Ψυχαγωγία

Αντώνης Ρέμος: "Γύρισα από την κόλαση. Θα μπορούσε να διαλυθεί το σπίτι μου..."

Για τις μεγάλες οικονομικές δυσκολίες του μίλησε ο Αντώνης Ρέμος. 

Ο τραγουδιστής σε μια από τις σπάνιες συνεντεύξεις του στην εκπομπή, "Αυτοψία" του Αντώνη Σρόιτερ αναφέρθηκε στην περιπέτεια που είχε από την ενασχόληση του με το ποδόσφαιρο αλλά και την προσπάθεια που έκανε μέχρι να σταθεί ξανά στα πόδια του. Στην εκπομπή "Happy Day" προβλήθηκε ένα μικρό απόσπασμα από την συνέντευξη του πριν την προβολή της εκπομπής με τον τραγουδιστή να δηλώνει:

 

Μέσα από την περιπέτεια που είχα με την ενασχόλησή μου με το ποδόσφαιρο ήμουν στο χείλος του γκρεμού ή μάλλον είχα πέσει από τον γκρεμό και κρατιόμουν από ένα κλαδάκι. Με έσωσε ότι δεν φοβήθηκα ποτέ τη δουλειά, σήκωσα τα μανίκια και πήγα και δούλεψα οπουδήποτε και κατηγορήθηκα και γι’ αυτό: «Ο Αντώνης Ρέμος πάει σε γάμους, σε βαφτίσια». Ναι, δεν ντρέπομαι να το πω, πήγα σε ανθρώπους που είχαν ανάγκη και ήθελαν να ακούσουν τη μουσική μου, είτε ήταν γάμος, είτε βαφτίσια, είτε γιορτή, δεν με ενδιέφερε. Πήγα παντού. Γύρισα από την κόλαση δουλεύοντας ασταμάτητα και δεν φοβήθηκα ποτέ τη δουλειά. Θεωρώ ότι η μεγάλη μου χαρά και η ευτυχία είναι ότι αυτές οι στιγμές δεν πήραν κάτι από τη ζωή μου, δεν μου πήραν την υγεία, δεν μου πήραν το μυαλό. Θα μπορούσα να έχω χάσει το μυαλό μου, θα μπορούσα να είχα μπλέξει με πάθη, με ναρκωτικά, να διαλυθεί το σπίτι μου, να διαλυθεί η μάνα μου, η αδερφή μου, η οικογένειά μου και στάθηκα όρθιος. Βέβαια, πιστεύω ότι ο Θεός, όταν σου φέρνει το πρόβλημα, σου φέρνει και κάποια παυσίπονα, κάποια ίαση, ένα φάρμακο, αντίδοτο. Έτσι, μου έφερε έναν άνθρωπο, την Υβόννη που παντρευτήκαμε και κάναμε την Ελενίτσα μας.

Επόμενο άρθρο

Μέγκαν Μαρκλ-Πρίγκιπας Χάρι: Πότε θα γίνει η βάφτιση του γιου τους;

Η βασίλισσα θα καθορίσει τον μήνα που θα γίνει η βάφτιση του Άρτσι
13/06/2019 - 14:37

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Νίκος Μουρατίδης "καίει"...Φουρέιρα, Βανδή, Βίσση, Αργυρό, Ρουβά και Ρέμο!

Έριξε τα πυρά του στους δημοφιλείς τραγουδιστές και ξεσπά για τις επιλογές τους
10/10/2019 - 11:04

Αντώνης Ρέμος: Η διάκριση σε τουρνουά πόκερ και το τεράστιο ποσό που κέρδισε

Σε τουρνουά πόκερ που διεξήχθη στη Βαρκελώνη διακρίθηκε ο τραγουδιστής
04/10/2019 - 10:56

Όσα έγιναν στο χλιδάτο πάρτι που τραγούδησε ο Ρέμος στο Μόντε Κάρλο

Η απίστευτη τιμή του εισιτηρίου για το γκαλά και το... μενού
30/09/2019 - 11:06

Πρώτη επέτειος γάμου για Ρέμο-Μπόσνιακ! Η τρυφερή ανάρτηση της Υβόννης (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από τον γάμο που δεν είχαμε δει και το τρυφερό φιλί
16/09/2019 - 10:14

Kαι όμως το "'Ετσι ξαφνικά" του Ρέμου δόθηκε πρώτα στην...τρανσέξουαλ Ιωάννα

Όλα όσα αποκάλυψε στην εκπομπή "24 Ώρες" και η άρνηση του συνθέτη
15/09/2019 - 12:53

Αντώνης Ρέμος: Η συναυλία στο Μονακό και η απίστευτη τιμή του εισιτηρίου

Μάθετε όλες τις λεπτομέρειες για την εμφάνιση του τραγουδιστή στο Yacht Club Monaco
14/09/2019 - 10:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Λέμε στα παιδιά να μην μιλούν σε αγνώστους, αλλά οι γνωστοί είναι ο κίνδυνος"

Ο εγκληματολόγος Ανδρέας Καπαρδής αναλύει το προφίλ των παιδεραστών και τη δράση τους

Κλείνει αυτοκινητόδρομος λόγω αχρήστευσης βλημάτων από την Εθνική Φρουρά

Οδηγίες της Αστυνομίας προς οδηγούς που κατευθύνονται από και προς Λάρνακα και Λεμεσό

Σε κατάσταση σοβαρής υλικής στέρησης βρίσκεται το 10,5% του κυπριακού πληθυσμού

Στοιχεία με αφορμή τη Διεθνή Ημέρα για την εξάλειψη της φτώχειας στις 17 Οκτωβρίου
Ελλάδα

Αντιεξουσιαστές "μπούκαραν" στο τουρκικό προξενείο στη Θεσσαλονίκη (ΒΙΝΤΕΟ)

Εισέβαλαν στο προαύλιο εις ένδειξη διαμαρτυρίας για την εισβολή στη Συρία

Τσίπρας σε Γιούνκερ: Να εφαρμοστούν οι κυρώσεις κατά της Τουρκίας για ΑΟΖ

Έθεσε και το θέμα των ενταξιακών διαπραγματεύσεων της Βόρειας Μακεδονίας

Χανιά: Στην εντατική τετράχρονο κοριτσάκι μετά από πτώση

Οι ιατροί θεωρούν πως οι επόμενες ώρες θα είναι κρίσιμες για την πορεία της υγείας του
Διεθνή

Κατέβηκε το μεγαλύτερο site παιδικής πορνογραφίας στο "σκοτεινό διαδίκτυο"

Χειροπέδες στον διαχειριστή και σε 337 χρήστες της ιστοσελίδας σε όλο τον κόσμο

Βαρκελώνη: Τρίτη νύχτα συγκρούσεων μεταξύ διαδηλωτών και Αστυνομίας

Διχασμένοι οι Kαταλανοί από την καταδίκη σε ποινές φυλάκισης 12 αυτονομιστών πολιτικών

Συμφωνία Λονδίνου-Βρυξελλών για το Brexit

Στη Βουλή των Κοινοτήτων το "μπαλάκι" - Η άνοδος της στερλίνας και οι πρώτες αντιδράσεις

tv news

Ο καιρός που Οδυσσέας και Ηλιάνα πρέπει να επιστρέψουν στην Ελλάδα πλησιάζει..

Το ζευγάρι φοβάται... «8 Λέξεις» Δείτε στα νέα διπλά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Ο Μάξιμος μαθαίνει από την Αλεξία ότι οι γονείς τους είχαν ερωτική σχέση...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 17/10/2019 - 17:30ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ