Ψυχαγωγία

H Χάρις Αλεξίου... εγκαταλείπει το τραγούδι!

Συγκλονίζει η Χάρις Αλεξίου στη συνέντευξη που παραχώρησε στο Δεύτερο Πρόγραμμα και τον Φώτη Απέργη στην οποία μιλάει για τη δύσκολη απόφαση που πήρε να σταματήσει το τραγούδι.

«Έχω απομακρυνθεί από το τραγούδι τελείως. Δεν μπορώ να τραγουδήσω όπως τραγουδούσα παλιά και δεν καταδέχομαι να συνεχίσω και να το κάνω αυτό, αν δεν μπορώ να το κάνω καλά. Δεν πάει η φωνή μου πια, δεν με “ακούει” πια η φωνή μου και είπα ότι είναι καλύτερο να σταματήσω. Στον Ξαρχάκο πήρα την οριστική απόφαση και είπα “δεν σου αξίζει να συνεχίσεις”. Δεν ήταν κάτι απλό, βεβαίως και το πένθησα», δήλωσε η Χάρις Αλεξίου.

Και πρόσθεσε: «Μπορεί κι εγώ να σαμποτάρισα τη φωνή μου. Όταν κατάλαβα ότι δεν αποδίδω πια όπως παλιά να της… έσκαψα λίγο παραπάνω το έδαφος. Είπα :”μην είσαι τώρα ένα νούμερο που βγαίνει και προσπαθεί να φτάσει τη νότα”. Δεν γράφω τραγούδια πια. Όταν γράφω μου βγαίνει να το τραγουδήσω, οπότε τι να γράψω τώρα;».

Επόμενο άρθρο

H Αριστοτέλους ξέσπασε σε κλάματα και αποχώρησε από το...στούντιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το θέμα που επηρέασε ψυχολογικά την παρουσιάστρια και το στιγμιότυπο
04/06/2020 - 16:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

ΒΙΝΤΕΟ: Ένα τραγούδι από την Ελένη Φιλίνη για τον Νίκο Αναστασιάδη

Η έξοδος του Προεδρικού ζεύγους σε αθηναϊκή ταβέρνα και η τούρτα-έκπληξη
28/10/2020 - 19:02

H κόρη του Χριστοδουλίδη τραγουδάει και εντυπωσιάζει τους πάντες με την φωνή της

Με αφορμή τα σημερινά γενέθλιά της - Το βίντεο, η υπέροχη ερμηνεία και οι ευχές
25/10/2020 - 15:10

Έτσι γράφτηκε ο ύμνος των Αμμοχωστιανών από τον Στέλιο Χιώτη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Στέλιος Χιώτης εκμυστηρεύεται στις “24 ώρες” τις συνθήκες πίσω από το τραγούδι
19/10/2020 - 11:28

Εβγαλαν τραγούδι για τον ... Συλλούρη και έγινε viral στο διαδίκτυο (ΒΙΝΤΕΟ)

Η διασκευή του παραδοσιακού "μηλιά" σε "This is Cyprus olan"
15/10/2020 - 11:55

Σ. Χρηστίδου: Γι' αυτό "έκοψε" το τραγούδι του πρώην άντρα της από την εκπομπή

Όλα όσα αποκάλυψε πρώτη φορά στην εκπομπή “Η φωλιά των κου κου”
07/10/2020 - 14:06

Με Κυπριακή ραπ το νέο κλιπ της ΑΕΛ κατά του ρατσισμού (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Λεμεσιανή ομάδα συνεχίζει την αντιρατσιστική της δράση, με μία μεγάλη παραγωγή
25/09/2020 - 11:22

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΦΩΤΟ: 30χρονη δεν ανταποκρίνεται σε τηλεφωνικές κλήσεις εδώ και μήνες

Την αναζητά η οικογένειά της από τον περασμένο Μάρτιο - Νέα έκκληση της Αστυνομίας

Καταστράφηκε ολοσχερώς αγροτικό υποστατικό στην Πάφο

Τυλίχθηκαν στις φλόγες χιλιάδες δεμάτια σανού

Δρ. Καραγιάννης: "Διασκεδάζουν σαν να μην συμβαίνει τίποτα, ιδού το αποτέλεσμα"

Τι απαντά στους αρνητές και τι λέει για το ενδεχόμενο νέων μέτρων
Ελλάδα

Αναρχικοί πέρασαν ταμπέλα στο λαιμό του πρύτανη της ΑΣΟΕΕ (ΦΩΤΟ)

Μήνυμα μηδενικής ανοχής σε φαινόμενα βίας έστειλε η Υπουργός Παιδείας

Θρήνος στη Σάμο: Αγκαλιασμένα στο θάνατο τα δυο άτυχα παιδιά

Οι διασώστες της ΕΜΑΚ λύγισαν μπροστά στην τραγική εικόνα

Στη Σάμο ο Μητσοτάκης μετά την ανακοίνωση των νέων μέτρων

Θα επιθεωρήσει τις ζημιές που έχουν προκληθεί από τον φονικό σεισμό
Διεθνή

Προς επιβολή lockdown στην Αγγλία προσανατολίζεται ο Μπόρις Τζόνσον

Θα ανακοινώσει πρόσθετους αυστηρούς περιορισμούς σύμφωνα με δημοσιεύματα

Δίνουν μάχη με το χρόνο στα ερείπια της Σμύρνης (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Στους 24 οι νεκροί, πάνω από 800 οι τραυματίες και δεκάδες αγνοούμενοι

Μακραίνει η "μαύρη" λίστα του φονικού σεισμού στη Σμύρνη (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Μάχη με το χρόνο για εντοπισμό επιζώντων κάτω από τα χαλάσματα

tv news

Η εκδίκηση αρχίζει να γίνεται όλο και πιο δύσκολη υπόθεση για την Αγγελική...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιλτιάδης μαθαίνει ότι το dna του γενετικού υλικού ταυτοποιείται με τον Φοίβο!

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 31/10/2020 - 13:45THE CHASE