Έκλεισε μια θέση στους «8» η Καρμιώτισσα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 20/2/2019 - 17:14

Η Καρμιώτισσα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο Δασάκι της Άχνας έδειξε τα ψυχικά αποθέματα να φέρει «τούμπα» το σκορ και να πάρει την μεγάλη πρόκριση στους «8» του κυπέλλου για δεύτερη φορά στην ιστορία της.

Η ομάδα των Πολεμιδίων επικράτησε με 3-1 του Εθνικού Άχνας και έτσι συνεχίζει το ταξίδι της στο κύπελλο όπου θα αντιμετωπίσει πλέον τον Απόλλωνα.

Ο Εθνικός αν και βρέθηκε νωρίς με 10 ποδοσφαιριστές (κόκκινη Ιωάννου 33') κατάφερε να πάρει το προβάδισμα που της έδινε την πρόκριση στο 65ο λεπτό με τον Κυπριανού. Η Καρμιώτισσα αντέδρασε άμεσα και αρχικά ισοφάρισε με τον Θανελλά στο 75ο λεπτό. Η ανατροπή ήρθε δύο λεπτά αργότερα καθώς ο Μασίνουα έκανε το 2-1 ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Βαττής στο 91ο λεπτό.