Διεθνή

Φονικός σεισμός στις Φιλιππίνες άφησε πίσω του πέντε νεκρούς (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισχυρή σεισμική δόνηση μεγέθους 6,1 της κλίμακας ρίχτερ σημειώθηκε στις 17:11 τοπική ώρα (12:11 ώρα Κύπρου) στο κεντρικό τμήμα των Φιλιππίνων, όπως ανακοίνωσε το αμερικανικό γεωλογικό ινστιτούτο USGS.

Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, 5 άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους όταν κατέρρευσαν δυο κτίρια λόγω του ισχυρού σεισμού,.

Διεθνή μέσα κάνουν αναφορά ότι ανάμεσα στους νεκρούς είναι μια ηλικιωμένη και το εγγόνι της. 

Το επίκεντρο του σεισμού εντοπίστηκε 60 χιλιόμετρα βορειοδυτικά της Μανίλα σε βάθος 40 χιλιομέτρων. 

ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ

Υπενθυμίζεται ότι στις αρχές Μαρτίου άλλη μια ισχυρή σεισμική δόνηση ταρακούνησε τις Φιλιππίνες.

Επόμενο άρθρο

Νέα έκρηξη κοντά σε εκκλησία στη Σρι Λάνκα

Εκρηκτικός μηχανισμός πυροδοτήθηκε ενώ αξιωματούχοι προσπαθούσαν να τον αποσυναρμολογήσουν
22/04/2019 - 13:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Μαρία Φιλίππου εν ώρα σεισμού! Πού βρισκόταν και γιατί...τρολαρίστηκε;(ΦΩΤΟ)

Έκανε κάτι ασυνήθιστο που μάλλον δεν θα ξανακάνει
20/07/2019 - 18:46

"Όπου φύγει...φύγει"-Αυτή είναι η viral φωτογραφία του σεισμού στην Αθήνα!(ΦΩΤΟ)

Η κυρία με την κατσαρόλα στο Κολωνάκι έγινε το σήμα κατατεθέν της σεισμικής δόνησης
20/07/2019 - 17:05

Ρήγμα της Πάρνηθας που δεν ενεργοποιήθηκε το 1999 προκάλεσε το σεισμό στην Αθήνα

"Έχουμε μάθει να ζούμε με σεισμούς" δήλωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός
20/07/2019 - 08:57

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες
19/07/2019 - 21:42

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού
19/07/2019 - 17:53

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σύλληψη 22χρονου για κλοπή μοτοσικλέτας στην Πάφο

Η κλοπή της μοτοσικλέτας καταγγέλθηκε τον Απρίλιο του 2018 από τον ιδιοκτήτη της

Με δύο πυροσβεστικά ελικόπτερα στο πρόγραμμα rescEU η ΚΔ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ΕΕ χρηματοδοτεί την αγορά μέσων όπως αεροπλάνων και ελικοπτέρων

Ικανοποιημένοι οι Φαρμακοποιοί με την αλλαγή στο σύστημα πληροφορικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Διοχέτευση φαρμάκων που είναι σε έλλειψη στο δημόσιο τομέα στον ιδιωτικό
Ελλάδα

Ψήφο εμπιστοσύνης με πλειοψηφία 158 Βουλευτών πήρε η Ελληνική Κυβέρνηση

Τα πρώτα τρία νομοσχέδια που αφορούν στο επιτελικό κράτος θα κατατεθούν τις επόμενες μέρες

Xειροπέδες σε 64χρονο για την πυρκαγιά στα Μέγαρα

Ύποπτος για την φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018
Διεθνή

Βρέθηκε ναυάγιο ενός γαλλικού υποβρυχίου, μισό αιώνα μετά την εξαφάνισή του

λα αυτά τα χρόνια, το υποβρύχιο βρισκόταν σε βάθος 2.370 μέτρων

Νέο κύμα καύσωνα θα πλήξει την Ευρώπη τις επόμενες ημέρες

Στους 40 βαθμούς Κελσίου Παρίσι, Ρώμη και Βρανδεμβούργο και άλλες ευρωπαϊκές πόλεις

Δυσαρέσκεια Kαϊρου για αναστολή πτήσεων της British Airways

"Η αναστολή αυτή δε σχετίζεται με θέματα ασφαλείας της Αιγύπτου"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ