Φιλική νίκη για την Ομόνοια με... Κυπριακό άρωμα

Παρασκευή, 27/9/2019 - 12:26

Η Ομόνοια επικράτησε του Άρη σε φιλικό που διεξήχθη σήμερα το πρωί (27/9) στο «Ηλίας Πούλλος» με 3-1. Τα γκολ για την ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ πέτυχαν οι Τζιωνής, Κακουλλής και Κούσουλος, ενώ για τον Άρη μείωσε προσωρινά ο Κλεόφιλο.

Οι σημαντικότερες στιγμές του αγώνα όπως καταγράφηκαν από την επίσημη Ομόνοια:

1' Εκτέλεση κόρνερ του Μανρίκε, κεφαλιά του Κούσουλου, έξω.

2' Για την ΟΜΟΝΟΙΑ ο Παναγή βρίσκεται κάτω από την εστία, ο Περέιρα δεξιά, ο Μανρίκε αριστερά και οι Χουμποτσάν-Παναγιιώτου στο κέντρο της άμυνας. Στη μεσαία γραμμή βρίσκονται οι Κούσουλος - Κατελάρης - Ορτέγα, στα άκρα της επίθεσης Κακουλλής (δεξιά), Τζιωνής (αριστερά) και στην κορυφή ο Μίκου.

10' Κεφαλιά του Βίλντε η μπάλα πάνω από την εστία.

17' Σουτ του Κούσουλου, έξω.

20' Ωραία απόκρουση του Παναγή σε κοντινό πλασέ του Ντελμίρο.

21' ΓΚΟΛ 1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Συρτή σέντρα του Μανρίκε από αριστερά, κοντινή προβολή του Τζιωνή και η ομάδα μας ανοίγει το σκορ.

27' ΓΚΟΛ 2-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Υπέροχη ατομική προσπάθεια του Κακουλλή, ο οποίος με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για δεύτερη φορά.

33' Ωραία συνεργασία των Ορτέγα και Μίκου, το πλασέ του πρώτου έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Άρη.

40' ΓΚΟΛ 2-1: Ο Άρης μειώνει με κοντινό πλασέ του Κλεόφιλο.

43' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ορτέγα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 2-1 μπροστά στο σκορ η ΟΜΟΝΟΙΑ.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για την ομάδα μας, ο Χαραλάμπους στη θέση του Κακουλλή.

54' Σουτ του Κλεόφιλο εντός περιοχής, ο Παναγή έδιωξε σωτήρια, η μπάλα πήρε ύψος, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε.

67' Σουτ του Φέλεκ, ο Χούμποτσαν απομακρύνει την μπάλα πάνω στη γραμμή της εστίας.

75' Αλλαγή για την ομάδα μας, ο Σάκκης στη θέση του Χούμποτσαν.

76' Δυνατό σουτ του Μίκου εκτός περιοχής, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

77' ΓΚΟΛ 3-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Σέντρα του Μανρίκε από δεξιά, κεφαλιά του Κατελάρη, έδιωξε ασταθώς ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά ο Κούσουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με κοντινό πλασέ.

78' Εντυπωσιακή επέμβαση του Παναγή σε δυνατό σουτ εκτός περιοχής.