Ψυχαγωγία

Η στιγμή που η Μυροφόρα ζητά να κλείσουν οι κάμερες και "σπάει" τη σιωπή της

H κυρία Μυροφόρα συγκλόνισε το παγκύπριο μέσα από την εκπομπή "24 ώρες" του Alpha Κύπρου, με τον Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου και σκηνοθεσία Γιώργου Νταούλη.

Η γυναίκα που έχασε το παιδί της στον πόλεμο, με τους Τούρκους να το παίρνουν μακριά, αποκάλυψε άγνωστες πτυχές της ζωής της και των ερευνών όλα αυτά τα χρόνια. Συγκεκριμένα, δήλωσε ότι το παιδί της ζει, έχει υιοθετηθεί από Τούρκο που ήταν άτεκνος, έχει σπουδάσει Ιατρική στην Αμερική και ζει στην Άγκυρα της Τουρκίας, έχοντας αποκτήσει οικογένεια με παιδιά.

Ανατριχιαστική στιγμή όταν ζητά να κλείσουν οι κάμερες και αποκαλύπτει στον δημοσιογράφο Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου, ονόματα και λεπτομέρειες πίσω από την τραγική της ιστορία. Πληροφορίες που δεν μπορούν να δοθούν στον τηλεοπτικό αέρα αλλά επικυρώνουν τις έγκυρες πληροφορίες που έχει και ότι δικαιολογημένα τις πιστεύει.

Η κυρία Μυροφόρα μεταξύ άλλων έκλεισε λέγοντας ότι: 

"Ο Χριστός θα μου φέρει το παιδί μου μια μέρα. Πριν κλείσω τα μάτια μου, ο Χριστός θα μου το φέρει να το δω. Αυτοί που το ανάγιωσαν το παιδί μου είναι οι γονείς του πλέον, δεν θα τους αφήσει για να έρθει σε εμάς. Μεγάλωσε,σπούδασε, παντρεύτηκε και έκανε παιδιά. Τις πιστεύω αυτές τις πληροφορίες.

Αν μου πουν ότι πέθανε πάλι θα μαραζώσω αλλά θα χαρώ ότι πάει να βρει την αδερφή του και θα παίζουν μαζί."

Επόμενο άρθρο

Βαρδινογιάννης σε Αλιμόνου: "Δεν μπορώ να σου δίνω...34.000 το μήνα διατροφή"

"Κλειδώνει τα παιδιά στο σπίτι και πηγαίνει ταξίδια" - Οι κατηγορίες και το...διαζύγιο
19/01/2020 - 15:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ποια η κατάσταση υγείας του 5χρονου αγοριού που νόσησε με κορωνοϊό

"Πολύ σπάνια τα παιδιά να κάνουν θορυβώδη συμπτωματολογία", λέει ο Αβραάμ Ηλία
01/04/2020 - 14:17

Babyboom για Χάρη Χρηστόπουλο - Αννίτα Μπράντ: Θα γίνουν για πρώτη φορά...γονείς

Η τηλεοπτική αποκάλυψη, τα πρώτα λόγια για την εγκυμοσύνη και η διαχείριση της κατάστασης
30/03/2020 - 10:31

"Σκότωσαν τον φίλο μου και πήραν όλα τα όργανα του και τα...πούλησαν"(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι "24 ώρες" εστιάζουν στην εμπορία προσώπων και συγκλονίζουν με αποκαλύψεις
28/03/2020 - 11:19

Συγκινεί η Αφροδίτη Γεωργίου αγκαλιά με τη κορούλα της μιλώντας για τον κορωνοϊό

"Έτυχε να έρθεις σε μια δύσκολη περίοδο, πρωτόγνωρη παγκοσμίως..."
26/03/2020 - 14:06

"24 ώρες": Έρχονται θύματα human trafficking και το προφίλ...επώνυμων «πελατών»

Η εκπομπή ανοίγει το φάκελο Εμπορίας Προσώπων στην Κύπρο
24/03/2020 - 12:39

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

100 καταγγελίες για παραβίαση περιοριστικών μέτρων σε ένα βράδυ

Διενεργήθηκαν περίπου 3.800 έλεγχοι σε όλες τις επαρχίες

Πέντε συλλήψεις για το πακέτο με τα δύο κιλά κοκαΐνης στη Λεμεσό

Του έστησαν καρτέρι και τον έπιασαν στα "πράσα" την ώρα που πήγε να τα παραλάβει

"Έσβησε" μόνος και αβοήθητος στο διαμέρισμα του 85χρονος

Ξέσπασε φωτιά στο κρεβάτι και τον βρήκαν αναίσθητο στην τουαλέτα
Ελλάδα

Παρατείνεται μέχρι τις 27 Απριλίου η απαγόρευση κυκλοφορίας στην Ελλάδα

Καθ'όλη τη διάρκεια ισχύος των μέτρων δεν θα γίνονται αλλαγές στους τόπους κατοικίας

Στους 67 ο αριθμός των νεκρών από τον Covid-19 στην Ελλάδα

Ποιες περιοχές δεν έχουν καταγράψει επισήμως κρούσμα κορωνοϊού
Διεθνή

Ταξίδεψε στον κόσμο από την άνεση του σπιτιού σου (ΒΙΝΤΕΟ)

Δέκα προορισμοί χωρίς έξοδα και χωρίς περιττές μετακινήσεις λόγω κορωνοϊού

Τραμπ: «Φτάνουμε σε μια στιγμή που θα είναι πολύ φρικτή»

Προετοίμασε τους Αμερικανούς για μια μεγάλη άνοδο στους θανάτους λόγω του κορωνοϊού

Δρ. Κυπριανού: "Ο κορωνοϊός δεν κάνει διακρίσεις" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγαλύτερος κίνδυνος επιπλοκών παρά οφέλους από τη χορήγηση φαρμάκων

tv news

Μια δραματική εξέλιξη κλιμακώνει το διαζύγιο Αντιγόνης και Λύσανδρου...

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της καθημερινής σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 05/04/2020 - 14:30ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ