ταυτότητα του ηλικιωμένου που βρέθηκε νεκρός σε παραλία

"Φως" στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του

Σφοδρή επίθεση ιδιωτών γιατρών κατά Ποταμίτη

Μαίνεται η αντιπαράθεση μεταξύ ΕΝΙΚ και Συμβούλου του Υπ. Υγείας
Ελλάδα

Aέρας ελευθερίας για τον Νίκο Ρωμανό

Την αποφυλάκισή του αποφάσισε το Πενταμελές Εφετείο Κακουργημάτων Αθηνών

Σέρρες: Στο νοσοκομείο 9χρονη που παρασύρθηκε από λεωφορείο

Το κοριτσάκι νοσηλεύεται στη ΜΕΘ με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις

100 χρόνια από την Γενοκτονία των Ποντίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Από το 1911 άρχισαν τον συστηματικό αφανισμό των χριστιανικών πληθυσμών της Μικράς Ασίας
Διεθνή

Τραμπ: Αν θέλουν διάλογο οι Ιρανοί ας κάνουν το πρώτο βήμα

Ο Αμερικανός Πρόεδρος δήλωσε πως είναι "ανοιχτός" σε συνομιλίες με την Τεχεράνη

Ερευνα εναντίον του πρώην Ισπανού Πρέσβη στο Καράκας για ξέπλυμα μαύρου χρήματος

Οι τρεις συλληφθέντες φέρονται ότι εξέδιδαν πλαστά τιμολόγια για εργασίες

"Έσβησε" στη φυλακή ανήλικος που συνελήφθη στα σύνορα ΗΠΑ-Μεξικού

Πρόκειται για τον πέμπτο ανήλικο από την Γουατεμάλα που πεθαίνει

tv news

«To Τατουάζ» Η Τατιάνα κάνει την έκπληξη στη Μαργκώ…και την ανατροπή!

Η Βέρα παίρνει μια δύσκολη απόφαση που σοκάρει τον Θεοχάρη... Τρίτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια λέει τον Φώτη να πάρει το γράμμα που γράφει ότι είναι η μαμά της Μαρίνας

Ο Φώτης πάει αλλά ο φάκελος με το γράμμα λείπει «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 21/05/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ