«Εγκεφαλικό» στο 96ο λεπτό για Τραμετζάνι

Σάββατο, 18/1/2020 - 19:28

Ο Πάολο Τραμετζάνι εδώ και λίγο καιρό βρίσκεται στον πάγκο της Ιταλικής, Λιβόρνο, στη δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας. Η ομάδα του πρώην τεχνικού του ΑΠΟΕΛ όμως δεν τα πάει και τόσο καλά αφού βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς μετά από 20 παιχνίδια.

Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής η Λιβόρνο φιλοξένησε την Εντέλλα σε ένα δραματικό παιχνίδι έτσι όπως εξελίχθηκε. Η ομάδα του Τραμετζάνι μέχρι το 42ο λεπτό κατάφερε να είναι μπροστά στο σκορ με 3-0 όμως μέχρι το 89ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.

Στις καθυστερήσεις η Λιβόρνο κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 4-3 στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης όμως η Εντέλλα βρήκε την «απάντηση» στο 96ο λεπτό, ισοφαρίζοντας σε 4-4 και παίρνοντας έτσι το βαθμό της ισοπαλίας.