Απώλειες της Ίντερ απέναντι στη Λέτσε

Κυριακή, 19/1/2020 - 18:33

Γκέλα ολκής από την Ίντερ. Οι «νερατζούρι» δεν κατάφεραν να προφυλάξουν το προβάδισμά τους, με τη Λέτσε να παίρνει τον βαθμό (1-1) και έτσι η ομάδα του Κόντε να παραμένει στη δεύτερη θέση, δίνοντας παράλληλα την ευκαιρία στην πρωτοπόρο Γιουβέντους να αυξήσει τη διαφορά. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι πήραν πολύ σημαντική βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή.

Χωρίς τέρματα έληξε το πρώτο μέρος, με τους Μιλανέζους να παίρνουν το προβάδισμα με τον Μπαστόνι στο 72’, ο οποίος λίγο νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή. Ωστόσο, η… χαρά της Ίντερ κράτησε για λίγα λεπτά, καθώς στο 77’ ο Μανκόσου έκανε το 1-1, το οποίο έμεινε μέχρι τη λήξη.

Από ‘κει και πέρα, η Βερόνα έφυγε με τον βαθμό από την έδρα της Μπολόνια με γκολ του Μπορίνι στο ντεμπούτο του, στο 81ο λεπτό. Η ομάδα του Μιχαΐλοβιτς είχε προηγηθεί με τον Μπάνι στο 20’.

Τέλος, χορταστικό παιχνίδι έγινε στο Μπρέσια-Κάλιαρι, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2. Η ομάδα της Σαρδηνίας πήρε… κεφάλι στο σκορ με τον Ζοάο Πέδρο στο 20’, με τους γηπεδούχους να απαντούν και να κάνουν την ανατροπή με τον Τορεγκρόσα (27’, 49’). Ωστόσο, ο Βραζιλιάνος της Κάλιαρι «χτύπησε» ξανά και με πέναλτι στο 68’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.