Ψυχαγωγία

Θέκλα Πετρίδου: Τα συγκινητικά λόγια για τα γενέθλια του γιου της! (ΦΩΤΟ)

Τα γενέθλια του έχει ο γιος της Θέκλας Πετρίδου, Λάζαρος και η γνωστή ψυχολόγος έκανε την πιο γλυκιά και τρυφερή εξομολόγηση στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram. 

O Λάζαρος έγινε 22 ετών και η Θέκλα με αφορμή τα γενέθλια του ανάρτησε στον προσωπικό της λογαριασμό φωτογραφίες του γιου της από την παιδική του ηλικία αλλά και σημαντικές στιγμές της ζωής του όπως η αποφοίτηση του για να του ευχηθεί "Χρόνια Πολλά".  Η Θέκλα εξομολογήθηκε ότι παρόλο που έγινε μητέρα σε μικρή ηλικία άξιζε τον κόπο ενώ η ίδια έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησης της: 

Λάζαρε ! Πριν 22 χρόνια, στις 13 Αυγούστου του 1997, ημέρα Τετάρτη, ήρθες στον κόσμο στις 1.45 πμ. Προσπαθούσες να γεννηθείς από την προηγούμενη μέρα το πρωί! Ένα μωρό τεράστιο. 4 κιλά και 200 γραμμάρια βάρος και 56 εκατοστά μήκος. Όταν σε είδα για πρώτη φορά ένιωσα ότι πιο σπουδαίο είχα νιώσει μέχρι τότε. Ήμουν στην ηλικία σου, 22 χρονών. Από τότε σκεφτόμουνα πως θα ήταν η ζωή μας όταν θα είχες ακριβώς την μισή μου ηλικία... Εσύ 22 και εγώ 44. 
Και είναι πολύ καλύτερη από ότι την φαντάστηκα και την οραματίστηκα. Δεν ήταν εύκολη πορεία, σε καμία περίπτωση δεν σου συστήνω να γίνεις γονιός τόσο μικρός, ούτε σε οποιοδήποτε άλλο νέο παιδί. Δεν ήταν εύκολη πορεία, αλλά άξιζε τον κόπο, αγάπη μου. 
Εύχομαι να ζήσεις όπως γουστάρεις κι αγαπάς, να επιτύχεις τους στόχους και το όραμα σου και να είσαι χαρούμενος και ευχαριστημένος. Αγαπώ σε

Δείτε την ανάρτηση της Θέκλας: 

Επόμενο άρθρο

Γιάννη Σπαλιάρα: Αναχωρεί για Μεξικό και ξεκινά τα γυρίσματα στο Netflix! (ΦΩΤΟ

Η ανάρτηση του, το δημόσιο ευχαριστώ και η συγκινητική αφιέρωση στον πατέρα του
13/08/2019 - 10:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ε. Γιολίτη: Ο μονάκριβος γιος της ενηλικιώθηκε και ιδού οι τρυφερές ευχές της

Η φωτογραφία με κοστούμι και παπιγιόν και τα λόγια αγάπης με αφορμή τα γενέθλια του
05/08/2020 - 11:16

Η Άντρη Καραντώνη μας "συστήνει" για πρώτη φορά την...πεθερά της (ΦΩΤΟ)

Με αφορμή τα γενέθλια της κ. Στέλλας Σκουρουμούνη
04/08/2020 - 10:54

Μέγκαν Μαρκλ: Μάθαμε πως θα γιορτάσει τα...φετινά γενέθλια της!

Πόσα κεράκια θα τοποθετηθούν στη τούρτα;
04/08/2020 - 09:44

Χάρι: Με αυτό τον "μυστικό" λογαριασμό στο Instagram επικοινωνούσε με την Μεγκαν

Νέα, άγνωστη πληροφορία για την σχέση του πρώην βασιλικού ζεύγους
28/07/2020 - 16:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δεκάδες καταγγελίες υποστατικών και πολιτών για παραβίαση διαταγμάτων

Σε ποια επαρχία καταγράφηκαν οι περισσότερες παραβάσεις

Επιτέθηκαν και λήστεψαν 26χρονο το βράδυ στη Λεμεσό

Το θύμα δέχτηκε επίθεση από 4 άτομα που κατάφεραν να αποσπάσουν την τσάντα του

Συνάντηση Υπουργού Υγείας και επιδημιολόγων στη «σκιά» των αυξημένων κρουσμάτων

Εγχώριες στην πλειονότητά τους οι λοιμώξεις των τελευταίων 2 εβδομάδων
Ελλάδα

Βηρυτός: Υποβάλλονται σε χειρουργικές επεμβάσεις οι δυο Έλληνες που είναι σοβαρά

Πώς έζησε ο Πρόεδρος της Ελληνικής κοινότητας τη στιγμή της έκρηξης

124 κρούσματα και ένας θάνατος στην Ελλάδα

Δεκαπέντε εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας

Ένας Έλληνας νεκρός και δυο τραυματίες στη Βηρυτό (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ελληνική Κυβέρνηση βρίσκεται σε συνεχή επικοινωνία με τις Αρχές του Λιβάνου
Διεθνή

ΗΠΑ: Κατέγραψαν 53.00 νέα κρούσματα σε μόλις ένα εικοσιτετράωρο

Την ίδια ώρα ακόμη 1.262 ασθενείς έχασαν τη ζωή τους

Τραμπ για Βηρυτό: Κανείς δε ξέρει αν ήταν «δυστύχημα» ή «φριχτή επίθεση»

«Μπορώ να σας πω πως ό,τι κι αν συνέβη, ήταν φρικτό» ανέφερε ο Πρόεδρος των ΗΠΑ

Η λίστα των εννέα χωρών που «μετρούν» τα περισσότερα κρούσματα COVID-19

Τα περιστατικά παγκοσμίως ανήλθαν σε 18,9 εκατομμύρια, ενώ 711.220 έχουν χάσει τη ζωή τους

tv news

«Μεσημέρι στον Alpha» Infotainment εκπομπή με την Κατερίνα Αγαπητού καθημερινά

Γιατί η ενημέρωση στον ALPHA δεν σταματάει ποτέ!
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 06/08/2020 - 12:15DEAL