Φιλική ισοπαλία ανάμεσα σε... ιστορικό Χάμες Ροντρίγκες και Χουάν Ιν-μπεόμ

Παρασκευή, 24/3/2023 - 15:33

Στην ισοπαλία έμειναν η Νότια Κορέα του Χουάνγκ Ιν-μπόμ και η Κολομβία του ιστορικού Χάμες Ροντρίγκες (2-2), με τον 31χρονο μεσοεπιθετικό του Ολυμπιακού να γίνεται ο δεύτερος σκόρερ στην ιστορία της εθνικής ομάδας της Κολομβίας.

Αγωνίστηκε για 90 λεπτά ο κεντρικός μέσος του των «ερυθρολεύκων», έχοντας πολύ καλή παρουσία. Αντικαταστάθηκε στο 70' ο Λατινοαμερικανός αστέρας.

Οι Ασιάτες άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό, με τον Σον να εκμεταλλεύεται το λάθος του Μοχίκα και τη γενικότερη ασυνεννοησία στην άμυνα των Κολομβιανών και να πλασάρει εκτός περιοχής στην ανυπεράσπιστη εστία του Βάργκας για το 1-0!

Ο επιθετικός της Τότεναμ πέτυχε ακόμη ένα γκολ στο 45’+2’, γράφοντας με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ για το 2-0.