Ψυχαγωγία

Η στιγμή που η Μυροφόρα ζητά να κλείσουν οι κάμερες και "σπάει" τη σιωπή της

H κυρία Μυροφόρα συγκλόνισε το παγκύπριο μέσα από την εκπομπή "24 ώρες" του Alpha Κύπρου, με τον Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου και σκηνοθεσία Γιώργου Νταούλη.

Η γυναίκα που έχασε το παιδί της στον πόλεμο, με τους Τούρκους να το παίρνουν μακριά, αποκάλυψε άγνωστες πτυχές της ζωής της και των ερευνών όλα αυτά τα χρόνια. Συγκεκριμένα, δήλωσε ότι το παιδί της ζει, έχει υιοθετηθεί από Τούρκο που ήταν άτεκνος, έχει σπουδάσει Ιατρική στην Αμερική και ζει στην Άγκυρα της Τουρκίας, έχοντας αποκτήσει οικογένεια με παιδιά.

Ανατριχιαστική στιγμή όταν ζητά να κλείσουν οι κάμερες και αποκαλύπτει στον δημοσιογράφο Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου, ονόματα και λεπτομέρειες πίσω από την τραγική της ιστορία. Πληροφορίες που δεν μπορούν να δοθούν στον τηλεοπτικό αέρα αλλά επικυρώνουν τις έγκυρες πληροφορίες που έχει και ότι δικαιολογημένα τις πιστεύει.

Η κυρία Μυροφόρα μεταξύ άλλων έκλεισε λέγοντας ότι: 

"Ο Χριστός θα μου φέρει το παιδί μου μια μέρα. Πριν κλείσω τα μάτια μου, ο Χριστός θα μου το φέρει να το δω. Αυτοί που το ανάγιωσαν το παιδί μου είναι οι γονείς του πλέον, δεν θα τους αφήσει για να έρθει σε εμάς. Μεγάλωσε,σπούδασε, παντρεύτηκε και έκανε παιδιά. Τις πιστεύω αυτές τις πληροφορίες.

Αν μου πουν ότι πέθανε πάλι θα μαραζώσω αλλά θα χαρώ ότι πάει να βρει την αδερφή του και θα παίζουν μαζί."

Επόμενο άρθρο

Βαρδινογιάννης σε Αλιμόνου: "Δεν μπορώ να σου δίνω...34.000 το μήνα διατροφή"

"Κλειδώνει τα παιδιά στο σπίτι και πηγαίνει ταξίδια" - Οι κατηγορίες και το...διαζύγιο
19/01/2020 - 15:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Baby Boom! Πατέρας για πρώτη φορά έγινε ο Μύρωνας Στρατής-Οι πρώτες πληροφορίες

Η πρόωρη γέννα και η κατάσταση της υγείας μαμάς και παιδιού
05/07/2020 - 13:11

Συγκινεί ο Μάρκος Παγδατής: "Έκλαιγα κάθε βράδυ... "(ΒΙΝΤΕΟ)

"24 ΩΡΕΣ" με τον Κύπριο τενίστα! Η κορυφή στο άθλημα και τώρα η ζωή με τρία παιδιά!
04/07/2020 - 09:46

"24 ΩΡΕΣ" με τον Παγδατή! Η κορυφή στο τένις και τώρα η ζωή με τρία παιδιά!

Ακριβώς ένα χρόνο μετά από την απόφασή του να κλείσει τον κύκλο της μεγάλης του καριέρας
30/06/2020 - 14:01

Πέτρος Καραγιάννης: "Δεν ήταν πρόθεση μου να μπω στο σπίτι του καθενός" (ΒΙΝΤΕΟ)

O καθηγητής σε μια εκ βαθέων εξομολόγηση απόψε στις "24 ΩΡΕΣ"
27/06/2020 - 09:16

"24 ΩΡΕΣ" με τον Πέτρο Καραγιάννη να αποκαλύπτει τους ρόλους της ζωής του

Τον γνωρίσαμε λόγω της πανδημίας και τώρα τον συναντάμε με το πηγαίο χιούμορ του
22/06/2020 - 16:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κοριτσάκι τριών ετών κινδύνευσε να πνιγεί στη Λεμεσό

Φοβήθηκαν για δεύτερο πνιγμό και το μετέφεραν στο νοσοκομείο

Δύο μεσογειακές φώκιες στις Κυπριακές θάλασσες (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη δημοσίευση του ερευνητή Χάρη Νικολάου

"Κορωνοϊός στους αιθέρες": Η ζωή των Κύπριων πιλότων εν μέσω της πανδημίας

Η αναγκαστική καραντίνα στις διανυκτερεύσεις τους σε ξένες χώρες
Ελλάδα

Κλείνει τα σύνορα με τη Σερβία η Ελλάδα

Λόγω της έξαρσης κρουσμάτων που καταγράφεται στη χώρα

25 νέα κρούσματα στην Ελλάδα, οι 8 τουρίστες

Κανένας νέος θάνατος ασθενούς με COVID-19 το τελευταίο 24ωρο

Σε ετοιμότητα το ΕΚΑΒ για ενδεχόμενο δεύτερο κύμα κορωνοϊού

Η πανδημία ανέδειξε ελλείψεις σε προσωπικό και οχήματα
Διεθνή

Ινδός πλήρωσε 3.500 ευρώ για μια χρυσή προστατευτική μάσκα

Ζυγίζει 60 γραμμάρια και δηλώνει πως δεν είναι σίγουρος ότι θα είναι αποτελεσματική

Αγία Σοφία: Επιστολή - έκκληση της παγκ. χριστιανικής νεολαίας προς Ερντογάν

Ζητούν διατήρηση του μουσειακού καθεστώτος του Ναού

Το "σούπερ Σάββατο" στη Βρετανία σε φωτογραφίες

Πως κύλησε η πρώτη νύχτα εξόδου μετά τη χαλάρωση των περιοριστικών μέτρων

tv news

Ο Αποστόλης ομολογεί στο Χρήστο πως πριν χρόνια σκότωσε τον αδερφό του Σταύρου..

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 05/07/2020 - 18:00ALPHA NEWS