Συμβιβασμός μεταξύ Εθνικού και Οθέλλου στο Δασάκι (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 2/9/2023 - 22:04

Κανείς δεν «Χ»άρικε!

Εθνικός και Οθέλλος έμειναν ισόπαλοι με 1-1, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Η ομάδα της Άχνας άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Μάριο Ηλία και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 64ο λεπτό με τον Μαμάντου.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην 10η με δύο βαθμούς και το σύνολο του Γαρπόζη στην 8η θέση με δύο βαθμούς.

Στην επόμενη (4η) αγωνιστική, ο Εθνικός φιλοξενείται στο «Αμμόχωστος» από τη Νέα Σαλαμίνα και ο Οθέλλος

Εθνικός (Χρίστος Πογιατζής): Μάρκοβιτς, Ακσεντίγεβιτς, Λομοτέι, Περατικός, Φιακάς, Λίπσκι, Ντε Ιριόνδο (71′ Κ. Ηλία), Πεχλιβάνης (65′ Χριστοφή), Ντράζιτς, Μ. Ηλία, Καμπρέρα (65′ Μπράντονιτς).

Οθέλλος (Αλέξης Γαρπόζης): Ταουντούλ, Κυριάκου (46′ Σταμούλης), Γιάνσεν, Γιάσο, Εντιαγέ, Ναρντίνι (46′ Ράμος), Χριστοδούλου, Μπραμπίγια (78′ Λιμπόμπε), Ανάνγκ, Ουεσλάτι (27′ Ζέλου), Ντούρις (61′ Σανγκαρέ).