«Καθάρισε» τον Ολυμπιακό και έκανε το 2/2 ο Άρης (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 2/9/2022 - 21:00

Ο Άρης επικράτησε με το εμφατικό 5-0 κόντρα στον Ολυμπιακό, στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta και έκανε το 2/2.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» σκορπούσε τρόμο στον αγωνιστικό χώρο από νωρίς και στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Μπένγκτσον να συνδυάζεται με τον Μαγιαμπέλα και τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ το 2-0 ήρθε στο 30ο λεπτό με τον Μπαμπίκα να πετυχαίνει ένα πανέμορφο τέρμα με σουτ έξω από την περιοχή.

Συνέχισε να είναι καταιγιστική και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λεμεσού, η οποία τριπλασίασε τα τέρματα της στο 47ο λεπτό, με τον Μπράουν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από μια εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπαμπίκας συνεργάστηκε άψογα με τον Τζαβέ και έκανε το 4-0. Οι γηπεδούχοι έμεινα ψηλά στο γήπεδο και δεν άφηναν περιθώρια αντίδρασης στους «μαυροπράσινους» και στο 89ο λεπτό, ο Κοκόριν πάσαρε εντυπωσιακά στον Σπόλιαριτς που με μονοκόμματο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Στην 3η αγωνιστική, ο Άρης φιλοξενείται το Σάββατο (10/09, 20:00), από τον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ και ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Δευτέρα (12/09, 19:00), στο ίδιο γήπεδο την ΑΕΛ