Ήττα με ανατροπή για την Ανόρθωση (ΦΩΤΟ)

Τετάρτη, 24/7/2019 - 22:15

Η Ανόρθωση παρότι προηγήθηκε με τον Οκριασβίλι ηττήθηκε τελικώς 2-1 από την Αλ Ταβόον με γκολ/πέναλτι στις καθυστερήσεις σε φιλικό που διεξήχθη στην Ολλανδία.

Το φιλμ του αγώνα:

Πρώτη φάση για την Ανόρθωση στο 7΄. Ο Κατσαράβα έδωσε στον επερχόμενο Οκριασβίλι, ο οποίος μόνος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Τρία λεπτά αργότερα η «Κυρία» θα χάσει ακόμη μια ευκαιρία. Ο Γκαλίτσιος θα βγάλει την μπαλιά από τα δεξιά, ο Κατσαράβα όμως δεν θα πιάσει καλά την κεφαλιά και θα χαθεί η ευκαιρία.

Στο 20΄ η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ. Ο Κατσαράβα πίεσε ψηλά, έκλεψε την μπάλα, πάσαρε στον Οκριασβίλι, ο οποίος από πολύ κοντά και σε ευνοϊκό σημείο έκανε άνοιξε το σκορ.

Στο 36΄ η Αλ Ταβόον ισοφάρισε με΄τα από ασταθή απόκρουση του Λόρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αμμοχώστου προχώρησε σε αρκετές αλλαγές, ενώ οι φάσεις ήταν αρκετά λίγες.

Στο 90΄ η Αλ Ταβόον κέρδισε πέναλτι και ακολούθως σκόραρε ανατρέποντας τα εις βάρος της δεδομένα.