Υγεία

Φτιάξτε ... smoothie αντί για γλυκό και γλιτώστε...θερμίδες!

Μια φανταστική συνταγή, σχεδόν σαν επιδόρπιο, με λίγες αλλά καλά θερμίδες είναι το μυστικό της διατροφής. Πάρτε μολύβι και χαρτί και γράψτε 

Smoothie με πικάντικη μπανάνα. 

Για 1 άτομο

Χρόνος παρασκευής: 10 λεπτά

Θερμίδες: 256

Εξαιρετικά νόστιμο, θρεπτικό, πρωτότυπο και ελαφρώς καυτερό. Σίγουρα δεν θα μετανιώσετε μία δοκιμή.

Υλικά

1 κούπα νερό

1 μπανάνα

1 κούπα ανανάς σε κυβάκια

1 κουταλιά ginger

2 κουταλιές χυμός λεμονιού

1-2 σταλιές πιπέρι

Οδηγίες

Ανακατεύετε τα υλικά σε ένα μπλέντερ και πίνετε!

υ5

Επόμενο άρθρο

5+1 μυστικά για να κοπεί η πείνα σας με έξυπνο και γρήγορο τρόπο

Αυτό είναι το κλειδί της επιτυχίας για την διατροφή σας
27/05/2019 - 18:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
18/09/2019 - 16:00

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Χωρίς θερμίδες και...χορταστικά
11/08/2019 - 11:50

Αυτός είναι ο λόγος που οι γυναίκες...παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες και η αιτιολογία
11/08/2019 - 09:02

Πόσες θερμίδες έχουν οι αγαπημένοι σου ξηροί καρποί;

Αμύγδαλα, καρύδια και λοιπά ξηροκάρπια στον θερμιδομετρητή
05/06/2019 - 19:39

Γλίτωσε 200 θερμίδες τη μέρα με μια απλή κίνηση!

Το "μυστικό" που θα σε βοηθήσει να γίνεις πιο fit
01/04/2019 - 21:27

Πίτσα ή σουβλάκια; Μάθετε πόσες θερμίδες έχουν τα αγαπημένα μας φαγητά (ΦΩΤΟ)

Πόσες θερμίδες προσφέρει η διατροφικές αυτές απολαύσεις;
24/01/2019 - 18:54

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τι ξεκαθαρίζει το Υπ. Παιδείας για τα προγράμματα Αλφαβητισμού

Καλεί τους εμπλεκόμενους φορείς να στηρίξουν την προσπάθεια αναβάθμισης

"Eπεισόδιο" ανάμεσα σε κυνηγούς και ακτιβιστές στο Παραλίμνι (BINTEO)

Εικόνες από την άγρια καταδίωξη μελών περιβαλλοντικής οργάνωσης

Τροχαίο ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο, στο ύψος των Λατσιών

Οδηγός απώλεσε τον έλεγχο του οχήματός του - Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

Δήμαρχος στη Γαλλία υποχρεώνει τους κατοίκους της πόλης να είναι χαρούμενοι

Τους απαγορεύει να ακούν λυπητερή μουσική ή να διαβάζουν βιβλία με κακό τέλος

Τραμπ: «Η έσχατη επιλογή μας με το Ιράν είναι να πάμε σε πόλεμο»

Για "οικονομική τρομοκρατία"​​​​​​​ κάνει λόγο ο επικεφαλής της ιρανικής διπλωματίας

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 06:00KITCHEN LAB