Ψυχαγωγία

«ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ…» η Βασιλική Χατζηαδάμου τα σπάει με τον Μιχάλη Σοφοκλέους!

Η Βασιλική Χατζηαδάμου επιστρέφει ανανεωμένη στον ALPHA Κύπρου, σε ρυθμούς παραδοσιακούς, λαϊκούς και ρεμπέτικους, με ένα ολοκαίνουργιο concept που περιλαμβάνει ένα άκρως επιτυχημένο συνδυασμό παραδοσιακών και άλλων ακουσμάτων, παιχνιδιών, εκπλήξεων και έναν επώνυμο καλεσμένο που φτάνει στο στούντιο με τη δική του εκπληκτική «τρελοπαρέα».

Μία νέα εκπομπή που φέρει τον τίτλο «ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ» και κάνει πρεμιέρα την Κυριακή 3 Φεβρουαρίου στις 21.15. Η ζωντανή ορχήστρα, η διαδραστικότητα, ο αυθορμητισμός και οι εκπλήξεις θα είναι μερικά από τα στοιχεία που θα διαφοροποιούν την κάθε εκπομπή.

Τα μουσικά παιχνίδια θα έχουν την τιμητική τους, μεταξύ των οποίων θα παρακολουθούμε τον κάθε καλεσμένο μαζί με τους φίλους του να προσπαθούν να συμπληρώσουν στίχους κυπριακών τραγουδιών, ενώ δεν θα λείπουν και τα λεκτικά παιχνίδια, όπως η συμπλήρωση κυπριακών παροιμιών.

Η Βασιλική Χατζηαδάμου δεν κρύβει τον ενθουσιασμό της, λέγοντας χαρακτηριστικά ότι:

Αισθάνομαι ιδιαίτερη αγωνία και χαρά για την πρεμιέρα της εκπομπής, που στην ουσία πρόκειται για ένα ολοκαίνουργιο concept που περιλαμβάνει μουσική, τραγούδια και παιχνίδι, ενώ είμαι ιδιαίτερα υπερήφανη για τη φοβερή ομάδα παραγωγής, μπροστά και πίσω από τις κάμερες. Είμαι βέβαιη ότι η ‘ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ’ θα τα πάει περίφημα, αφού ήδη η διάθεση όλων μας είναι ανεβασμένη και ο Μιχάλης Σοφοκλέους, που είναι και ο πρώτος καλεσμένος, θα κάνει ένα πολύ καλό ποδαρικό.

 

 

 

Πρώτος καλεσμένος θα είναι ο ηθοποιός Μιχάλης Σοφοκλέους που νιώθει πανέτοιμος να συμμετάσχει στην πρώτη ανατρεπτική και παιχνιδιάρικη μουσική εκπομπή, παρέα με πέντε ευδιάθετους και ετοιμόλογους φίλους του. Όπως ο ίδιος δήλωσε:

Διάλεξα την κατάλληλη παρέα για να με συνοδεύσει... αν και δεν πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να αρθρώσουμε λέξη από το πολύ γέλιο. Ήδη άρχισα να προθερμαίνω τη φωνή μου, αλλά πιστεύω ότι θα σας εντυπωσιάσω στο παιχνίδι συμπλήρωσης κυπριακών παροιμιών, αφού η κυπριακή διάλεκτος είναι ένα από τα ατού μου.

Η «ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ» υπόσχεται να φέρει ένα αλλιώτικο αέρα στα κυριακάτικα βράδια των τηλεθεατών που δεν έπαψαν ποτέ να αγαπούν τις παραδοσιακές μελωδίες, αλλά και τις παρεΐστικες συναντήσεις.

«ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ»: Πρεμιέρα Κυριακή 3 Φεβρουαρίου στις 21.15 και κάθε Κυριακή την ίδια ώρα στον ALPHA Κύπρου

Επόμενο άρθρο

Εβελίνα Σκίτσκο: Μιλά πρώτη φορά για τον πατέρα της

Οι δύσκολες στιγμές που πέρασε μετά τον χωρισμό της αλλά και η σχέση με τον πατέρα της...
01/02/2019 - 11:30

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η έκπληξη που ετοίμασαν οι φίλες της στο..."Παράδοση κατ΄οίκον" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πιο σέξυ μελαχρινή της Κυπριακής τηλεόρασης, αύριο στις 21:15 στον Αlpha Kύπρου
25/01/2020 - 11:53

Παράδοση κατ'οίκον με καλεσμένη την πιο σέξι μελαχρινή της κυπριακής τηλεόρασης

Μαζί της… εκρηκτικές γυναικείες παρουσίες που χαρίζουν ατάκες της χρονιάς!
21/01/2020 - 19:17

Πρεμιέρα δια... περιπάτου για τον Τσιτσιπά στο Αυστραλιανό Όπεν

Άνετο ξεκίνημα για τον Ελλαδίτη πρωταθλητή στο πρώτο grand slam της σεζόν
20/01/2020 - 14:34

Mαρία Κορτζιά: "Θέλω να ζητήσω απ΄τη ζωή...ένα παιδάκι" (ΒΙΝΤΕΟ)

"Παράδοση κατ΄οίκον": Κυριακή 19 Δεκεμβρίου στις 21:15, στον ALPHA Κύπρου
15/01/2020 - 15:07

"Παράδοση κατ'οίκον" με καλεσμένη την... just married Μαρία Κορτζιά!

Κυριακή 21:15 στον Alpha Κύπρου με εκπλήξεις και...συγκινήσεις
14/01/2020 - 17:54

Π. Ξιούρουππας: "Είμαι ακόμα ο..."Ξιούρου" της Ομόνοιας" (ΒΙΝΤΕΟ)

Απόψε στις 21:15 στο "Παράδοση κατ΄οίκον"...ο δημοφιλής πλέον παλαίμαχος ποδοσφαιριστής
12/01/2020 - 10:02

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στους δρόμους βγήκαν οι κάτοικοι της Παρεκκλησιάς για τα λατομεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάγιο αίτημά τους και η αναβάθμιση του οδικού δικτύου της περιοχής

Μάστιγα πλέον οι ληστείες αρτοποιείων και περιπτέρων (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε απόγνωση οι καταστηματάρχες προσπαθούν να προστατεύσουν τις περιουσίες τους

Χτύπησε πεζό και εξαφανίστηκε στην Ξυλοφάγου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισχυρίστηκε ότι φοβήθηκε για τη ζωή του και άφησε τον 19χρονο αιμόφυρτο
Ελλάδα

Σεισμός 5,1 Ρίχτερ σημειώθηκε νότια της Ρόδου

Η σεισμική δόνηση είχε επίκεντρο 85χλμ νοτιοανατολικά της Καρπάθου

«Έπεσαν» Instagram, Messenger και Facebook

Προβλήματα αναφέρουν οι χρήστες των μέσων και στην Ελλάδα

Κοροναϊός, κορονοϊός ή κορωνoϊός: Ποια είναι η ορθογραφία του νέου ιού;

Ο Γεώργιος Μπαμπινιώτης εξηγεί τη γλωσσική διαμάχη αναφορικά με την ονομασία
Διεθνή

Συγκλονίζει βίντεο της μοιραίας πτήσης του Κόμπι Μπράιαντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Αρχές διερευνούν τα αίτια του δυστυχήματος που βύθισε στην θλίψη το παγκόσμιο

Θύελλα αντιδράσεων προκάλεσε το «Σχέδιο του Αιώνα» για τη Μέση Ανατολή

Τι προβλέπει το ειρηνευτικό σχέδιο του Ντόναλντ Τραμπ - Οι πρώτες αντιδράσεις

Ισχυρή σεισμική δόνηση 5 Ρίχτερ στην Αλβανία

«Ξύπνησαν» οι μνήμες του φονικού σεισμού των 6,4 Ρίχτερ

tv news

Το πόρισμα του ιατροδικαστή για τον φόνο της Δέσποινας, ξαφνιάζει την οικογένεια

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια συμμαχία και ένα διαφορετικό, σκοτεινό σχέδιο αλλάζει τις ζωές όλων...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 29/01/2020 - 09:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ