Υγεία

Φτιάξτε ... smoothie αντί για γλυκό και γλιτώστε...θερμίδες!

Μια φανταστική συνταγή, σχεδόν σαν επιδόρπιο, με λίγες αλλά καλά θερμίδες είναι το μυστικό της διατροφής. Πάρτε μολύβι και χαρτί και γράψτε 

Smoothie με πικάντικη μπανάνα. 

Για 1 άτομο

Χρόνος παρασκευής: 10 λεπτά

Θερμίδες: 256

Εξαιρετικά νόστιμο, θρεπτικό, πρωτότυπο και ελαφρώς καυτερό. Σίγουρα δεν θα μετανιώσετε μία δοκιμή.

Υλικά

1 κούπα νερό

1 μπανάνα

1 κούπα ανανάς σε κυβάκια

1 κουταλιά ginger

2 κουταλιές χυμός λεμονιού

1-2 σταλιές πιπέρι

Οδηγίες

Ανακατεύετε τα υλικά σε ένα μπλέντερ και πίνετε!

υ5

Επόμενο άρθρο

5+1 μυστικά για να κοπεί η πείνα σας με έξυπνο και γρήγορο τρόπο

Αυτό είναι το κλειδί της επιτυχίας για την διατροφή σας
27/05/2019 - 18:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χυμός...crystal meth για νεαρό κρατούμενο στα κρατητήρια Λεμεσού

Νεαρός έκρυψε ναρκωτικά και προσπάθησε να τα δώσει σε κρατούμενο αλλά συνελήφθη
17/02/2020 - 07:42

"Μύθος" ότι καίμε...πολλές θερμίδες κάνοντας σεξ! Όλη η αλήθεια και η έρευνα

Ανυπόστατοι οι ισχυρισμοί για 300 θερμίδες σε κάθε ερωτική πράξη
16/02/2020 - 13:57

Αυτός είναι ο λόγος που οι γυναίκες...παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες και η αιτιολογία
09/02/2020 - 06:02

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
20/12/2019 - 16:00

Γλίτωσε 200 θερμίδες τη μέρα με μια απλή κίνηση!

Το "μυστικό" που θα σε βοηθήσει να γίνεις πιο fit
09/10/2019 - 19:27

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Χωρίς θερμίδες και...χορταστικά
11/08/2019 - 11:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νέο ένταλμα σύλληψης για την υπόθεση απαγωγής του 31χρονου Αχμέτ (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι εξελίξεις των τελευταίων ωρών στην πολύκροτη υπόθεση

Εικόνες ντροπής στο εσωτερικό του Νοσοκομείου Αθαλάσσας (ΒΙΝΤΕΟ)

Θέμα χρόνου η ανέγερση του νέου Νοσοκομείου, λέει η Κυβέρνηση
Ελλάδα

Αρνητικές οι εξετάσεις του ασθενή στο «Σωτηρία» για κορωνοϊό

Πληροφορίες για δεύτερο ύποπτο περιστατικό στο «Αττικόν»

«Έσβησαν» στην άσφαλτο πατέρας και νονός επιστρέφοντας από τη βάφτιση (ΒΙΝΤΕΟ)

Θρήνος στη Μανωλάδα Ηλείας για το χαμό των δύο ανδρών - Η τραγική ειρωνεία

Αρνητικό το ύποπτο κρούσμα κορωνοϊού στην Πάτρα

Ο 40χρονος ασθενής εξακολουθεί να νοσηλεύεται στο θάλαμο αρνητικής πίεσης
Διεθνή

Αυτές οι ταινίες εμπνεύστηκαν από πανδημίες και θανατηφόρους ιούς (ΒΙΝΤΕΟ)

Επανέρχονται στο προσκήνιο με την «έκρηξη» του κορωνοϊού

Στη δίνη του κορωνοϊού η Ιταλία με τα κρούσματα να αυξάνονται διαρκώς (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε συναγερμό το παγκόσμιο - Η εξέλιξη του ιού το τελευταίο 24ωρο

tv news

Η Βέρα και ο Ιάκωβος βρίσκουν στο δωμάτιο την αναίσθητη Αλεξία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα καταλαβαίνει με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι που παίζει η Μάρθα...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 25/02/2020 - 23:45ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ