Άναψε… κόκκινο στην Παρί η Ρεμς

Σάββατο, 8/10/2022 - 23:55

Τη δεύτερη γκέλα της στο πρωτάθλημα είχε η Παρί Σεν Ζερμέν! Σε ένα ματς με τρομερή ένταση, νεύρα, κοκορομαχίες αλλά και αποβολή του Σέρχιο Ράμος, η ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Ρεμς αλλά παραμένει μόνη στην κορυφή μετά την ήττα της Μαρσέιγ.

Η πρώτη φάση ήρθε στο 13ο λεπτό με τον Φαμπιάν Ρουίθ, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ο Εμπαπέ είχε την ευκαιρία να σκοράρει. Ο Μουνετσί απείλησε στο 35’ για τη Ρεμς, με τον Σέρχιο Ράμος έξι λεπτά αργότερα να αποβάλλεται.

Ο Ζενέλι στο 52΄ έφτιαξε ακόμη μία φάση για τους γηπεδούχους, με τον Νεϊμάρ να απαντά λίγο αργότερα. Οι παίκτες των δύο ομάδων ήταν τρομερά άστοχοι, με το 0-0 να μένει φυσιολογικά ως το φινάλε και την Παρί να «πετά» δύο βαθμούς στην έδρα της Ρεμς.

*πηγή φωτογραφίας: sport-fm.gr