Έσωσε τον βαθμό στο φινάλε η Καρμιώτισσα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τρίτη, 5/1/2021 - 17:55

Διατήρησε τη διαφορά με... βαθμό στο φινάλε!

Η Καρμιώτισσα με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Ένωση στο «Τάσος Μάρκου», στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με γκολ του Μπαργκάν στο 28ο λεπτό. Οι «βυσσινί» όμως κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς με τους Θεοδώρου (45') και Μαρκόφσκι (84') και κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους.

Η ομάδα των Πολεμιδιών όμως είχε διαφορετική άποψη και με τέρμα του Μαλεκκίδη στην τελευταία φάση του αγώνα κατάφερε να πάρει τον βαθμό και να διατηρήσει στο +3 τη μεταξύ τους διαφορά.

Μετά από αυτήν την ισοπαλία η Ένωση παρέμεινε στην τελευταία θέση με 12 βαθμούς και την επόμενη (19η) αγωνιστική φιλοξενείται την Κυριακή (10/1, 18:30) από την ΑΕΚ στην «Αρένα».

Αντίθετα η Καρμιώτισσα έμεινε στην 12η θέση και με τρεις βαθμούς περισσότερους και την ερχόμενη Κυριακή (10/1, 16:00) υποδέχεται τη Δόξα στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Ένωση (Κάρλος Αλός Φερέρ): Γκαζέφσκι, Κυριάκου (Μουλαζίμης 46′), Μπάλαζιτς, Μπαρπόσα, Κοτσώνης, Μπελόνε (Ουντόζι 46′), Κοσμάς (Μαϊσουράντζε 25′), Λουσέρο, Φελίπε, Ντένινγκ (Μαυρουδής 88′), Θεοδώρου (Μαρκόφσκι 77′).

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Toύμπας, Χρίστου, Πέρετζ, Μπαράνοφ, Μαλεκκίδης, Ρέινολντς, Νεοφύτου (Ευσταθίου 88′), Μπαργκάν (Καπαρτής 83′), Ι. Σασί, Μ. Σασί (Χατζηβασίλης 72′), Ρομό.