ΑΠΟΕΛ: «Από τα πολλά πέναλτι που κέρδισε ο Τάμαρι φέτος πάμε για ρεκόρ...»

προδρομος

Ανακοίνωση εξέδωσε το πρωί της Τρίτης μια μέρα μετά το αιώνιο ντέρμπι  ο ΑΠΟΕΛ. Οι πρωταθλητές τοποθετήθηκαν για όλα όσα συνέβησαν στον χθεσινό αγώνα κόντρα στην Ομόνοια.

Αναλυτικά η ανακοίνωση

«Λογικό να συνεχιστεί και σήμερα το «παραμυθάκι» που εξυπηρετεί τα clicks και τις ακροαματικότητες περί εύνοιας και διαιτητών (και δεν εννοούμε την πλευρά της Ομόνοιας). 2 καταφανέστατα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και η γενική εντύπωση που μένει μετά που άκουσε ψες κάποιος τους «αντικειμενικούς» τηλεοπτικούς και ραδιοφωνικούς αναλυτές ήταν ότι στη πρώτη περίπτωση «μπλέχτηκαν τα πόδια» και στη δεύτερη ότι «δεν φαίνεται αν πατάει την γραμμή». Λες και η γραμμή είναι αόρατη και δεν την έβαλαν εκεί για να διαχωρίζει την εντός και εκτός μεγάλη περιοχή! Σε ένα ντέρμπι που θα κρινόταν στις λεπτομέρειες όπως επέβαλλε και η δυναμική των ομάδων, καμία πλευρά από τις δύο που αγωνίστηκαν δεν ανέφερε το παραμικρό για τη διαιτησία. Ακόμα και στο πέναλτι που υποδείχθηκε στα τελευταία λεπτά δεν υπάρχει καμία διαμαρτυρία από τους παίκτες της Ομόνοιας!!!

Τι είναι όμως αυτό που μένει ως εντύπωση από τα πλείστα ΜΜΕ; Ότι «πέφτει εύκολα ο Τάμαρι». Και μετά διερωτούμαστε γιατί δε σφυρίζουν τα πέναλτι οι διαιτητές. Από τα πολλά πέναλτι που κέρδισε ο Τάμαρι φέτος πάμε για ρεκόρ στην ιστορία. Φθάσαμε αισίως στο τέλος του πρώτου γύρου για να υποδειχθεί η τελευταία από τις 3 παραβάσεις και να δοθεί το πρώτο πέναλτι φέτος για την ομάδα μας. Και κάπου εδώ προκύπτει το κλασικό ερώτημα. Τι θα γινόταν σήμερα αν οι 3 αυτές φάσεις ήταν ανάποδες;

Καλή συνέχεια στην Ομόνοια. Θα τα πούμε άλλες τρεις φορές φέτος και ευχόμαστε να κερδίσει το ποδόσφαιρο.

ΥΓ 1) Όλη η κοινή γνωμη περιμένει να δει την εφαρμογή του συστήματος της κάρτας φιλάθλου που σύμφωνα με τους αρμόδιους έχει επιτύχει πλήρως.

ΥΓ 2) Μόνο ξύλο δεν έπεσε στα δημοσιογραφικά θεωρεία χθες κατά τη διάρκεια του αγώνα. Βροχή τα αντικείμενα και οι απειλές. Η ΕΑΚ και ο Υπουργός θα τοποθετηθούν σήμερα;»

Τι κρατάμε από το πρώτο ντέρμπι αιωνίων της χρονιάς (ΦΩΤΟ)

Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ έμειναν στο 0-0 σ' ένα παιχνίδι που κυριάρχησε η δύναμη και το πάθος
03/12/2019 - 09:28