Ένας πρώην Ομονοιάτης έδωσε τη νίκη στη Λέγκια, στις καθυστερήσεις

Τετάρτη, 21/7/2021 - 23:55

Με γκολ του Ράφα Λόπες, που φόρεσε τη φανέλα της Ομόνοιας τη σεζόν 2017-18, στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Λέγκια πήρε τη νίκη με 2-1 σε βάρος της Φλόρα Ταλίν, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τον Β' προκριματικό γύρο του Champions League.

Το ζευγάρι ενδιαφέρει άμεσα την Ομόνοια, καθώς σε περίπτωση πρόκρισης της σε βάρος της Ντινάμο Ζάγκρεμπ θα αντιμετωπίσει την νικήτρια του ζευγαριού, ενώ σε αντίθετη περίπτωση (αποκλεισμού δηλαδή), θα βρει μπροστά της την ομάδα που θα αποκλειστεί, στο Europa League.

Η ομάδα της Βαρσοβίας, παρότι προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Καπούστκα στο 3', τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Εσθονική ομάδα, η οποία ισοφάρισε στο 53' με τον Σαπίνεν. Το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το 90', με τον Ράφα Λόπες, που είχε περάσει ως αλλαγή στο 60' να σκοράρει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.