Ήττα για την Ράκοφ πριν τον Άρη με… εκτεταμένο ροτέισον

Παρασκευή, 11/8/2023 - 23:39
ΣΠΙΛΕΦΣΚΙ

«Λαβωμένη» θα έρθει στην Κύπρο η Ράκοφ, για τη ρεβάνς με τον Άρη.

Το πρωτάθλημα Πολωνίας, βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη και το βράδυ της Παρασκευής (11/8), η αντίπαλος των «πρασίνων», γνώρισε την ήττα με 1-2 από την Πιάστ Γκλίβιτσε, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, και έτσι έμεινε στους τέσσερις βαθμούς. Μάλιστα, ο προπονητής της Ράκοφ, προχώρησε σε έξι (!) αλλαγές, καθώς έκανε ροτέισον ώστε να διαχειριστεί ανάλογα το ρόστερ του, ενόψει και του επαναληπτικού με τον Άρη.

Για την ιστορία, ο Κόχεργκιν έφερε προσωρινά το παιχνίδι στα ίσα (1-1), ωστόσο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αρσενίτς σκόραρε άθελα του στην εστία της ομάδας του χαρίζοντας τη νίκη στην Πιάστ Γκλίβιτσε.

O Αλεξέι Σπιλέφσκι είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει ξανά την πολωνική ομάδα και να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα για το παιχνίδι της Τρίτης (15/8, 20:00, 1-1), για τον τρίτο προκριματικό του Champions League.