Ήττα για τη Γρανάδα στο ισπανικό πρωτάθλημα

Κυριακή, 8/11/2020 - 19:08

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Γρανάδα από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Η αντίπαλος της Ομόνοιας εμφανώς επηρεασμένη από τα πολλά κρούσματα κορωνοϊού δεν μπόρεσε να είναι ανταγωνιστική.

Η Σοσιεδάδ άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Μονρεάλ στο 22ο λεπτό ενώ ο Ογιαθάρμπαλ έκανε το 2-0 στο 27ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι. Ενώ εκ νέου από το σημείο του πέναλτι ο Χοσέ αστόχησε για την Σοσιεδάδ στο 54ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι στο 86ο λεπτό έμειναν με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Νόρμαντ. Η Γρανάδα έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις με τον Μάγχις.

Η Σοσιεδάδ βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς ενώ η Γρανάδα στην 5η θέση με 14 βαθμούς.