Φιλική ήττα στα... αποκαλυπτήρια για τον ΑΠΟΕΛ

Κυριακή, 30/6/2019 - 20:28

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΑΠΟΕΛ στο πρώτο του φιλικό για τη φετινή σεζόν κόντρα στη Σλοβένικη, Ρούνταρ. Τα γκολ για την αντίπαλο του ΑΠΟΕΛ μπήκαν στο 27ο και 57ο λεπτό αντίστοιχα της αναμέτρησης.

Για τον ΑΠΟΕΛ, ο Τόμας Ντε Βινσέντι απώλεσε πέναλτι στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο προπονητής των «γαλαζοκίτρινων» χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο ενώ έκαναν ανεπίσημο ντεμπούτο επτά ποδοσφαιριστές.

Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ στο Πρώτο Ημίχρονο: Βάτερμαν, Γκέντσογλου, Σόουζα, Ντε Βινσέντι, Βούρος, Μερκής, Ιωάννου, Γιάκολις, Μπέζιακ, Μιχαϊλοβιτς

φ

Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης: Μπέλετς, Σιέλης, Λαφράνς, Καλογήρου, Αντωνίου, Ζοαοζίνιο, Αρτυματάς, Μάτιτς, Εφραίμ, Μακρής, Χαλένιους

Παρά την ήττα ο Πάολο Τραμετζάνι κατάφερε να βγάλει αρκετά συμπεράσματα καθώς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε 22 ποδοσφαιριστές. Πλέον, επόμενος αντίπαλος η Ζίλινα την ερχόμενη Πέμπτη (04/07) στις 18:30.