Αυτόχειρας Παναθηναϊκός AKTOR, έχασε δικό του ματς από την Παρτίζαν

Παρασκευή, 1/12/2023 - 00:07

Κρίμα γι' αυτόν τον Παναθηναϊκό AKTOR!

Οι «πράσινοι» στάθηκαν εξαιρετικά στο Βελιγράδι και έφτασαν κοντά στη νίκη, όμως τελικά ηττήθηκαν στην παράταση με σκορ 92-87 από την Παρτίζαν, πέφτοντας στο 6-5 και χάνοντας το σερί 4 ροζ φύλλων που έτρεχαν στην Ευρωλίγκα!

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν ήταν χάρμα ιδέσθαι για 36 λεπτά και είχε διαφορά 10 πόντων υπέρ του (63-73) 4 λεπτά πριν τη λήξη του ματς. Παρόλα αυτά, κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση αλλά και η ξαφνική «αφύπνιση» του Κέβιν Πάντερ έβαλαν ξανά στο ματς τους Σέρβους, οι οποίοι έκλεισαν την κανονική διάρκεια με επιμέρους σκορ 7-0 ισοφαρίζοντας σε 78-78.

Στην παράταση, οι γηπεδούχοι με την καυτή «Stark Arena» στο πλευρό τους βρήκαν τις λύσεις που έψαχναν, ο Παναθηναϊκός AKTOR έχασε μεγάλο μέρος της ενέργειάς του και τελικά γνώρισε μια σκληρή ήττα, αν και η εμφάνιση μόνο αισιοδοξία μπορεί να τον γεμίζει.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 39-38, 54-56, 78-78 (κ.δ.), 92-87 (παρ.)