Ψυχαγωγία

Eίναι επίσημο! Η Τάμτα στην Eurovision με την Κύπρο (BINTEO&ΦΩΤΟ)

H Tάμτα θα είναι η τραγουδίστρια που θα μας εκπροσωπήσει στην Eurovision και πλέον είναι επίσημο.

Εδώ και πάρα πολύ καιρό είχε ακουστεί το όνομα της αλλά σήμερα έγινε και η επίσημη ανακοίνωση από το Ραδιοφωνικό Ίδρυμα Κύπρου.

Το τραγούδι θα λέγεται "Replay" ενώ θα είναι σε pop και rnb ρυθμούς και θα το υπογράφει ο Alex P(που ήταν και περσινή μας εκπροσώπηση) και ο Teddy Sky ενώ την σκηνοθεσία θα αναλάβει η Sasha Jean- Baptiste. H ηχογράφηση του τραγουδιού θα γίνει στη Σουηδία τον Γενάρη και τον Φλεβάρη θα μπορούμε να το ακούσουμε. Θα είναι ένα pop dance κομμάτι και δεν θα έχει τόσο έθνικ στοιχεία όπως to Fuego ενώ το ρεφρέν του τραγουδιού θα λέει:  «You need my love on replay».

Διαβάστε επίσης: Τάμτα: "Χρειάζομαι την αγάπη των Κυπρίων και υπόσχομαι ότι θα κάνω τα πάντα..."


Δείτε την επίσημη ανακοίνωση. Καλή επιτυχία Κύπρος!

Το πραγματικό όνομα της τραγουδίστριας είναι Τάμτα Γκοντουάτζε, γεννήθηκε στις 10 Ιαναουαρίου 1981 και είναι από την Γεωργία.

Σε ηλικία μόλις 14 ετών, παντρεύτηκε με τον κατά δύο χρόνια μεγαλύτερο φίλο της και λίγους μήνες αργότερα έφερε στον κόσμο την κόρη τους, Άννυ. Παράλληλα, συνέχισε τη φοίτηση της σε νυχτερινό σχολείο και έπειτα, με ιδιαίτερα μαθήματα, πέρασε στο Πανεπιστήμιο της Τιφλίδας. Μετά από έξι χρόνια γάμου, εκείνη ζήτησε διαζύγιο και εγκαταστάθηκε μόνιμα με την κόρη της στην Αθήνα, όπου ζούσαν ήδη η μητέρα και ο αδελφός της. Τα πρώτα χρόνια στην Ελλάδα ήταν δύσκολα και η ίδια βοηθούσε συχνά τη μητέρα της που καθάριζε σπίτια.

Το 2003 συμμετείχε στο talent show "Super Idol" και η λαμπρή καριέρα ξεκίνησε. Το 2007 προσπάθησε να εκπροσωπήσει την Ελλάδα αλλά δεν τα κατάφερε με το τραγούδι "With Love".  Έχει κυκλοφορήσει τέσσερα albums με δυο επανακυκλοφορήσεις και τρεις cd singles. Φέτος, είπε το μεγάλο "ΝΑΙ" με την σημαία της Κύπρου και είναι έτοιμη να πετάξει για Ισραήλ.

 

Επόμενο άρθρο

Το «Home alone»… επέστρεψε 28 χρόνια μετά! (ΒΙΝΤΕΟ)

O Μακόλεϊ Κάλκιν μένει ξανά «Μόνος στο σπίτι» και το βίντεο γίνεται viral…
21/12/2018 - 08:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τάμτα: Το πρόβλημα υγείας που την ταλαιπωρεί και το μήνυμα της (ΦΩΤΟ)

Αναγκάστηκε να απέχει από τις επαγγελματικές της υποχρεώσεις
21/02/2019 - 09:51

Τάμτα: Αυτός είναι ο λόγος που αποφάσισε να πει το "ναι" στην Κύπρο!

Ο λόγος που πέρσι απάντησε αρνητικά και τα κριτήρια βάσει των οποίων απάντησε θετικά...
14/02/2019 - 09:30

Πρόεδρος του Ισραήλ:"Ελπίζω η Κύπρος να κερδίσει στο Τελ Αβίβ..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Με τις ευχές της διοργανώτριας χώρας η Τάμτα στην Eurovision
12/02/2019 - 21:06

Tάμτα: Έτσι θα εμφανιστεί στη σκηνή - Η συμβουλή της... Παπαρίζου (ΒΙΝΤΕΟ)

Με αντρική παρουσία θέλει να κάνει την διαφορά!
11/02/2019 - 11:27

Ελένη Φουρέιρα: Σχολίασε την συμμετοχή της Τάμτα και της Ντούσκα στην Eurovision

"Έπαθα σοκ" - Τί δήλωσε η γνωστή τραγουδίστρια για τις συναδέλφους της;
26/01/2019 - 12:34

Τάμτα: Ταξίδι στη Σουηδία για την ηχογράφηση του "Replay"! (ΦΩΤΟ)

Ταξίδι αστραπή με τους δημιουργούς του τραγουδιού που θα μας εκπροσωπήσει φέτος...
23/01/2019 - 10:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έτρεχε με 194 χιλιόμετρα την ώρα και συνελήφθη

Συνελήφθη για αυτόφωτο αδίκημα

Πρωταράς: Πυρκαγιά σε μπυραρία "απειλεί" ξενοδοχειακές μονάδες

Σε συναγερμό Πυροσβεστική Υπηρεσία και Αστυνομία στην ελεύθερη περιοχή Αμμοχώστου
Ελλάδα

Πλαστό χαρτονόμισμα των 50 ευρώ είχε για υδατογράφημα ένα...πόκεμον (ΦΩΤΟ)

Αντί το πορτρέτο της Θεάς Ευρώπης σχεδίασαν τον Mew

Βρέθηκε πτώμα τυλιγμένο σε σεντόνι δεμένο χειροπόδαρα στο Χαλάνδρι

Εξαφανισμένη η Γερμανίδα σύζυγος του πτώματος

18 θάνατοι μέσα σε μια εβδομάδα λόγω Γρίπης Α στην Ελλάδα

Στους 74 ο συνολικός αριθμός των ατόμων που έχουν χάσει τη ζωή τους
Διεθνή

Κροατία: Γυναίκα σκότωσε την αδελφή της και την είχε στη κατάψυξη για 18 χρόνια

Η μικρή της αδελφή ήταν δηλωμένη από την οικογένεια ως εξαφανισμένη από το 2000

Τουρκία και Αμερική θα αποσύρουν τα στρατεύματά τους από τη Συρία

Οι ΗΠΑ θα διατηρήσουν μια «μικρή» ομάδα, περίπου «200 στρατιωτικών»

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 13:00ΕΛΕΝΗ