Αναμονή για Γκαρσία στην ΑΕΚ, «στροφή» στο κύπελλο

Κυριακή, 19/9/2021 - 08:10

Με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας έφυγε το βράδυ του Σαββάτου (18/09) από το «Στέλιος Κυριακίδης» η ΑΕΚ στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta. Η ομάδα της Λάρνακας έμεινε στο 1-1 με την Πάφο και έτσι δεν κατάφερε να... ζευγαρώσει τις νίκες της στο φετινό «Μαραθώνιο».

Η ΑΕΚ αν και προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά του δεύτερο ημιχρόνου με τον Ιβάν Τρισκόφσκι, δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το προβάδισμα της, καθώς οκτώ λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Από εκεί και έπειτα, και οι δύο ομάδες αν ήταν πιο αποτελεσματικές θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη.

Μελανό σημείο στην αναμέτρηση για την ομάδα του Καταλά ο τραυματισμός του Γκαρσία. Όπως επισήμανε και ο Κυριάκος Δημητρίου μετά το πέρας της αναμέτρησης, ο ποδοσφαιριστής θα περάσει από ιατρικές εξετάσεις για να διαφανεί το ακριβές πρόβλημα που αντιμετωπίζει. Ευχή όλων στην ΑΕΚ είναι να μην είναι κάτι που θα αφήσει τον ποδοσφαιριστή εκτός για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Πλέον, η προσοχή στην ομάδα πέφτει στην αναμέτρηση του κυπέλλου κόντρα στην Αλκή την ερχόμενη Τετάρτη (22/09 - 19:00). Οι «κιτρινοπράσινοι» σαφέστατα είναι το φαβορί, όμως πρέπει να το αποδείξουν εντός αγωνιστικού χώρου. Στη συνέχεια ακολουθεί το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στην «Αρένα» (27/09 - 19:00).