Αθλητικά

Αποθέωσε Ντόντσιτς ο Γιάννης

Αποθέωσε τον Λούκα Ντόντσιτς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μετά το μεταξύ τους παιχνίδι -και την ήττα των Μπακς από τους Μάβερικς. Ο σταρ των «ελαφιών» έσταξε... μέλι για τις ικανότητες του 21χρονου Σλοβένου, ο οποίος πέτυχε στο συγκεκριμένο παιχνίδι 36 πόντους, 14 ριμπάουντ και 19 ασίστ (νέο career high).

«Παίζει εκπληκτικό μπάσκετ. Είναι σπουδαίος παίκτης. Κάνει τους συμπαίκτες του καλύτερους. Είναι πραγματικά πολύ ταλαντούχος. Ένας από τους πιο ταλαντούχους παίκτες που έχω βρεθεί αντίπαλος. Κάνει όλη του την ομάδα καλύτερη και θα συνεχίσει κι ο ίδιος να γίνεται καλύτερος. Όσο κάνει και τους συμπαίκτες του καλύτερους, θα είναι πολύ δύσκολοι αντίπαλοι», σχολίασε χαρακτηριστικά ο Αντετοκούνμπο.

Πηγή
sport-fm.gr
Επόμενο άρθρο

Πιτίνο: «Ο Βόβορας έχει ό,τι χρειάζεται»

Αποθεωτικό μήνυμα για τον Γιώργο Βόβορα έστειλε μέσω Twitter ο Ρικ Πιτίνο
09/08/2020 - 10:28

ΣχετικέςΕιδήσεις

Έριξε μπουνιά στον Τάις ο Ιγουοντάλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν έλειψαν τα νεύρα από το Game 5 των Χιτ με τους Σέλτικς στο NBA
26/09/2020 - 11:29

Οι Σέλτικς δεν παραδίνονται

Βροντοφώναξαν πως είναι ζωντανοί νικώντας 121-108 τους Χιτ και μειώνοντας σε 3-2
26/09/2020 - 08:50

Οι αντίπαλοι του Κεραυνού στους ομίλους του Champions League

Τούρκοι, Γάλλοι και Τσέχοι στο... δρόμο της κυπριακής ομάδας στους ομίλους
25/09/2020 - 13:21

Μια νίκη από τους τελικούς οι Λέικερς (ΒΙΝΤΕΟ)

Πήραν με 114-108 το Game 4 και έφτασαν στο 3-1 απέναντι στους Νάγκετς
25/09/2020 - 09:15

BCL: Έγραψε ιστορία ο Κεραυνός, με τη μεγάλη νίκη και πρόκριση του (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρώτη Κυπριακή ομάδα που μπαίνει στους ομίλους της κορυφαίας διοργάνωσης της FIBA
24/09/2020 - 22:30

Αγκαλιά με τους τελικούς οι Χιτ του μυθικού Χίρο

Οι Χιτ επικράτησαν 112-109 των Σέλτικς και έφτασαν στο 3-1 στους τελικούς της Ανατολής
24/09/2020 - 15:51

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ρίχθηκαν στη θάλασσα της Πάφου και καθάρισαν τον βυθό από τα πλαστικά

Βρήκαν τενεκεδάκια, πλαστικά ποτήρια, καλαμάκια μέχρι και λάστιχα αυτοκινήτου

ΦΩΤΟ: Χάθηκαν τα ίχνη της 38χρονης Ντορίνας από τη Λεμεσό

Η έκκληση των Αρχών για τον εντοπισμό της

Σε τεντωμένο σχοινί οι σχέσεις ΟΚΥπΥ και διευθύνσεων των δημοσίων νοσηλευτηρίων

Ζητά παρέμβαση Γενικού Εισαγγελέα και Ελεγκτή ο Γιώργος Καροτσάκης
Ελλάδα

"Ας δώσουμε μια ευκαιρία στη διπλωματία" δήλωσε ο Μητσοτάκης στη Γ.Σ του ΟΗΕ

«Ενώ η Ελλάδα επέλεξε τον δρόμο του διαλόγου, η Τουρκία επέλεξε αυτό της αδιαλλαξίας»
Διεθνή

Ανιχνευτικά σκυλιά εντοπίζουν τον κορωνοϊό μέσω...της όσφρησης

Έναν διαφορετικό τρόπο ανίχνευσης του ιού εφαρμόζουν οι Αρχές της Φινλανδίας

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 27/09/2020 - 07:1524 ΩΡΕΣ