Από την Τορίνο, στην Ίντερ με... αγάπη

Σάββατο, 3/4/2021 - 21:04

Στην Ίντερ μπορούν να αρχίσουν σιγά σιγά -και αν δεν έχουν τάσεις αυτοκτονίας- να προετοιμάζονται για την... απονομή.

Διότι, μπορεί ο Κριστιάνο Ρονάλντο να πέτυχε το 24ο γκολ του στη φετινή Serie A και να έσωσε τον βαθμό στο Derby della Mole με την ψυχωμένη Τορίνο για τη Γιουβέντους, αλλά το 2-2 αφήνει τη «Γηραιά Κυρία» με ματς περισσότερο στο -9 από την κορυφή και τους «νερατζούρι».

Οι Μιλανέζοι, να θυμίσουμε, παίζουν απόψε (21:45) στην Μπολόνια και με «τρίποντο»... χάνονται στην κορυφή, μετά και το 1-1 της Μίλαν με τη Σαμπντόρια.

Και όμως. Η Γιουβέντους άνοιξε το σκορ στο 13', με ωραίο τελείωμα του φορμαρισμένου Κιέζα, και όλα έδειχναν πως θα περάσει και πάλι από την έδρα της συμπολίτισσας, όπως έχει κάνει τρεις σερί χρονιές και μάλιστα με το ίδιο σκορ (0-1).

Η ψυχωμένη Τορίνο, όμως, «απάντησε» με τον τρομερό Σανάμπρια στο 27', ο οποίος, με την έναρξη του β' ημιχρόνου (46'), έκανε μόνος του την ανατροπή.

Από εκεί και πέρα, οι «μπιανκονέρι» πίεσαν και ισοφάρισαν, τελικά, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, είχαν και δοκάρι στις καθυστερήσεις, αλλά δεν απέφευγαν ακόμη μία «γκέλα», κόντρα σε μια Τορίνο, εξάλλου, που παλεύει, προκειμένου να παραμείνει στην κατηγορία.