Ψυχαγωγία

Θέκλα Πετρίδου: Τα συγκινητικά λόγια για τα γενέθλια του γιου της! (ΦΩΤΟ)

Τα γενέθλια του έχει ο γιος της Θέκλας Πετρίδου, Λάζαρος και η γνωστή ψυχολόγος έκανε την πιο γλυκιά και τρυφερή εξομολόγηση στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram. 

O Λάζαρος έγινε 22 ετών και η Θέκλα με αφορμή τα γενέθλια του ανάρτησε στον προσωπικό της λογαριασμό φωτογραφίες του γιου της από την παιδική του ηλικία αλλά και σημαντικές στιγμές της ζωής του όπως η αποφοίτηση του για να του ευχηθεί "Χρόνια Πολλά".  Η Θέκλα εξομολογήθηκε ότι παρόλο που έγινε μητέρα σε μικρή ηλικία άξιζε τον κόπο ενώ η ίδια έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησης της: 

Λάζαρε ! Πριν 22 χρόνια, στις 13 Αυγούστου του 1997, ημέρα Τετάρτη, ήρθες στον κόσμο στις 1.45 πμ. Προσπαθούσες να γεννηθείς από την προηγούμενη μέρα το πρωί! Ένα μωρό τεράστιο. 4 κιλά και 200 γραμμάρια βάρος και 56 εκατοστά μήκος. Όταν σε είδα για πρώτη φορά ένιωσα ότι πιο σπουδαίο είχα νιώσει μέχρι τότε. Ήμουν στην ηλικία σου, 22 χρονών. Από τότε σκεφτόμουνα πως θα ήταν η ζωή μας όταν θα είχες ακριβώς την μισή μου ηλικία... Εσύ 22 και εγώ 44. 
Και είναι πολύ καλύτερη από ότι την φαντάστηκα και την οραματίστηκα. Δεν ήταν εύκολη πορεία, σε καμία περίπτωση δεν σου συστήνω να γίνεις γονιός τόσο μικρός, ούτε σε οποιοδήποτε άλλο νέο παιδί. Δεν ήταν εύκολη πορεία, αλλά άξιζε τον κόπο, αγάπη μου. 
Εύχομαι να ζήσεις όπως γουστάρεις κι αγαπάς, να επιτύχεις τους στόχους και το όραμα σου και να είσαι χαρούμενος και ευχαριστημένος. Αγαπώ σε

Δείτε την ανάρτηση της Θέκλας: 

Επόμενο άρθρο

Γιάννη Σπαλιάρα: Αναχωρεί για Μεξικό και ξεκινά τα γυρίσματα στο Netflix! (ΦΩΤΟ

Η ανάρτηση του, το δημόσιο ευχαριστώ και η συγκινητική αφιέρωση στον πατέρα του
13/08/2019 - 10:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πέτρος Ιακωβίδης: Το φλερτ μέσω Instagram και ο θείος του...Νίκος Κουρκούλης

Όσα αποκάλυψε για την προσωπική του ζωή και την αδερφή του μπήκε στο χώρο της μουσικής
19/01/2020 - 15:11

Μαρία Κορτζιά: Το πάρτυ - έκπληξη για τα γενέθλια του...Πιέρου Σωτηρίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε φωτογραφικό υλικό από την λαμπερή βραδιά - Η εντυπωσιακή διοργάνωση στο σπίτι τους
14/01/2020 - 12:53

Xρήστος Μάστορας: Η απίστευτη μεταμόρφωση του σε… Joker (ΦΩΤΟ)

Το επιτυχημένο makeup και το "maniac" ύφος του τραγουδιστή που..."τρέλανε" το διαδίκτυο
12/01/2020 - 16:50

Σ. Νικολάου: Το "Χρόνια Πολλά" και η...ερωτική εξομολόγηση στον άντρα της (ΦΩΤΟ)

Οι τρυφερές φωτογραφίες που δημοσίευσε και το...παθιασμένο φιλί στον έρωτα της ζωής της
12/01/2020 - 15:07

Χ. Αριστοτέλους: "Κάποιος προσπαθεί να με μπλοκάρει από το Ιnstagram" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αποκάλυψη της παρουσιάστριας που αφήνει "αιχμές" και...η δυσκολία που αντιμετωπίζει
08/01/2020 - 10:49

Η 51χρονη Αννίτα Ναθαναήλ ποζάρει γυμνή και αναστατώνει (ΦΩΤΟ)

Η προκλητική φωτογραφία, η αρνητική κριτική και η απόφαση να...απενεργοποιήσει τα σχόλια
06/01/2020 - 15:51

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έρευνες για διαρρήκτες με...ακριβά γούστα κάνει η Αστυνομία

Έκλεψαν είδη ένδυσης γνωστού καταστήματος στη Λεμεσό

Συνεχίζονται οι έρευνες για εντοπισμό του Hussein για το φόνο στην Πάφο

Αναμένουν τα αποτελέσματα του Ινστιτούτου Γενετικής για το φονικό όπλο οι ανακριτές
Ελλάδα

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα

Σε τέσσερις φορές ισόβια καταδικάστηκε ο Κώστας Πάσσαρης

Το Μικτό Ορκωτό Εφετείο Αθήνας δεν αναγνώρισε κανένα ελαφρυντικό στον διαβόητο κακοποιό

«Προσβλέπω σε μια κοινωνία που ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον»

Οι πρώτες δηλώσεις της νέας Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας
Διεθνή

Πιο περίπλοκη η δεύτερη φάση του Brexit σύμφωνα με την Κομισιόν

"Ο περιορισμός του χρόνου πρέπει να οδηγήσει σε μια δόση ρεαλισμού"

Και δεύτερη πόλη σε καραντίνα στην Κίνα λόγω του κοροναϊού

Πολίτες προσπαθούσαν μαζικά να εγκαταλείψουν την πόλη

"Είχαμε δικαίωμα να αφήσουμε τους πρόσφυγες προς την ΕΕ και δεν το κάναμε"

Δεν εφαρμόστηκαν οι υποσχέσεις της Ευρώπης είπε ο Τούρκος ΥΠΕΞ Μεβλούτ Τσαβούσογλου

tv news

Μάξιμος και Νικηφόρος βρίσκονται σε δεινή θέση, με τους τοκογλύφους να πιέζουν..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Ο Χατζής προχωράει το σχέδιό του να απομακρύνει την Μαρίνα από τον Μιχάλη...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα