Ψυχαγωγία

Ειρήνη Καραγιώργη: Η εγκυμοσύνη στα 16 και η στήριξη από την οικογένεια της

Η Ειρήνη Καραγεώργη άνοιξε την καρδιά της στην Τατιάνα Στεφανίδου και μίλησε για τη ζωή της. 

Η νέα μούσα του Ανδρέα Γεωργίου, η οποία πρωταγωνιστεί στη νέα του σειρά "8 Λέξεις" που προβάλλεται από τον Alpha Κύπρου αν και μόλις 23 ετών, έχει ήδη δυο κόρες ενώ την πρώτη την απέκτησε σε ηλικία 16 ετών. Η Ειρήνη Καραγέωργη μεταξύ άλλων μίλησε για τη στιγμή που κατάλαβε ότι περίμενε το πρώτο της παιδί αλλά και τη στήριξη που είχε από την οικογένεια της δηλώνοντας: 

 Από την αρχή που νόμιζα ότι ίσως είμαι έγκυος και έλεγα τι θα κάνω με το παιδί, κάτι μέσα μου μου έλεγε ότι θα το κρατήσω το παιδί… Και έτσι και έγινε. Όταν είδα τις δύο γραμμούλες (στο τεστ εγκυμοσύνης), λέω δεν υπάρχει περίπτωση. Αυτό το πλασματάκι είναι μια ζωούλα και δεν φταίει σε τίποτα και πρέπει να το φέρουμε στον κόσμο. Δεν ήταν καθόλου εύκολο, είχα παράλληλα το σχολείο και τα μαθήματα. Έπρεπε να αποφασίσω τι θα κάνω με τη ζωή μου. Είχε πολλά σκαμπανεβάσματα… Η μητέρα μου ήταν δίπλα μου από την πρώτη στιγμή μέχρι σήμερα. Με μια μεγάλη αγκαλιά… Ήταν εδώ για εμένα. Είχα μεγάλη στήριξη από την οικογένειά μου.

Εκείνη η περίοδος ίσως ήταν και από τις πιο δύσκολες που προσπαθούσα και εγώ να αφομοιώσω ότι υπάρχει περίπτωση να μεγαλώσω μόνη μου το παιδί. Μετά όταν γέννησα θυμάμαι να κλαίω πάρα πολλές φορές πάνω από την κούνια. Νόμιζα ότι έπρεπε να είμαι και μαμά και μπαμπάς… Προσπαθούσα να καλύψω ένα κενό και έκανα περισσότερα πράγματα απ’ όσα έπρεπε και τελικά μου γύρισαν λίγο μπούμερανγκ.

Επόμενο άρθρο

Βάσω Λασκαράκη: Το δεύτερο παιδί και ο λόγος που παντρεύτηκε νωρίτερα

Η ηθοποιός μιλά για το ενδεχόμενο να γίνει δεύτερη φορά μανούλα
22/09/2019 - 09:30

ΣχετικέςΕιδήσεις

Νέα προσθήκη στις "8 λέξεις": Ο Σπαλιάρας "εισβάλλει" και έρχεται για ανατροπές

Mετά την συνεργασία με το Netflix, ξανά στην Ελληνική αγορά
19/09/2020 - 13:00

Με καινούργιους τίτλους αρχής "συστήνεται" ο 2ος κύκλος της σειράς "8 λέξεις"

Η αγαπημένη σειρά...επιστρέφει απόψε στις 22:00 στον Alpha Κύπρου
31/08/2020 - 16:50

Μάθετε πρώτοι...τι μας "επιφυλάσσουν" τα νέα επεισόδια της σειράς "8 λέξεις"

Πρεμιέρα αύριο στον Alpha Κύπρου και νέα πρόσωπα "εισβάλλουν" στις ζωές των πρωταγωνιστών
30/08/2020 - 18:19

Πρεμιέρες αύριο στην...ενημέρωση του Alpha Κύπρου!

Επιστροφή και για την δραματική σειρά του Ανδρέα Γεωργίου και Κούλλη Νικολάου "8 λέξεις"
30/08/2020 - 17:29

Οι "8 λέξεις" επιστρέφουν και ιδού...όλα όσα πρέπει να ξέρεις για τον 2ο κύκλο!

Η αγαπημένη σειρά κάνει πρεμιέρα την Δευτέρα, 31 Αυγούστου στον ALPHA Κύπρου
28/08/2020 - 11:40

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καλούν την Κυβέρνηση να αναθεωρήσει την παράταση κλεισίματος των Δημοτικών

«Η τηλεκπαίδευση δεν μπορεί να υποκαταστήσει τη διδασκαλία με φυσική παρουσία»

Είδαν να "κάνουν φτερά" από τον λογαριασμό τους χιλιάδες ευρώ λόγω απάτης (VID)

Επιτήδειοι αποσπούν προσωπικά δεδομένα μέσω παραπλανητικών μηνυμάτων
Ελλάδα

Παρατείνεται για ακόμη μια εβδομάδα το lockdown στην Ελλάδα

Επιστρέφουν στις αίθουσες οι μαθητές Λυκείων και Γυμνασίων από την 1η Φλεβάρη

Παραμένει σταθερός ο αριθμός των νέων κρουσμάτων στην Ελλάδα, 28 ακόμη θάνατοι

288 ασθενείς νοσηλεύονται διασωληνωμένοι στα νοσοκομεία της χώρας

Στα 26 τα κρούσματα από μεταλλάξεις του κορωνοϊού στην Ελλάδα

Σε επιφυλακή οι υγειονομικές Αρχές, διερευνώνται κι άλλα περιστατικά
Διεθνή

Το Βέλγιο απαγόρευσε τα «μη αναγκαία ταξίδια» μέχρι την 1η Μαρτίου

Ανησυχία για την υψηλή μεταδοτικότητα της βρετανικής παραλλαγής του νέου κορωνοϊού

Τραγωδία στην Ιταλία: Νεκρή η 10χρονη Αντονέλλα μετά από "πρόκληση" του TikTok

Το μικρό παιδί υπέστη καρδιακή ανακοπή, λόγω έλλειψης οξυγόνου

Μικρότερες ποσότητες εμβολίου στην Ε.Ε. θα παραδώσει αρχικά η AstraZeneca

Αύξηση της προβλεψιμότητας και της σταθερότητας των παραδόσεων ζητά η Ε.Ε.

tv news

O Οδυσσέας αντιμετωπίζει ένα ακόμα επεισόδιο με την όραση του...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Ο Παύλος ενημερώνει τον Δημήτρη πως η Ελένη γνωρίζει τα σκοτεινά μυστικά τους...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/01/2021 - 01:3010Η ΕΝΤΟΛΗ