Ψυχαγωγία

Αντώνης Ρέμος: "Γύρισα από την κόλαση. Θα μπορούσε να διαλυθεί το σπίτι μου..."

Για τις μεγάλες οικονομικές δυσκολίες του μίλησε ο Αντώνης Ρέμος. 

Ο τραγουδιστής σε μια από τις σπάνιες συνεντεύξεις του στην εκπομπή, "Αυτοψία" του Αντώνη Σρόιτερ αναφέρθηκε στην περιπέτεια που είχε από την ενασχόληση του με το ποδόσφαιρο αλλά και την προσπάθεια που έκανε μέχρι να σταθεί ξανά στα πόδια του. Στην εκπομπή "Happy Day" προβλήθηκε ένα μικρό απόσπασμα από την συνέντευξη του πριν την προβολή της εκπομπής με τον τραγουδιστή να δηλώνει:

 

Μέσα από την περιπέτεια που είχα με την ενασχόλησή μου με το ποδόσφαιρο ήμουν στο χείλος του γκρεμού ή μάλλον είχα πέσει από τον γκρεμό και κρατιόμουν από ένα κλαδάκι. Με έσωσε ότι δεν φοβήθηκα ποτέ τη δουλειά, σήκωσα τα μανίκια και πήγα και δούλεψα οπουδήποτε και κατηγορήθηκα και γι’ αυτό: «Ο Αντώνης Ρέμος πάει σε γάμους, σε βαφτίσια». Ναι, δεν ντρέπομαι να το πω, πήγα σε ανθρώπους που είχαν ανάγκη και ήθελαν να ακούσουν τη μουσική μου, είτε ήταν γάμος, είτε βαφτίσια, είτε γιορτή, δεν με ενδιέφερε. Πήγα παντού. Γύρισα από την κόλαση δουλεύοντας ασταμάτητα και δεν φοβήθηκα ποτέ τη δουλειά. Θεωρώ ότι η μεγάλη μου χαρά και η ευτυχία είναι ότι αυτές οι στιγμές δεν πήραν κάτι από τη ζωή μου, δεν μου πήραν την υγεία, δεν μου πήραν το μυαλό. Θα μπορούσα να έχω χάσει το μυαλό μου, θα μπορούσα να είχα μπλέξει με πάθη, με ναρκωτικά, να διαλυθεί το σπίτι μου, να διαλυθεί η μάνα μου, η αδερφή μου, η οικογένειά μου και στάθηκα όρθιος. Βέβαια, πιστεύω ότι ο Θεός, όταν σου φέρνει το πρόβλημα, σου φέρνει και κάποια παυσίπονα, κάποια ίαση, ένα φάρμακο, αντίδοτο. Έτσι, μου έφερε έναν άνθρωπο, την Υβόννη που παντρευτήκαμε και κάναμε την Ελενίτσα μας.

Επόμενο άρθρο

Μέγκαν Μαρκλ-Πρίγκιπας Χάρι: Πότε θα γίνει η βάφτιση του γιου τους;

Η βασίλισσα θα καθορίσει τον μήνα που θα γίνει η βάφτιση του Άρτσι
13/06/2019 - 14:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Αντώνης Ρέμος φωτογραφίζει πρώτη φορά τη μητέρα και την κόρη του μαζί (ΦΩΤΟ)

Ευχήθηκε στα κορίτσια του με αφορμή την ονομαστική τους εορτή
22/05/2020 - 08:04

O Aντώνης Ρέμος και η Υβόννη Μπόσνιακ μας δείχνουν το εντυπωσιακό σπίτι τους

Μέσα από ένα επιτυχημένο "Tik Tok" υπό τις οδηγίες του τραγουδιστή
27/04/2020 - 16:45

Ο Ρέμος σε μια "Quarantine συναυλία" με κορυφαίους καλλιτέχνες στον Alpha Κύπρου

Η τηλεοπτική συναυλία αφιερωμένη σε όλους τους ήρωες της πρώτης γραμμής
22/04/2020 - 13:14

Ο Αντώνης Ρέμος έγινε... παρουσιαστής εν μέσω καραντίνας και εντυπωσίασε(ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένοι Πάριος, Αλιάγας, Φοίβος, Βαρδής - Τι δήλωσε στην έναρξη;
11/04/2020 - 10:58

Ρέμος - Γαρμπή: Ντουέτο - έκπληξη για χάρη...κορωνοϊού και καραντίνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Η επίσημη ανακοίνωση, ο λόγος πίσω από τη συνεργασία και ο ρόλος των ευπαθών ομάδων
08/04/2020 - 11:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Οφείλουν να διενεργούν τις νεκροτομές" διαμηνύει στους ιατροδικαστές η Γιαννάκη

Έντονη αντίδραση για τις σορούς που παραμένουν στα νεκροτομεία λόγω κορωνοϊου

Δρ. Νικολόπουλος: Ανοίγουν νωρίτερα τομείς της οικονομίας και της κοινωνίας

Πότε αναμένεται δεύτερο κύμα κορωνοϊου και γιατί θα είναι διαχειρίσιμη η κατάσταση

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με τραύμα και πέρυσι το κοριτσάκι με ειδικές ανάγκες

Εξετάστηκε από ιατροδικαστή και έδωσαν καταθέσεις οι γιατροί που την εξέτασαν
Ελλάδα

Δύο νέοι θάνατοι και τρία κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Δεκαέξι πολίτες νοσηλεύονται διασωληνωμένοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας

Για βαρβαρότητα απέναντι στους μετανάστες κατηγορεί την Ελλάδα το τουρκικό ΥΠΕΞ

Σε ανακοίνωση αναφέρει πως η ηγεσία της χώρας «παραπλανεί την κοινή γνώμη»

Το συγκινητικό αντίο Τσιόδρα και Χαρδαλιά μετά από 72 μέρες

"Ένας κύκλος κλείνει, αλλά παραμένουμε σε εγρήγορση, παραμένουμε σε επιφυλακή"
Διεθνή

Ακραία πρόκληση Ερντογάν: Προσευχή στην Αγία Σοφία για την Άλωση της Πόλης

Tα τζαμιά στην Τουρκία ανοίγουν αύριο ξανά μετά το "λουκέτο" λόγω του κορωνοϊού

Π.Ο.Υ.: «Κανείς δεν είναι ασφαλείς αν δεν είμαστε όλοι ασφαλείς»

Ο κ. Κλούγκε ανέφερε ότι θα πρέπει να επενδύσουμε στην υγεία

Ην. Βασίλειο: «Έπεσε» το σύστημα για την ιχνηλάτηση την πρώτη μέρα εφαρμογής του

Οι μαζικοί διαγνωστικοί έλεγχοι εγκαταλείφθηκαν μέσα Μαρτίου

tv news

Κραυγή απόγνωσης από μία μονογονιό, ηρωίδα-μάνα ενός 21χρονου τετραπληγικού...

Η ρατσιστική αντιμετώπιση και οι κλειστές πόρτες αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

Όλες οι υποψίες επιβεβαιώνονται και η φυλακή φαίνεται μονόδρομος για τη Μαρίνα..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα