Αθλητικά

Καρώ: «Είμαι έτοιμος για να αγωνιστώ στον Απόλλωνα»

Τα γραφεία του ΠΑ.Σ.Π. επισκέφτηκε τις προηγούμενες μέρες ο Ανδρέας Καρώ για να παραλάβει το βραβείο για το καλύτερο γκολ που σημείωσε την 19η Αγωνιστική, δηλώνοντας τα πιο κάτω:

Συγχαρητήρια για το γκολ. Σου αρέσει να βγαίνεις στην επίθεση αν κι αμυντικός;
«Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους ψήφισαν την συγκεκριμένη αγωνιστική το γκολ μου. Είμαι χαρούμενος για αυτό το βραβείο. Είναι κάτι που μου αρέσει να προωθούμαι στην επίθεση σε κάποια σημεία του αγώνα. Ελπίζω στο μέλλον να σκοράρω και πάλι με αυτό τον τρόπο.»

Ποιοι είναι οι στόχοι σου για το μέλλον;
«Πάντα θέλω να βλέπω το παρόν. Δίνω τον καλύτερο μου εαυτό στο γήπεδο κι αυτή μου η προσπάθεια είναι που θα μου δώσει ότι καλύτερο στο μέλλον.»

Εσύ, ο Πίττας και ο Σπόλιαριτς ως δανεικοί κάνατε εξαιρετική σεζόν. Νιώθεις ότι έφτασε η στιγμή να πάρεις την ευκαιρία σου στον Απόλλωνα;
«Ναι, είχαμε πολύ καλή χρονιά και οι 3 μας και μας βοήθησε ότι πήραμε παιχνίδια και δείξαμε τα θετικά μας στοιχεία στο γήπεδο. Εγώ προσωπικά νοιώθω έτοιμος για να αγωνιστώ στον Απόλλωνα. Όταν αγωνίζομαι δίνω πάντα τον καλύτερο μου εαυτό σε όποια ομάδα κι αν ανήκω.»

Επόμενο άρθρο

Αντίστροφη μέτρηση για να δηλώσει έδρα η Ομόνοια

Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια εξέλιξη για τους «πράσινους»
31/05/2019 - 14:32

ΣχετικέςΕιδήσεις

Οι ποδοσφαιριστές έφθασαν «Στο Όριο»!

Αριθμός ελίτ παικτών δίνουν πέραν των 80 αγώνων την χρονιά και ταξιδεύουν πάρα πολύ
02/08/2019 - 13:52

Η Κύπρια επιστήμονας Μαρία Καβαλλάρη που διαπρέπει στο εξωτερικό

Ως ερευνήτρια για την καταπολέμηση του καρκίνου κέρδισε το Good Design Awards για το 2019
01/08/2019 - 11:41

Ντοκιμαντέρ με αποκαλύψεις για το ντόπινγκ στο κυπριακό ποδόσφαιρο από την ARTE

Aποκαλύπτεται φωτογραφία από χρήση ενδοφλέβιας σε ποδοσφαιρικό αποδυτήριο στην Kύπρο
26/07/2019 - 12:03

«Λατσιάλι» κι επισήμως ο Καρώ

Η Ιταλική ομάδα ανακοίνωσε την απόκτηση του Κύπριου αμυντικού από τον Απόλλωνα
12/07/2019 - 15:03

Στη Σαλερνιτάνα μέσω Λάτσιο ο Καρώ

Ο Κύπριος αμυντικός του Απόλλωνα αναμένεται να ανακοινωθεί μέσα στις επόμενες ώρες
12/07/2019 - 10:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μητέρα και κόρη συνελήφθησαν στην κατεχόμενη Μόρφου από τις λεγόμενες "αρχές

Προέβαλαν ως πρόφαση ότι φωτογράφιζαν σε απαγορευμένη περιοχή

"Δυστυχώς δεν αλλάζουν όλα από τη μια μέρα στην άλλη" λέει ο Βύρας (ΦΩΤΟ)

Αυτοψία Δημάρχου Λάρνακας στις πληγείσες περιοχές

Αψήφησαν τις βροχές και έστειλαν μήνυμα ελπίδας για τα παιδιά με καρκίνο (ΦΩΤΟ)

"Είναι τα ψυχικά αποθέματα που αποδεικνύουν το πόση δύναμη έχουμε μέσα μας"
Ελλάδα

Τσίπρας: Υπάρχει αδράνεια στην εξωτερική πολιτική της ελληνικής κυβέρνησης

"Ο Μητσοτάκης δεν έχει διάθεση για μια ενεργητική πολιτική και στάση απέναντι στην Άγκυρα"

Συναντά τον Γερμανό ομόλογό του αύριο ο Έλληνας ΥΠΕΞ

Θα συζητήσουν για την κατάσταση στην Ανατολική Μεσόγειο και το Αιγαίο

Οι πύρινες "γλώσσες" έζωσαν δυο χωριά στη Ζάκυνθο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Γιγαντιαία επιχείρηση για την κατάσβεση πυρκαγιάς που μαίνεται ανεξέλεγκτη
Διεθνή

Βόμβες μολότοφ και τούβλα "εκτόξευσαν" διαδηλωτές στο Χονγκ Κονγκ (ΦΩΤΟ)

Με βίαια επεισόδια σημαδεύτηκε και η σημερινή ημέρα

"Απειλή" χαρακτηρίζει η ΕΕ τις επιθέσεις με drones στη Σαουδική Αραβία

Σε "απόλυτη αυτοσυγκράτηση και αποκλιμάκωση" καλεί η Φεντερίκα Μογκερίνι

"Έφυγε" η χήρα του εκλιπόντος προέδρου της Τυνησίας ανήμερα των εκλογών

Η Καντλία Φαράτ άφησε σήμερα την τελευταία της πνοή

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

Η νέα δραματική σειρά του Alpha «Αστέρια στην άμμο» κάνει πρεμιέρα την Κυριακή!

Μια αληθινή ιστορία βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο της Ρένας Ρώσση - Ζαΐρη (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/09/2019 - 19:40ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ