Ψυχαγωγία

H Χάρις Αλεξίου... εγκαταλείπει το τραγούδι!

Συγκλονίζει η Χάρις Αλεξίου στη συνέντευξη που παραχώρησε στο Δεύτερο Πρόγραμμα και τον Φώτη Απέργη στην οποία μιλάει για τη δύσκολη απόφαση που πήρε να σταματήσει το τραγούδι.

«Έχω απομακρυνθεί από το τραγούδι τελείως. Δεν μπορώ να τραγουδήσω όπως τραγουδούσα παλιά και δεν καταδέχομαι να συνεχίσω και να το κάνω αυτό, αν δεν μπορώ να το κάνω καλά. Δεν πάει η φωνή μου πια, δεν με “ακούει” πια η φωνή μου και είπα ότι είναι καλύτερο να σταματήσω. Στον Ξαρχάκο πήρα την οριστική απόφαση και είπα “δεν σου αξίζει να συνεχίσεις”. Δεν ήταν κάτι απλό, βεβαίως και το πένθησα», δήλωσε η Χάρις Αλεξίου.

Και πρόσθεσε: «Μπορεί κι εγώ να σαμποτάρισα τη φωνή μου. Όταν κατάλαβα ότι δεν αποδίδω πια όπως παλιά να της… έσκαψα λίγο παραπάνω το έδαφος. Είπα :”μην είσαι τώρα ένα νούμερο που βγαίνει και προσπαθεί να φτάσει τη νότα”. Δεν γράφω τραγούδια πια. Όταν γράφω μου βγαίνει να το τραγουδήσω, οπότε τι να γράψω τώρα;».

Επόμενο άρθρο

H Αριστοτέλους ξέσπασε σε κλάματα και αποχώρησε από το...στούντιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το θέμα που επηρέασε ψυχολογικά την παρουσιάστρια και το στιγμιότυπο
04/06/2020 - 16:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Λούης Πατσαλίδης τραγουδά μέχρι και...Μίλτο Πασχαλίδη στο season-finale (VID)

Τι εκπλήξεις μας επιφυλάσσει για το φινάλε ο αγαπημένος stand up – comedian;
08/07/2020 - 13:12

Συγκινεί η Χάρις Αλεξίου: «Δεν πάει η φωνή πια…δε με ακούει» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κορυφαία Ελληνίδα ερμηνεύτρια πήρε τη μεγάλη απόφαση να αποσυρθεί από το τραγούδι
05/06/2020 - 22:02

O Γιώργος Θεοφάνους ποζάρει ξανά στην "αγκαλιά" της Δέσποινας Βανδή (ΦΩΤΟ)

Το στιγμιότυπο από το στούντιο ηχογράφησης και το μήνυμα για τη συνεργασία τους
30/05/2020 - 10:04

Το βαρύ ζεϊμπέκικο του Κωνσταντίνου Αργύρου στην Αθήνα που εντυπωσίασε (ΒΙΝΤΕΟ)

Το στιγμιότυπο που δημοσιοποιήθηκε και ο ρόλος της...πρωτεύουσας της Ελλάδας
30/05/2020 - 09:41

Απίστευτο και όμως αληθινό! Έρχεται "κοστούμι" για συναυλίες εν μέσω κορωνοϊού

Η τεχνογνωσία, η εταιρεία που το οραματίστηκε και οι πρώτες πληροφορίες
27/05/2020 - 17:22

Aναστασία Γιούσεφ: Αυτό θα είναι το νέο επαγγελματικό βήμα της (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αποκάλυψη για τον νέο "στοίχημα" και οι πρώτες πληροφορίες για τα...αστεράκια
15/05/2020 - 08:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άφησαν 4χρονη μόνη στο σπίτι και τους πέρασαν χειροπέδες (BINTEO)

Άλλο ένα περιστατικό εγκατάλειψης ανηλίκου βλέπει το φως της δημοσιότητας

"Καμίνι" η Κύπρος: Πέντε μέτρα προστασίας από τον καύσωνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις υψηλές θερμοκρασίες θα "συνοδεύει" και υγρασία μέχρι και την Τρίτη

Φρένο στο κυκλοφοριακό "έμφραγμα" με διάταγμα του Αρχηγού (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ισχύ από αύριο τα νέα μέτρα της Αστυνομίας
Ελλάδα

Νέα έκτακτα μέτρα για την είσοδο από τον Προμαχώνα

Ποιοι είναι οι περιορισμοί σύμφωνα με την κοινή Υπουργική Απόφαση

"Εισαγόμενα" τα 11 από τα 41 νέα κρούσματα Covid-19 στην Ελλάδα

Δεν καταγράφηκε κανένας θάνατος το τελευταίο 24ωρο
Διεθνή

Αρνητική στον κορωνοϊό η σύζυγος του Μπολσονάρου

Ο Βραζιλιάνος Πρόεδρος έχει προσβληθεί από τον ιό και τέθηκε σε αυτοπεριορισμό

«Θλίψη και μεγάλη ανησυχία» εκφράζει το Παγκόσμιο Συμβούλιο Εκκλησιών

Τι λέει για την απόφαση των τουρκικών αρχών να μετατρέψουν την Αγία Σοφία σε τζαμί

556.140 θάνατοι: Ο θλιβερός απολογισμός των νεκρών παγκοσμίως λόγω Covid-19

Τουλάχιστον 6.593.400 άνθρωποι θεωρείται ότι έχουν αποθεραπευτεί

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 12/07/2020 - 00:30ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ