Ψυχαγωγία

Εκπληκτικές εικόνες! Η Πανσέληνος "ρούφηξε" την... θάλασσα (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκπληκτικές εικόνες στο Ναύπλιο της Ελλάδας!

Η Πανσέληνος "ρούφηξε" την θάλασσα χαρίζοντας απίστευτες εικόνες σε όλο τον κόσμο.  Μετά την πανσέληνο η θάλασσα εξαφανίστηκε και έχει μπει πάνω από 200 μέτρα μέσα, λόγω της άμπτωτης.

Το φαινόμενο εμφανίστηκε από την Παρασκευή στο Ναύπλιο και ουσιαστικά οφείλεται στην βαρυτική έλξη της σελήνης αλλά και του ήλιου πάνω στη γη και την περιστροφή αυτών των ουράνιων σωμάτων.

Δείτε το σχετικό βίντεο 

Επόμενο άρθρο

Aυτοί είναι οι πιο sexy... Κύπριοι ποδοσφαιριστές των γηπέδων! (ΦΩΤΟ)

Κορίτσια στο γήπεδο να απολαύσετε τους Κύπριους... θεούς της στρογυλής θεάς
24/03/2019 - 13:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

Απόψε η πανσέληνος του "Ροζ Φεγγαριού" (ΦΩΤΟ)

Γιατί ονομάζεται έτσι και τι σχέση έχει με τα λουλούδια
19/04/2019 - 10:14

Τον Απρίλιο θα δείτε την πανσέληνο του Ροζ Φεγγαριού

Δείτε γιατί ονομάστηκε έτσι και πότε θα το δείτε στον ουρανό της Κύπρου
17/04/2019 - 15:02

Πακέτο με 28 κιλά κάνναβης ξέβρασε η θάλασσα της Πέγειας (BINTEO)

Το εντόπισε πολίτης και ενημέρωσε τις Αρχές
28/03/2019 - 19:57

Εντυπωσιακές εικόνες από την "Υπερπανσέληνο των σκουληκιών" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε από που βγήκε η ονομασία της και την ιστορία που κρύβεται από πίσω
21/03/2019 - 12:04

Ελεγκτική Υπηρεσία: Καθυστερήσεις και έλλειψη συντονισμού στα λατομεία

Απροετοίμαστο το κράτος για τις ανάγκες των θαλάσσιων έργων
18/03/2019 - 10:41

Υδροστρόβιλος "χτυπά" πλοίο που κατευθύνεται προς την Κεφαλονιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν σημειώθηκαν τραυματισμοί πληρώματος ή επιβατών
03/03/2019 - 15:02

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

LIVE: Έρευνες σε δύο μέτωπα για εξιχνίαση του εγκλήματος στο Μιτσερό

Συνέχεια εξελίξεων μια εβδομάδα μετά τον εντοπισμό της σορού της Mary Rose

Κατάλευκο τοπίο στα ορεινά και...βαρυχειμωνιά τέλη Απριλίου (ΦΩΤΟ)

Ποιοι δρόμοι είναι ανοιχτοί μόνο για οχήματα με αντιολισθητικές αλυσίδες

Η άγνωστη Αφρικανή που πόζαρε στον φωτογραφικό φακό του 35χρονου υπόπτου (ΦΩΤΟ)

Ετοίμαζε διάλεξη ο αξιωματικός της ΕΦ με θέμα τη φωτογραφία για τα μέλη group στο Facebook
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Ματωμένο Πάσχα στη Σρι Λάνκα με μπαράζ εκρήξεων σε εκκλησίες και ξενοδοχεία

Δεκάδες νεκροί και εκατοντάδες τραυματίες μετά τις εκρήξεις

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

tv news

Ο Χάρης Κκολός σ’ ένα αλλιώτικο “performance” που θα μείνει αξέχαστο...

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha (BΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Χρ.Αρτεμίου & Μ.Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ»...όπου η ζήλια οδηγεί σε έγκλημα!

Δύο γυναίκες,ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση... Αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/04/2019 - 13:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ