Κετσπάγια: «Είμαι στεναχωρημένος γιατί δεν παίξαμε το ποδόσφαιρο που μπορούμε»

Σάββατο, 25/3/2023 - 18:33

Στεναχωρημένος για το γεγονός ότι η ομάδα μας δεν έπαιξε το ποδόσφαιρο που μπορούσε να παίξει, εμφανίστηκε στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα με την Σκωτία ο Τιμούρ Κετσπάγια.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Συγχαρητήρια στην Σκωτία, νίκησε δίκαια. Πρέπει να προσπαθήσουμε να μάθουμε από τα λάθη που κάναμε στο σημερινό αγώνα. Είμαι στεναχωρημένος  γιατί δεν μπορέσαμε να παίξουμε το ποδόσφαιρο που πιστεύω ότι μπορούμε.

Χάσαμε από μια πολύ καλή ομάδα με ποιοτικούς ποδοσφαιριστές, ποδοσφαιριστής που παίζει στη Μάντσεστερ Γιουνάιτετ ήταν στον πάγκο και μπήκε αλλαγή και αυτό λέει πολλά. Αν θέλαμε απλά να χάσουμε με 1-0, μπορούσαμε να μην ρισκάρουμε στο τέλος. Όμως, αλλάξαμε τον σχηματισμό μας, ρισκάραμε για να πάρουμε κάτι από το παιχνίδι αλλά δεν μας βγήκε και στο τέλος χάσαμε 3-0.

Μέχρι το 85ο λεπτό ήμασταν στο παιχνίδι αλλά δυστυχώς αυτό που προσπαθήσαμε να κάνουμε στα τελευταία 10 – 15 λεπτά δεν εξελίχθηκε όπως θα θέλαμ να εξελιχθεί και το σκορ πήγε στο 3-0.  Θα συνεχίσουμε την προσπάθεια μας μαθαίνοντας από τα λάθη μας».