Ψυχαγωγία

Κούλλης Νικολάου: Όλες οι αποκαλύψεις που έκανε για τα "Αστέρια στην Άμμο"!

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Κούλλης Νικολάου. Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε για τη νέα δραματική σειρά που θα προβάλλεται στον Alpha Κύπρου, «Αστέρια στην Άμμο», για την σύζυγο του αλλά και τη συνεργασία του με την Βάνα Δημητρίου και τον Αντρέα Γεωργίου. Ο ίδιος δήλωσε:

Η συνταγή για επιτυχία είναι η ομαδικότητα, τιμιότητα, αγάπη και να μη σε νοιάζει ποτέ τι κάνει ο άλλος. Τα είχα όλα από την αρχή. Δ εν ένιωσα ποτέ ανταγωνιστικός, έβλεπα τον άλλον πιο ψηλά αλλά δεν έλεγα εγώ γιατί να μην είμαι ψηλά.

Δεν είναι οι χώροι αλλά οι άνθρωποι που κάνουν τον χώρο δύσκολο. Δεν με απασχολούν οι κλίκες και δεν μπήκα ποτέ. Δεν μπήκα ποτέ σε κλίκες αλλά αναπόφευκτά υπάρχει μια κλίκα αλλά όχι με την κακή έννοια γιατί είμαστε μια ομάδα. Αν εννοείς κάτι που να λειτουργεί έναν΄τιων των άλλων είμαι εναντίων.

Είμαι πολύ περήφανος για τη σειρά «Αστέρια στην Άμμο».  Αρχίσαμε τα γυρίσματα. Είναι η 2η φορά που κάνουμε ένα βιβλίο της ένας Ρένας Ζαϊρη και σεναριογράφος η Ρένα Ρίγγα. Είναι ένα επιτελείο ανθρώπων που πέρα από την ομάδα μας και της εταιρείας,  έχουμε σχηματίσει μια ομάδα ηθοποιών που είμαι πολύ γοητευμένος ξεκινώντας από την Μίρκα Παπακωνσταντίνου, η Σοφία Βογιατζάκη. Είναι όλοι ένας και ένας και τους ταιριάζει όλους ο ρόλος τους γάντι.

Άρεσε πολύ το σενάριο και όλη η ιδέα σε όποιο ηθοποιό το έχω στείλει και ήταν όλοι θετικοί. Το πιστεύουν, το πιστεύουμε κι εμείς και μακάρι να αγαπηθεί. Είναι μια ωραία περιπέτεια ανθρώπων. Τρία αγόρια και ένα κορίτσι που μεγαλώνουν από μικρή ηλικία μαζί. Σαν σενάριο είναι συνεχώς σε μια δράση, από το πρώτο επεισόδιο.

Είναι απερίγραπτο όταν κλείνει ένας κύκλος. Επειδή έχουμε πολλά πρότζεκτ με πολλά επεισόδια και δεν είναι τηλεόραση της ευκαιρίας είναι μια πολύ σοβαρή δουλειά.

Είμαι πολύ ερωτευμένος με τη σύζυγο μου. Μας αρέσει πολύ να ταξιδεύουμε.

Συνεχίζουμε μια πορεία, η Βάνα Δημητρίου, ο Αντρέας Γεωργίου και εγώ. Αυτό δεν μπορεί να σπάσει.  Είναι λογικό κάποιοι να θέλουν να το γράφουν αυτό. Είναι πολύ δυνατές οι σχέσεις μας. Υπάρχει ένας μαγικός κρίκος που μας ενώνει ακόμα και όταν διαφωνούμε. Είναι ευλογία να επικοινωνούν τρεις άνθρωποι τόσα χρόνια.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

Επόμενο άρθρο

Φώτης Σπύρος: Η εξομολόγηση για την εξάρτηση του από το αλκοόλ

"Πήρα την απόφαση να τελειώσει από τη ζωή μου το αλκοόλ..."
20/06/2019 - 16:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Κούλλης Νικολάου αποκαλύπτει το τηλεοπτικό μέλλον για τη σειρά "8 λέξεις"

Ο ρόλος που καθήλωσε και όλα όσα εκμυστηρεύτηκε για τη συνέχεια
13/01/2020 - 10:11

Οικογενειακή βία συνταράζει τα «Αστέρια στην Άμμο» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανατροπές και δυσάρεστες εξελίξεις θα αποκαλυφθούν στα επόμενα επεισόδια
12/11/2019 - 16:11

Ο Μάξιμος Μουμούρης "εισβάλλει" στα "Αστέρια στην Άμμο" και φέρνει τα πάνω κάτω

Δείτε αποκλειστικές φωτογραφίες από τα γυρίσματα
29/10/2019 - 17:01

Άννα Μπεζάν:"Η μητέρα μου με παράτησε και ο πατέρας μου με κακοποιούσε"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιος ήταν ο άνθρωπος που την έβαλε στα "Αστέρια στην Άμμο" και η κριτική στο GNTM
25/09/2019 - 16:49

"Αστέρια στην Άμμο": Έκαναν πρεμιέρα με σατανική λάμψη έρωτα...(ΒΙΝΤΕΟ)

Καθημερινά στις 19:30 από τη συχνότητα του Alpha Κύπρου
16/09/2019 - 18:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρόστιμα...φωτιά για να μπει "φρένο" στα τροχαία ατυχήματα (ΒΙΝΤΕΟ)

Πότε ψηφίζονται τα νομοσχέδια για τις τροχαίες παραβάσεις και τι προνοούν

Έντονες βροχοπτώσεις, χαλαζόπτωση, σφοδροί άνεμοι και τσουχτερό κρύο (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση ενώ η θερμοκρασία πέφτει κατακόρυφα και καταγράφει νέο ρεκόρ

Αρνείται οποιανδήποτε ανάμειξη στη δολοφονία της συζύγου του ο 42χρονος (ΒΙΝΤΕΟ)

Οδηγείται το πρωί ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Πάφου για έκδοση διατάγματος
Ελλάδα

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα

Σε τέσσερις φορές ισόβια καταδικάστηκε ο Κώστας Πάσσαρης

Το Μικτό Ορκωτό Εφετείο Αθήνας δεν αναγνώρισε κανένα ελαφρυντικό στον διαβόητο κακοποιό

«Προσβλέπω σε μια κοινωνία που ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον»

Οι πρώτες δηλώσεις της νέας Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας
Διεθνή

Πως θα ακουγόταν άραγε ένας Αιγύπτιος ιερέας που έζησε πριν 3000 χρόνια;(ΒΙΝΤΕΟ)

Βρετανοί επιστήμονες εκπλήρωσαν την επιθυμία του και "επανέφεραν" τη φωνή της μούμιας

Λιβυκή εκεχειρία...μόνο στα χαρτιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δύο αντιμαχόμενες πλευρές ανταλλάζουν πυρά, προειδοποιήσεις και κατηγορίες

Αυξάνονται κατακόρυφα κρούσματα και θύματα του κοροναϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν αποτελεί παγκόσμια απειλή ο ιός, λέει ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας

tv news

Μάξιμος και Νικηφόρος βρίσκονται σε δεινή θέση, με τους τοκογλύφους να πιέζουν..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Ο Χατζής προχωράει το σχέδιό του να απομακρύνει την Μαρίνα από τον Μιχάλη...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 23/01/2020 - 23:45ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ