Έγκλημα και… τιμωρία για τον Ολυμπιακό από τη Βαλένθια

Παρασκευή, 4/11/2022 - 22:55

Έδωσε δικαιώματα και έλαβε σκληρή τιμωρία ο Ολυμπιακός!

Ένα τραγικό τέταρτο δεκάλεπτο, οι πολλές χαμένες βολές στα τελευταία λεπτά, αλλά και τα φάουλ που -κακώς- δεν πήραν οι Σλούκας και Πίτερς στην εκπνοή, υποχρέωσαν τους «ερυθρόλευκους» στην ήττα (83-82) από τη Βαλένθια, που ήταν και η δεύτερη σερί μέσα στο ΣΕΦ (4-2).

Επιμέρους σκορ 11-25 δέχθηκαν οι Πειραιώτες στην τέταρτη περίοδο, με τον Σλούκα να ήταν μοιραίος με 2/4 βολές στα κρίσιμα τελευταία δευτερόλεπτα και τον Τζόουνς να κάνει τη ζημιά με 3/3 από τη γραμμή, στα 3,9'' πριν από τη λήξη.

Πολύ επιπόλαιοι στο μεγαλύτερο μέρος του ματς οι παίκτες του Μπαρτζώκα που είχαν συνολικά 20 λάθη.

Κορυφαίοι των «νυχτερίδων» οι Τζόουνς και Ντούμπλιεβιτς με 17 πόντους ο καθένας.

Από τον Ολυμπιακό, ξεχώρισε ο Βεζένκοφμε 20 πόντους, με τον Σλούκα να προσθέτει 11π. και τον Φαλ 10π.

Τα δεκάλεπτα: 28-22, 47-34, 71-58, 82-83