Ψυχαγωγία

Θέκλα Πετρίδου: Τα συγκινητικά λόγια για τα γενέθλια του γιου της! (ΦΩΤΟ)

Τα γενέθλια του έχει ο γιος της Θέκλας Πετρίδου, Λάζαρος και η γνωστή ψυχολόγος έκανε την πιο γλυκιά και τρυφερή εξομολόγηση στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram. 

O Λάζαρος έγινε 22 ετών και η Θέκλα με αφορμή τα γενέθλια του ανάρτησε στον προσωπικό της λογαριασμό φωτογραφίες του γιου της από την παιδική του ηλικία αλλά και σημαντικές στιγμές της ζωής του όπως η αποφοίτηση του για να του ευχηθεί "Χρόνια Πολλά".  Η Θέκλα εξομολογήθηκε ότι παρόλο που έγινε μητέρα σε μικρή ηλικία άξιζε τον κόπο ενώ η ίδια έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησης της: 

Λάζαρε ! Πριν 22 χρόνια, στις 13 Αυγούστου του 1997, ημέρα Τετάρτη, ήρθες στον κόσμο στις 1.45 πμ. Προσπαθούσες να γεννηθείς από την προηγούμενη μέρα το πρωί! Ένα μωρό τεράστιο. 4 κιλά και 200 γραμμάρια βάρος και 56 εκατοστά μήκος. Όταν σε είδα για πρώτη φορά ένιωσα ότι πιο σπουδαίο είχα νιώσει μέχρι τότε. Ήμουν στην ηλικία σου, 22 χρονών. Από τότε σκεφτόμουνα πως θα ήταν η ζωή μας όταν θα είχες ακριβώς την μισή μου ηλικία... Εσύ 22 και εγώ 44. 
Και είναι πολύ καλύτερη από ότι την φαντάστηκα και την οραματίστηκα. Δεν ήταν εύκολη πορεία, σε καμία περίπτωση δεν σου συστήνω να γίνεις γονιός τόσο μικρός, ούτε σε οποιοδήποτε άλλο νέο παιδί. Δεν ήταν εύκολη πορεία, αλλά άξιζε τον κόπο, αγάπη μου. 
Εύχομαι να ζήσεις όπως γουστάρεις κι αγαπάς, να επιτύχεις τους στόχους και το όραμα σου και να είσαι χαρούμενος και ευχαριστημένος. Αγαπώ σε

Δείτε την ανάρτηση της Θέκλας: 

Επόμενο άρθρο

Γιάννη Σπαλιάρα: Αναχωρεί για Μεξικό και ξεκινά τα γυρίσματα στο Netflix! (ΦΩΤΟ

Η ανάρτηση του, το δημόσιο ευχαριστώ και η συγκινητική αφιέρωση στον πατέρα του
13/08/2019 - 10:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Όλα όσα έγιναν στο fun-day του ΑΠΟΕΛ (ΒΙΝΤΕΟ)

13 λεπτά γεμάτα ΑΠΟΕΛ-Δείτε το βίντεο
30/11/2019 - 15:58

Χαριτίνη Ηλιάδου: Ντύθηκε...Lara Croft και πήγε στα γενέθλιά της! (ΦΩΤΟ)

Η εντυπωσιακή τούρτα και πόσα κεράκια έσβησε η δημοφιλής ηθοποιός
30/11/2019 - 12:04

Thanksgiving και..."έπεσε" για άλλη μια φορά το Instagram

Κάνουν στροφή στο Twitter και παραπονιούνται για "εξαναγκασμό" κοινωνικοποίησης
28/11/2019 - 17:53

Εξάχρονος κάλεσε 32 συμμαθητές στα γενέθλιά του και δεν πήγε κανείς (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία του έγινε viral - Το "κύμα" συμπαράστασης και η απρόσμενη .. πρόσκληση
24/11/2019 - 09:03

Η συγκινητική ανάρτηση του Ανδρέα Γεωργίου για τον...αδερφό του(ΦΩΤΟ)

"Από εκείνο το απρόβλεπτο ζωηρό αγόρι, έγινες ο αρχηγός!"
17/11/2019 - 13:48

Πόσα κερδίζει ένας μέσος influencer – Ο «τιμοκατάλογος» για μία φωτογραφία!

Δεκαπλάσιο το ποσό από πριν 5 χρόνια - Όλη η αλήθεια
17/11/2019 - 11:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η μαγεία των Χριστουγέννων από τους «Ορειβάτες» του χωριού Λεμυθού (ΒΙΝΤΕΟ)

Χαρούμενες παιδικές φωνές και ευχές δεκαεννέα μέρες πριν τα Χριστούγεννα

Ετοιμάζονται για το χειμώνα οι κάτοικοι των ορεινών περιοχών (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσαν στην κάμερα του Alpha για τις προετοιμασίες τους

Αρχή για την περίοδο των μανιταριών (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο μυκητολογικός σύνδεσμος προειδοποιεί για κινδύνους στην παράνομη διοχέτευση μανιταριών
Ελλάδα

Επεισόδια στην Ελλάδα για την επέτειο δολοφονίας του Αλέξη Γρηγορόπουλου (VID)

Στους δρόμους η αστυνομία σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και Πάτρα με προσαγωγές και συλλήψεις

Μητσοτάκης: «Η συμφωνία Τουρκίας - Λιβύης θα καταρρεύσει»

Ο Πρωθυπουργός της Ελλάδος αναφέρθηκε και στην απέλαση του πρέσβη της Λιβύης

"Persona non grata" για την Αθήνα ο Πρέσβης της Λιβύης

Απελαύνεται από την ελλαδική πρωτεύουσα μετά από 10λεπτη συνάντηση με τον ΥΠΕΞ
Διεθνή

Βαγδάτη: Τουλάχιστον έξι διαδηλωτές νεκροί από πυρά ενόπλων

Τραυματίστηκαν περισσότεροι από είκοσι άνθρωποι

Μια τάξη νηπιαγωγείου πήγε στα δικαστήρια για καλό σκοπό (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δικαστές συμμετείχαν στην έκπληξη κρατώντας χάρτινες ροζ καρδιές

Γαλλία: Για δεύτερη μέρα χιλιάδες απεργοί στους δρόμους (ΦΩΤΟ)

Ο Εμανουέλ Μακρόν αντιμέτωπος με τη μεγαλύτερη απεργία κατά τη διάρκεια της θητείας του

tv news

4 νέες αληθινές ιστοριές, που θα μεταφέρουν δυνατά μηνύματα ανθρωπιάς και αγάπης

Ιστορίες από τα Άδανα μέχρι το Βόρειο Πόλο στο «Soundtrack Of Love» αυτή την Κυριακή...
Alpha TV Κύπρου

Ένα αφιέρωμα στους μικρούς ήρωες που παλεύουν για τη ζωή τους στις «24 Ώρες»

Ένα επεισόδιο με τα πρόωρα βρέφη στη ΜΕΘ Νεογνών του Μακάρειου Νοσοκομείου αυτό το Σάββατο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 07/12/2019 - 06:4560' ΕΛΛΑΔΑ