Αθλητικά

Γιώργος Μερκής: «Με ήθελε η Ανόρθωση, δεν ήθελα εγώ»

ΜΕΡΚΗΣ

Στις 18 Μαΐου 2020, η ιστοσελίδα μας είχε αποκαλύψει ενδιαφέρον της Ανόρθωσης για τον Γιώργο Μερκή ο οποίος έμενε ελεύθερος από τον ΑΠΟΕΛ. Εν τέλει, ο Λεμεσιανος αμυντικός ανανέωσε για άλλο ένα χρόνο τη συνεργασία του με την ομάδα της Λευκωσίας.

Παρ' όλα αυτά, ένα χρόνο και κάτι αργότερα, ο παλαίμαχος (πλέον) αμυντικός με δηλώσεις του στον «Active» επιβεβαίωσε το εν λόγω δημοσίευμα του AlphaNews.Live, τονίζοντας πως δεν ήθελε ο ίδιος να πάρει μεταγραφή στην ομάδα της Αμμοχώστου καθώς δεν είχε χρόνο να κερδίσει τον κόσμο της «Κυρίας». 

Το σχετικό απόσπασμα των δηλώσεων του: «Πέρσι με τη λήξη του συμβολαίου μου υπήρξε ένα ενδιαφέρον από την Ανόρθωση αλλά έδειξα σεβασμό στον ΑΠΟΕΛ. Δεν ήθελα να κάνω τέτοια κίνηση. Ο κόσμος του ΑΠΟΕΛ μου έχει δείξει μεγάλη αγάπη και ήθελα να δείξω σεβασμό. Ήξερα ότι ερχόταν το τέλος και δεν θα είχα τον χρόνο να κερδίσω τον κόσμο της Ανόρθωσης. Ήταν μια διαδικασία ψυχοφθόρα που την πέρασα με τη μετακίνηση μου από τον Απόλλωνα στον ΑΠΟΕΛ και δεν ήθελα να την ξαναζήσω».

Θυμηθείτε εδώ, το τότε αποκαλυπτικό δημοσίευμα μας

Επόμενο άρθρο

Παπαδόπουλος: «Η Ανόρθωση είναι το σπίτι μου»! (vid)

Οι δηλώσεις του Κύπριου τερματοφύλακα, μετά την ανανέωση του συμβολαίου του
17/06/2021 - 16:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τεντόγλου: «Δεν θα είχα πρόβλημα να ήμουν δεύτερος στους Ολυμπιακούς»

Τόνισε, ξανά, πως ο Χουάν Μιγκέλ Ετσεβαρία άξιζε το χρυσό μετάλλιο στο Τόκιο
05/08/2021 - 10:54

Κετσπάγια: «Θα προσπαθήσουμε να παίξουμε όπως μπορούμε» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο προπονητής της Ανόρθωσης για την αυριανή πρώτη αναμέτρηση με την Ραπίντ Βιέννης
04/08/2021 - 20:30

Κούμπαουερ: «Είμαι πεπεισμένος ότι θα κερδίσουμε»

Αισιόδοξος ο προπονητής της Ραπίντ Βιέννης ενόψει του αγώνα με την Ανόρθωση
04/08/2021 - 18:47

Χεν: «Η Ομόνοια είναι το φαβορί στα χαρτιά»

Οι δηλώσεις του προπονητή της Φλόρα Ταλίν στη δημοσιογραφική διάσκεψη στο ΓΣΠ
04/08/2021 - 18:00

Μπεργκ: «Έχουμε άλλη μια ευκαιρία για ομίλους» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα ανέφερε ο προπονητής της Ομόνοιας για το πρώτο ματς με τη Φλόρα Ταλίν
04/08/2021 - 17:17

Ελένη Αρτυματά: «Φεύγω από μία Ολυμπιάδα με τον καλύτερο τρόπο»

Οι δηλώσεις της Κύπριας αθλήτριας για την παρουσία στους Ολυμπιακούς Αγώνες και το ρεκόρ
04/08/2021 - 15:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πόσα green pass εκδόθηκαν σε πολίτες που εμβολιάστηκαν σε τρίτη χώρα

Δείτε τη διαδικασία Έκδοσης και τα έντυπα που καλούνται να συμπληρώσουν

ΦΩΤΟ: Αυτούς τους τρεις καταζητούν για τον εμπρησμό στο Δικαστήριο Λεμεσού

Για την ίδια υπόθεση τελεί υπό κράτηση ένα πρόσωπο 28 ετών

Στις φλόγες καφετέρια με ηλεκτρονικούς υπολογιστές

Υπέστη εκτεταμένες ζημίες όλος ο εξοπλισμός της επιχείρησης
Ελλάδα

Στο "κόκκινο" λόγω αυξημένων κρουσμάτων μπαίνουν ελληνικά νησιά

297 νέα κρούσματα βρέθηκαν χθες μόνο...στην Κρήτη

SOS για τα σωματίδια καπνού λόγω των πυρκαγιών στην Ελλάδα

«Έχουν αυξημένη τοξικότητα και πρέπει όσο μπορούμε να τα αποφεύγουμε»

LIVE/Πυρκαγιές Ελλάδα: Εφιάλτης στην Εύβοια, εκκενώνονται κι άλλα χωριά (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνεχίζεται η μάχη με τις φλόγες - Πύρινα μέτωπα σε Εύβοια, Αρχαία Ολυμπία και Μεσσηνία
Διεθνή

Δίκτυο προώθησης κινεζικής προπαγάνδας εξαπλώνεται ραγδαία

Πέραν των 350 fake λογαριασμών προωθούν μηνύματα εναντίον των αφηγημάτων της Δύσης

Πυρκαγιές/Τουρκία: Απομακρύνονται διά θαλάσσης εκατοντάδες κάτοικοι

Η φωτιά πλησιάσει επικίνδυνα θερμοηλεκτρικό σταθμό - Πάνω από 180 οι πυρκαγιές

Βραζιλία: Ξεπεράστηκε το ορόσημο των 20 εκατομμυρίων κρουσμάτων κορωνοϊού

Αυξημένα κρούσματα παγκοσμίως - Σαρώνει τον πλανήτη η 'Δέλτα'

tv news

«Η γη της ελιάς» Έρχεται το Φθινόπωρο στο νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου

Δύο νέοι,ο έρωτας τους και μια ιστορία εκδίκησης! Μία δραματική ιστορία με πάθη και λάθη..
Alpha TV Κύπρου

Η Ισμήνη υπόσχεται στη Ρενάτα να μην πει σε κανέναν για την εγκυμοσύνη της...

Δείτε στα νέα επεισόδια της 5ης σεζόν της σειράς «Έλα Στη Θέση Μου»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 05/08/2021 - 13:50ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ