Αθλητικά

Απολογήθηκε σε Ομόνοια και Απόλλωνα ο Νίκος Καλησπέρας

Ο Νίκος Καλησπέρας, ο βοηθός διαιτητή που αποφάσισε να… κρεμάσει το σημαιάκι, μίλησε στον SuperSport FM και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στα λάθη που έκανε, απολογήθηκε σε Απόλλων και Ομόνοια, ενώ μίλησε για αυτά που τον πλήγωσαν και όσα κέρδισε από τη διαιτησία.

«Θυμάμαι χαρακτηριστικά το ματς Απόλλων-Ομόνοια. Μεσοβδόμαδα γεννήθηκε η 4η μου κόρη και εγώ πήγα απροετοίμαστος στο ντέρμπι. Απολογούμαι στον Απόλλωνα και στην Ομόνοια. Εκ των υστέρων κατάλαβα ότι οι δύο ομάδες δεν είχαν πρόβλημα μαζί μου και μάλιστα ενάμιση μήνα μετά ορίστηκα ξανά στο μεταξύ τους ντέρμπι και όλα πήγαν καλά. Μάλιστα ήταν και κρίσιμο αφού κρινόταν το εισιτήριο της Ευρώπης», είπε σχετικά με τα λάθη που έκανε και αισθάνεται κάποιου είδους ευθύνη ενώ για υπόλοιπα που προαναφέραμε πρόσθεσε:

«Με πλήγωσε η κριτική, όμως, αυτό είναι μέσα στο επάγγελμα, προσπάθησα κι έδωσα απαντήσεις αργότερα. Από το ποδόσφαιρο ήρθα φτωχός και φεύγω φτωχός. Δεν πρέπει να έρχεται κάποιος στο χώρο της διαιτησίας για τα λεφτά. Εγώ εγκατέλειψα τα πάντα τις δουλειές μου, είχα παπούτσια και θέση σε ξενοδοχείο, ήταν αρκετά δύσκολο».

Επόμενο άρθρο

Διαψεύδουν κατηγορηματικά για Ράγιο στην ΑΕΚ, τα δεδομένα με Μοϊσόφ και Ακοράν

Κανένα ενδιαφέρον για τον Ισπανό άσο τονίζουν στην ομάδα της Λάρνακας
27/05/2020 - 16:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ζήτησε συγνώμη από τους θαυμαστές του ο Τζόκοβιτς

Βρέθηκε θετικός στο τεστ που έκανε μαζί με τη σύζυγο του
24/06/2020 - 08:26

Τα... άλλαξε ο Λουκάκου και απολογήθηκε στους συμπαίκτες του

Ιδιαίτερα ενοχλημένοι εμφανίστηκαν στον ιταλικό σύλλογο μετά τις δηλώσεις του Βέλγου
23/04/2020 - 12:07

Life coaching: Απαντάτε....απολογητικά; Πώς και γιατί να το σταματήσετε!

Δεν είναι πάντα απαραίτητο να δίνετε μια απάντηση ή μια εξήγηση
07/02/2020 - 18:52

Η Μέγκι Ντρίο απαντά δημόσια για το...ξέσπασμα της Κατερίνας Καινούργιου!

Όσα δήλωσε για το "χαστούκι" της παρουσιάστριας - Ο λόγος απουσίας και οι "δικαιολογίες"
14/01/2020 - 11:04

Απολογία από την Serie A για την αντιρατσιστική καμπάνια με τους πιθήκους

Απολογήθηκε η Serie A μετά τις αντιδράσεις για την αντιρατσιστική καμπάνια με πιθήκους
18/12/2019 - 14:06

Απολογήθηκε ο Τόρες, στον Κέρκεζ ο λόγος...

Ζήτησε συγνώμη για το πειθαρχικό του παράπτωμα ο Ισπανός
04/12/2019 - 20:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ένας νεκρός και 25 νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Κύπρο

Ο συνολικός αριθμός των θανάτων με τελική αιτία τον ιό ανέρχεται πλέον στους 20

Καταθέτουν προτάσεις για φεστιβάλ και συναυλίες την επόμενη εβδομάδα οι ειδικοί

Προβληματίζουν οι εκδηλώσεις μαζικής συνάθροισης τους κύκλους του Υπουργείου Υγείας

Ομάδα συντονισμού για την πανδημία δημιουργεί ο Δήμος Λεμεσού

Ποιες θα είναι οι δράσεις και ποιος ο στόχος του μηχανισμού παρακολούθησης και συντονισμού
Ελλάδα

Έφυγε από τη ζωή ο σπουδαίος ποιητής Ντίνος Χριστιανόπουλος

Σε ηλικία 89 ετών ύστερα από πολυετή ασθένεια

Ποιός θα αναλάβει τώρα ρόλο πυροσβέστη για τη "φλόγα" που σιγοκαίει στο Αιγαίο;

Ο Διεθνολόγος Κωνσταντίνος Φίλης εκτιμά ότι αργά ή γρήγορα θα επέλθει αποκλιμάκωση

Αυστηρό μήνυμα Δένδια στην Άγκυρα: Ζητάει άμεση αποχώρηση από την υφαλοκρηπίδα

«Η Τουρκία επιδιώκει να επιβάλλει τετελεσμένα» επεσήμανε ο ΥΠΕΞ της Ελλάδας
Διεθνή

Στο "μικροσκόπιο" των 27 το αίτημα της Αθήνας για σύγκληση έκτακτου ΣΕΥ

Έκκληση για αποκλιμάκωση της έντασης και της κρίσης στο Αιγαίο

Τσαβούσογλου: Προαναγγέλλει έρευνες του Oruc Reis μέχρι τέλος Αυγούστου

"Έχουμε καθορίσει τα δυτικά όρια της υφαλοκρηπίδας μας" λέει ο Τούρκος ΥΠΕΞ

tv news

Δείτε σε πέντε τηλεταινίες όλα τα επεισόδια της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»

Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, ίντριγκες, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 11/08/2020 - 18:50ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ