Ψυχαγωγία

Ειρήνη Καραγιώργη: Η εγκυμοσύνη στα 16 και η στήριξη από την οικογένεια της

Η Ειρήνη Καραγεώργη άνοιξε την καρδιά της στην Τατιάνα Στεφανίδου και μίλησε για τη ζωή της. 

Η νέα μούσα του Ανδρέα Γεωργίου, η οποία πρωταγωνιστεί στη νέα του σειρά "8 Λέξεις" που προβάλλεται από τον Alpha Κύπρου αν και μόλις 23 ετών, έχει ήδη δυο κόρες ενώ την πρώτη την απέκτησε σε ηλικία 16 ετών. Η Ειρήνη Καραγέωργη μεταξύ άλλων μίλησε για τη στιγμή που κατάλαβε ότι περίμενε το πρώτο της παιδί αλλά και τη στήριξη που είχε από την οικογένεια της δηλώνοντας: 

 Από την αρχή που νόμιζα ότι ίσως είμαι έγκυος και έλεγα τι θα κάνω με το παιδί, κάτι μέσα μου μου έλεγε ότι θα το κρατήσω το παιδί… Και έτσι και έγινε. Όταν είδα τις δύο γραμμούλες (στο τεστ εγκυμοσύνης), λέω δεν υπάρχει περίπτωση. Αυτό το πλασματάκι είναι μια ζωούλα και δεν φταίει σε τίποτα και πρέπει να το φέρουμε στον κόσμο. Δεν ήταν καθόλου εύκολο, είχα παράλληλα το σχολείο και τα μαθήματα. Έπρεπε να αποφασίσω τι θα κάνω με τη ζωή μου. Είχε πολλά σκαμπανεβάσματα… Η μητέρα μου ήταν δίπλα μου από την πρώτη στιγμή μέχρι σήμερα. Με μια μεγάλη αγκαλιά… Ήταν εδώ για εμένα. Είχα μεγάλη στήριξη από την οικογένειά μου.

Εκείνη η περίοδος ίσως ήταν και από τις πιο δύσκολες που προσπαθούσα και εγώ να αφομοιώσω ότι υπάρχει περίπτωση να μεγαλώσω μόνη μου το παιδί. Μετά όταν γέννησα θυμάμαι να κλαίω πάρα πολλές φορές πάνω από την κούνια. Νόμιζα ότι έπρεπε να είμαι και μαμά και μπαμπάς… Προσπαθούσα να καλύψω ένα κενό και έκανα περισσότερα πράγματα απ’ όσα έπρεπε και τελικά μου γύρισαν λίγο μπούμερανγκ.

Επόμενο άρθρο

Βάσω Λασκαράκη: Το δεύτερο παιδί και ο λόγος που παντρεύτηκε νωρίτερα

Η ηθοποιός μιλά για το ενδεχόμενο να γίνει δεύτερη φορά μανούλα
22/09/2019 - 09:30

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σοβαρό τροχαίο για πρωταγωνίστρια από τις «8 Λέξεις» (ΦΩΤΟ)

Συγκλονίζουν οι εικόνες και η περιγραφή της γνωστής ηθοποιού
17/05/2020 - 10:43

Αποκαλύψεις για τη σειρά "8 λέξεις" δια στόματος... Ανδρέα Γεωργίου!(ΒΙΝΤΕΟ)

Σαββατοκύριακο στις 21:15 με διπλά επεισόδια στον Alpha
04/04/2020 - 17:58

Ο Ανδρέας Γεωργίου "ξεσπά" και ξεκαθαρίζει αν αποχωρούν ηθοποιοί από τη σειρά

Η "λάσπη", όσα δήλωσε ο ίδιος στα social media και το μήνυμα που στέλνει στον κόσμο
15/01/2020 - 15:00

Ο Κούλλης Νικολάου αποκαλύπτει το τηλεοπτικό μέλλον για τη σειρά "8 λέξεις"

Ο ρόλος που καθήλωσε και όλα όσα εκμυστηρεύτηκε για τη συνέχεια
13/01/2020 - 10:11

E. Καραγιώργη: Η κόρη της κάνει "έφοδο" στο στούντιο και της...τραγουδά (ΒΙΝΤΕΟ)

"Παράδοση κατ΄οίκον": Αύριο στις 21:15 στον Αlpha Kύπρου με ένα...απολαυστικό επεισόδιο
21/12/2019 - 14:22

Δημήτρης Γκουτζαμάνης:Η δουλειά που έμεινε απλήρωτος και ο ιδανικός έρωτας(ΦΩΤΟ)

Οι οικονομικές δυσκολίες και απαντά αν έχει υπάρξει το..τρίτο πρόσωπο
16/12/2019 - 19:38

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

5 Ιουνίου ανοίγουν κολυμβητήρια, 8 μέρες μετά γυμναστήρια και σχολές χορού (VID)

Οι πρώτες αντιδράσεις για τις ανακοινώσεις των ημερομηνιών

Φόνος 20χρονου στη Χλώρακα: Ελεύθερος υπό όρους ένας από τους συλληφθέντες

Στο κελί παραμένουν οι άλλοι 8 ύποπτοι για την υπόθεση θανάτου του νεαρού Σύρου

Επαναλειτουργούν στις 9 Ιουνίου τα νηπιαγωγεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Η σύσκεψη στο Υπουργείο Παιδείας και οι κατευθυντήριες γραμμές που αναμένουν νηπιαγωγοί
Ελλάδα

"Έφυγε" από τη ζωή η Αμαλία Μεγαπάνου, πρώην σύζυγος του Κωνσταντίνου Καραμανλή

Οι "διαφορετικοί κόσμοι" της ταλαντούχας συγγραφέως και του Έλληνα Πρωθυπουργού

Tραγωδία στη Βούλα: Νεκρή γυναίκα από πυρκαγιά σε διαμέρισμα στην οδό Σερρών

Μεγάλη επιχείρηση της Πυροσβεστικής για απεγκλωβισμό τεσσάρων προσώπων
Διεθνή

Ισχυρή σεισμική δόνηση 6,8 Ρίχτερ στη Χιλή

Ταρακουνήθηκε η περιοχή Αντοφαγάστα στην Κεντρική Χιλή

Στην Τουρκία μεταβαίνει αύριο ο Πρωθυπουργός της Λιβύης

Τι θα περιλαμβάνει η ατζέντα της συνάντησή του με τον Τούρκο Πρόεδρο

Τα 21 δευτερόλεπτα σιωπής Τριντό στην ερώτηση για τον Τραμπ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η παύση για να μη σχολιάσει και να ασκήσει κριτική στην τακτική του Προέδρου των ΗΠΑ

tv news

Η Κάτια συλλαμβάνεται για το φόνο του Νίκου κι ο Αστυνόμος την ανακρίνει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Έξι μήνες πριν το ατύχημα, ο Χρήστος έρχεται αντιμέτωπος με ένα δικαστικό θέμα..

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 03/06/2020 - 13:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ