Ψυχαγωγία

Ναταλία Γερμανού: Η εξομολόγηση της για τον λόγο που δεν έκανε παιδί

Η Ναταλία Γερμανού παραχώρησε συνέντευξη στο ελλαδικό περιοδικό "People". Η παρουσιάστρια άνοιξε την καρδιά της και μεταξύ άλλων μίλησε για την μητρότητα και την απόφαση της να μην φέρει στον κόσμο ένα παιδί με την Ναταλία να δηλώνει: 

Ποτέ δεν ένιωσα την λαχτάρα να γίνω μητέρα! Στενοχωριέμαι που ακούω τον εαυτό μου να το λέει, ηχεί και σε εμένα περίεργα. Δεν είναι ωραίο να λέει μια γυναίκα «δεν ένιωσα ποτέ την ανάγκη να κάνω παιδί». Δεν είναι ωραίο γιατί έτσι μας έχουν μάθει οι κοινωνίες μας, "οι γυναίκες θα πρέπει να κάνουν παιδιά."

Και σκέψου πως αγαπάω τα παιδιά, είμαι τρυφερή με το βαφτιστήρι μου, τα παιδάκια των φίλων μου. Δεν κρύβω δηλαδή κάποιον Ηρώδη μέσα μου, αλλά δικό μου παιδί δεν ήθελα ποτέ, είναι ένα από τα μυστήρια της φύσης. Δεν ξέρω γιατί.

Στη συνέχεια η παρουσιάστρια αναφέρθηκε στην απόφαση που καθόρισε αυτό που είναι σήμερα με την ίδια να δηλώνει: 

Νομίζω, όταν βρέθηκα σε εκείνο το σταυροδρόμι, στα 34 μου, ήταν οριακή περίοδος. Πέρασα μήνες με κλάματα και δράματα, να συζητώ με τον άντρα μου, τους φίλους μου, τον εαυτό μου και να μη βρίσκω άκρη. Ήταν το δίλημμα «ή θα κάνω ένα παιδί, μπορεί και δύο, και δεν τρέχει τίποτε αν δεν κατακτήσω την καριέρα που ονειρεύομαι ή φεύγω...

Όταν αγαπάς πολύ έναν άνθρωπο, δεν κάθεσαι να σκεφτείς και να αποφασίσεις τι θα κάνεις μέσα σε δύο ημέρες. Μου πήρε μήνες, μπορεί και χρόνο. Ενδεχομένως να ήμουν ακόμη με αυτό τον άνθρωπο αν δεν είχαμε χωρίσει και είχαμε κάνει παιδιά. Ο άλλος δρόμος με οδηγούσε στην αυτονομία, στην ανεξαρτησία και στο να πετύχω επαγγελματικά όλα αυτά που ονειρευόμουν. Αλλά και στην πιθανή μοναχικότητα, ποτέ δεν ξέρεις…

Επόμενο άρθρο

Λεονάρντο Ντι Κάπριο:Το απίστευτο ποσό που έδωσε για την προστασία του πλανήτη!

Η ευαισθησία του ηθοποιού και η συνεχόμενη προσφορά του
24/12/2018 - 10:01

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ναταλία Γερμανού: Η φωτογραφία χωρίς μακιγιάζ από τις καλοκαιρινές διακοπές της!

Η παρουσιάστρια απολαμβάνει στιγμές ξεκούρασης και χαλάρωσης
15/08/2019 - 10:57

Χρηστίδου και Γερμανού φόρεσαν το ίδιο φόρεμα την ίδια μέρα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιά ήταν η αντίδραση τους όταν το κατάλαβαν;
01/07/2019 - 16:12

Η αποκάλυψη της Γερμανού που άφησε... άφωνους τους συνεργάτες της! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η προσωπική εμπειρία που μοιράστηκε on air η παρουσιάστρια και η τρέλα που έκανε
01/07/2019 - 08:55

Το απίστευτο σαρδάμ της Γερμανού που ξεπέρασε αυτό της Τζώρτζια(ΒΙΝΤΕΟ)

"Είμαστε με την Θεοφανία Παπαθωμά, την οποία γαμ...ε και εκτιμούμε"
25/06/2019 - 11:49

Ανάγκασαν τον Μουτσινά να μετρηθεί on air και να αποκαλύψει το...ύψος του-ΒΙΝΤΕΟ

Κανείς δεν ξεφεύγει από το... "Καλύτερα δε γίνεται"
23/06/2019 - 12:29

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άγρια συμπλοκή με δύο τραυματίες στη Λευκωσία

Στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας με τραύματα τα δύο πρόσωπα

Αναστάτωση στο ΤΑΕΠ Πόλης Χρυσοχούς όταν γιατρός δεν παρουσιάστηκε για υπηρεσία

Βρήκε λύση ο Οργανισμός Ασφάλισης Υγείας για τη στελέχωση του Τμήματος, όπως ανακοίνωσε

10.000.000 ευρώ τα επόμενα τρία χρόνια για αναβάθμιση των δημόσιων σχολείων

Ο Υπουργός Παιδείας περιόδευσε στην επαρχία Πάφου και επιθεώρησε τα έργα ασφάλειας
Ελλάδα

Ελλάδα: 60 άτομα εγκλωβίστηκαν σε παραλία λόγω μεγάλης φωτιάς στη Λέρο

Στη Λέρο δεν υπάρχει πυροσβεστικό κλιμάκιο παρά μόνο ένας εποχικός πυροσβέστης

Άγριο έγκλημα στην Καβάλα για ένα...πάρκινγκ

Γείτονας πυροβόλησε και σκότωσε μητέρα και γιο λόγω ενός φορτηγού

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια
Διεθνή

Δοκιμή πυραύλου πραγματοποίησε το Ιράν

"Η χώρα μας βρίσκεται πάντα στην αρένα των δοκιμών αμυντικών και στρατηγικών συστημάτων"

Καθηλώνουν στο έδαφος τα αεροπλάνα της British Airways οι εργαζόμενοι

Χιλιάδες επιβάτες αναμένεται να επηρεαστούν από δυναμικές απεργιακές κινητοποιήσεις

Oύτε σε Ελλάδα, ούτε σε Κύπρο το ιρανικό δεξαμενόπλoιο "Adrian Darya 1" (XAΡΤΗΣ)

Άλλαξε ρότα και κατευθύνεται προς το λιμάνι της Μερσίνας στα τουρκικά παράλια

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 24/08/2019 - 19:40ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ