Φιλική... οκτάρα για την ΑΕΛ

Πέμπτη, 21/3/2019 - 16:20

H ΑΕΛ αντιμετώπισε σε φιλική αναμέτρηση στα βοηθητικά του Τσιρείου την Καρμιώτισσα. Η ομάδα του Ντούσαν Κέρκεζ επικράτησε εύκολα με 8-1 σε μια αναμέτρηση στην οποία ο Βόσνιος προπονητής είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές.

Το σκορ άνοιξε ο Αγκάνοβιτς για την ΑΕΛ και έπειτα το 2-0 έγραψε ο Σχρανζ. Η Καρμιώτισσα μείωσε σε 2-1 με τον Σταμάτη Πάντο. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Με την επανέναρξη του αγώνα ο Μιχάλης Κωνσταντινίδης έκανε το 3-1.Τον δείκτη του σκορ σε 4-1 ανέβασε ο Αγκάνοβιτς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ενώ στο 69ο λεπτό τη σκυτάλη πήρε ο Χουράδο ο οποίος έκανε το 5-1. Το 6-1 ήρθε δύο λεπτά αργότερα (71') με τον Σπύρου ενώ το 7-1 από τον Φραγκούδη στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης. Το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε και πάλι ο Χουράδο στο 89ο λεπτο διαμορφώνοντας το τελικό 8-1.

Αναμφίβολα ήταν μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για την ΑΕΛ να δοκιμάσει αρκετούς ποδοσφαιριστές και να διατηρηθεί η ομάδα σε ετοιμότητα ενόψει της δύσκολης συνέχειας σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ με τις αλλαγές: Κεραυνός, Φραντζής (Σπύρου 58΄), Γκοντάλ (Σαββίδης 58'), Μιχαήλ (Δ. Αβραάμ 46'), Νιλς (Ανδρέου 46'), Φιντέλις (Αντάμοβιτς 63'), Γκαζτανάγια (Καψός 58΄), Σίλβα (Ντα Σίλβα 63'), Κωνσταντινίδης (Χουράδο 63'), Αγκάνοβιτς (Φραγκούδης 63'), Σχρανζ (Παπαδόπουλος 58')