Υγεία

5 σνκας με μόλις 10 θερμίδες

Το καλοκαίρι ήρθε και τα περιττά κιλά πρέπει να φύγουν πάση θυσία. Έλα όμως που η πείνα καραδοκεί σε κάθε μας βήμα. Τι μπορούμε να κάνουμε για να την καταπολεμήσουμε; Ενδιάμεσα των γευμάτων να έχουμε στη διάθεσή μας σνακς για να διώχνουμε μακριά την λιγούρα που μας πιάνει. Σνακς όμως που δεν θα μας προσθέτουν επιπλέον και αχρείαστες θερμίδες. Εμείς σας βρήκαμε εκείνα τα σνακς που μπορείτε να εντάξετε στην καθημερινή σας διατροφή και είναι κάτω των 10 θερμίδων. Δηλαδή ό,τι πρέπει για τις καλοκαιρινές ημέρες. 

-2 φράουλες

-1 κράκερ ολικής άλεσης

-1 κομμάτι ανανά

-Μισό φλιτζάνι ποπ κορν χωρίς βούτυρο 

-20 περίπου ηλιόσποροι ανάλατοι 

Πηγή
www.faysbook.gr
Επόμενο άρθρο

Αυτά είναι τα μυστικά για ένα τέλειο φιλί!

Έρευνα μας παρουσιάζει όλα όσα πρέπει να γνωρίζουμε για...καυτά φιλιά!
21/06/2017 - 09:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτό είναι το φρούτο που πρέπει να αποφεύγετε το... βράδυ!

Σώστε τον ύπνο σας και μάθετε τις τροφές που θα σας βοηθήσουν
13/09/2019 - 17:16

Πώς θα αποφύγεις το καθημερινό.... τσιμπολόγημα (και τα παραπανίσια κιλά);

Mικρά tips που θα σε βοηθήσουν στην καθημερινότητα
11/09/2019 - 18:00

Η δίαιτα του Σαββατοκύριακου - Χάσε 2-3 κιλά μέσα σε δύο μέρες χωρίς θυσία!

Διαρκεί δυο ημέρες και βασίζεται σε τρόφιμα πλούσια σε πρωτεΐνες, ασβέστιο και βιταμίνες
11/09/2019 - 17:54

Δέσποινα Βανδή: Τα μυστικά ομορφιάς της και τα "απαγορεύω" στη διατροφή της!

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και αξίζει να ακολουθήσεις
06/09/2019 - 16:50

Ψωρίαση: Η διατροφή που θα σε...σώσει και προλαμβάνει τα συμπτώματα

Όλα όσα πρέπεις να ξέρεις για την δερματολογική ασθένεια
04/09/2019 - 13:39

Κάτια Δανδουλάκη: Τα μυστικά διατροφής που την κρατούν σε φόρμα και λαμπερή

Σε ηλικία 71 ετών διατηρείται σε τέλεια φόρμα...
04/09/2019 - 10:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αθόρυβα και σιωπηλά αποχαιρέτησαν τον 14χρονο μαθητή (ΦΩΤΟ

Τι δήλωσε στην κάμερα του Alpha παιδικός φίλος του άτυχου Στυλιανού

H αυτοψία του Alpha στο Μιτσερό, πέντε μήνες μετά (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι λίμνες θανάτου δεν είναι πλέον προσβάσιμες για το κοινό

Το πρωί καθηγητής, το βράδυ ... ζαχαροπλάστης (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε εξέλιξη η έρευνα για την καταγγελία σεξουαλικής παρενόχλησης μαθήτριας
Ελλάδα

Τσίπρας: Υπάρχει αδράνεια στην εξωτερική πολιτική της ελληνικής κυβέρνησης

"Ο Μητσοτάκης δεν έχει διάθεση για μια ενεργητική πολιτική και στάση απέναντι στην Άγκυρα"

Συναντά τον Γερμανό ομόλογό του αύριο ο Έλληνας ΥΠΕΞ

Θα συζητήσουν για την κατάσταση στην Ανατολική Μεσόγειο και το Αιγαίο

Οι πύρινες "γλώσσες" έζωσαν δυο χωριά στη Ζάκυνθο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Γιγαντιαία επιχείρηση για την κατάσβεση πυρκαγιάς που μαίνεται ανεξέλεγκτη
Διεθνή

Ανοιχτό το ενδεχόμενο συνάντησης Τραμπ - Ροχανί

H Ουάσινγκτον κατηγορεί την Τεχεράνη ως υπεύθυνη για τις επιθέσεις στη Σαουδική Αραβία

Τουλάχιστον 36 αγνοούμενοι από ναυάγιο πλοιαρίου στον ποταμό Κονγκό

Η τραγωδία σημειώθηκε χθες βράδυ και τα αίτια δεν έχουν ακόμη διευκρινιστεί

Ο Σαλβίνι απειλεί με δημοψηφίσματα για να βάλει εμπόδια στη νέα Κυβέρνηση

"Με χαρά αφήνω τα επτά υπουργεία στους  προδότες, επειδή θα τα πάρουμε πίσω με τόκο"

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

Η νέα δραματική σειρά του Alpha «Αστέρια στην άμμο» κάνει πρεμιέρα την Κυριακή!

Μια αληθινή ιστορία βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο της Ρένας Ρώσση - Ζαΐρη (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/09/2019 - 23:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ