Ψυχαγωγία

H Χάρις Αλεξίου... εγκαταλείπει το τραγούδι!

Συγκλονίζει η Χάρις Αλεξίου στη συνέντευξη που παραχώρησε στο Δεύτερο Πρόγραμμα και τον Φώτη Απέργη στην οποία μιλάει για τη δύσκολη απόφαση που πήρε να σταματήσει το τραγούδι.

«Έχω απομακρυνθεί από το τραγούδι τελείως. Δεν μπορώ να τραγουδήσω όπως τραγουδούσα παλιά και δεν καταδέχομαι να συνεχίσω και να το κάνω αυτό, αν δεν μπορώ να το κάνω καλά. Δεν πάει η φωνή μου πια, δεν με “ακούει” πια η φωνή μου και είπα ότι είναι καλύτερο να σταματήσω. Στον Ξαρχάκο πήρα την οριστική απόφαση και είπα “δεν σου αξίζει να συνεχίσεις”. Δεν ήταν κάτι απλό, βεβαίως και το πένθησα», δήλωσε η Χάρις Αλεξίου.

Και πρόσθεσε: «Μπορεί κι εγώ να σαμποτάρισα τη φωνή μου. Όταν κατάλαβα ότι δεν αποδίδω πια όπως παλιά να της… έσκαψα λίγο παραπάνω το έδαφος. Είπα :”μην είσαι τώρα ένα νούμερο που βγαίνει και προσπαθεί να φτάσει τη νότα”. Δεν γράφω τραγούδια πια. Όταν γράφω μου βγαίνει να το τραγουδήσω, οπότε τι να γράψω τώρα;».

Επόμενο άρθρο

H Αριστοτέλους ξέσπασε σε κλάματα και αποχώρησε από το...στούντιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το θέμα που επηρέασε ψυχολογικά την παρουσιάστρια και το στιγμιότυπο
04/06/2020 - 16:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ιδού το τραγούδι που έγραψε η Βοσκανίδου στον Βασιλάκο - Μας το τραγουδάει (VID)

Έβαλε μουσική, μπήκε στο στούντιο, το ηχογράφησε και μας το παρουσιάζει
15/01/2021 - 14:02

Full in love o Bachelor! Κάνει “καντάδα” στην γυναίκα του και τραγουδά… Melisses

Ερωτευμένος και το δείχνει ο Παναγιώτης Βασιλάκος
29/12/2020 - 13:07

Τραγουδάει Last Christmas και θυμάται γιορτινές στιγμές ο Κλοπ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο κλίμα των ημερών ο προπονητής της Λίβερπουλ
26/12/2020 - 11:07

Narcie: Η ερμηνεία για τον καρκίνο και η συγκλονιστική Κουφαλίδου στο videoclip

Η ταλαντούχα νεαρή τραγουδίστρια στέλνει μηνύματα προσφοράς και ανάγκης
24/12/2020 - 11:26

Κυπριακή παιδική ορχήστρα έπαιξε μουσική για τη βασίλισσα Ελισάβετ

Είναι το δώρο τους για την πρόσφατη 73η επέτειο του γάμου της με τον πρίγκιπα Φίλιππο
30/11/2020 - 16:54

Ο Εμπαπέ ακούει... Κωνσταντίνο Αργυρό (ΦΩΤΟ)

Ο Γάλλος άσος μοιράστηκε ένα story στο Instagram με τραγούδι του Ελλαδίτη καλλιτέχνη
23/11/2020 - 12:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε δυο κατευθύνσεις οι έρευνες των ανακριτές για τις καταγγελίες της Άντρης

Ο Τζιοβάνης Σαββίδης έδωσε ονόματα και στοιχεία ακόμη τριών γυναίκων

Κομπίνα πίσω από τον εμπρησμό οικίας στην Επισκοπή (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι έρευνες που οδήγησαν στην σύλληψη ενός από τους υπόπτους έφερε και τις αποκαλύψεις

Έτσι έγινε το μπέρδεμα και στάλθηκαν χιλιάδες sms σε "στενές επαφές" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η γκάφα έφερε λίγο αργότερα την απολογία του Υφυπουργείο Καινοτομίας
Ελλάδα

Τρία διαδοχικά κύματα κακοκαιρίας θα επηρεάσουν την Ελλάδα έως την Τετάρτη

Σημαντική πτώση της θερμοκρασίας και πιθανότατα χιονοπτώσεις

ΦΩΤΟ: Αδιανόητες εικόνες στην Ερμού, "πλημμύρισε" από κόσμο

Άνοιξαν τα καταστήματα λιανικού εμποριού υπό προϋποθέσεις αλλά...
Διεθνή

Περίμενε τον ιδιοκτήτη του για μέρες έξω από το νοσοκομείο (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι εικόνες που κάνουν τις τελευταίες ώρες το γύρο του διαδικτύου

30% πιο θανατηφόρα η βρετανική μετάλλαξη του Covid-19 (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ποιες χώρες έχει ανιχνευθεί μέχρι στιγμής

Ρωσία: Aφέθηκε ελεύθερη η σύζυγος του Ναβάλνι

Συνελήφθησαν εκατοντάδες διαδηλωτές στη Μόσχα που φώναξαν υπέρ της αποφυλάκισής του

tv news

O Οδυσσέας αντιμετωπίζει ένα ακόμα επεισόδιο με την όραση του...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Ο Παύλος ενημερώνει τον Δημήτρη πως η Ελένη γνωρίζει τα σκοτεινά μυστικά τους...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 24/01/2021 - 01:10PASSENGER