Έγραψαν ιστορία στην Ταίτη Nystrom-Gusarova

Σάββατο, 13/4/2024 - 10:42

Τεράστια επιτυχία για το κυπριακό Beach Volley στη μακρινή Ταϊτή. Στο τουρνουά Pro Futures Τour που έγινε μεταξύ 09 - 12 Απριλίου 2024 οι Erica Nystrom - Αlexandra Gusarova κατέκτησαν μετά από εκπληκτικές εμφανίσεις το χάλκινο μετάλλιο.

Πρόκειται για μία σπουδαία επιτυχία που αντανακλά την πρόοδο του κυπριακού beach volley. Ταυτόχρονα, το χάλκινο μετάλλιο πιστοποιεί την ανάδειξη της Alexandras Gusarova ως η καλύτερη νεάνιδα από την ΚΟΕ. Επίσης αυτή είναι και η πρώτη διεθνής επιτυχία για την νεαρή αθλήτρια!

Οι  Erica Nystrom -Αlexandra Gusarova πέρασαν χωρίς αγώνα στο κυρίως ταμπλό και στη συνέχεια κέρδισαν την ομάδα της Γαλλιας με 2-0 σετ (21-07, 21-08)  Στα ημιτελικά  έχασαν απο τις Αμερικάνες Lauren και Saw με 2-0 (21-14, 21-10) . Στο μικρό τελικό κέρδισαν τις Γαλλίδες Collette- Johanen με 2- 1 (21-15, 19-21, 15-11) και πήραν το χάλκινο μετάλλιο.