Κολλημένη με τις ισοπαλίες η Νιουκάστλ

Σάββατο, 11/2/2023 - 21:33

Μπορεί να μην χάνει, αλλά δεν... νικά κιόλας η Νιουκάστλ!

Η ομάδα του Έντι Χάου έμεινε στο 1-1 με την Μπόρνμουθ εκτός έδρας και έχασε την ευκαιρία να πιάσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην 3η θέση της βαθμολογίας της Premier League, φτάνοντας τις πέντε ισοπαλίες στα έξι τελευταία ματς πρωταθλήματος – και τις έντεκα συνολικά σε 22 αγωνιστικές.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τον Σενέσι να ανοίγει το σκορ για τα «κεράσια» με κοντινή προβολή μετά από κεφαλιά του Ουαταρά στο 30’.

Εντέλει, οι «καρακάξες» πρόλαβαν να ισοφαρίσουν πριν την ανάπαυλα, με τον Αλμιρόν να παίρνει το... ριμπάουντ μετά από επέμβαση του Νέτο σε σουτ του Λόνγκσταφ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Οι δύο ομάδες είχαν αμφότερες τις στιγμές τους στο δεύτερο 45λεπτο αλλά καμία δεν ήταν αρκετά καλή ώστε να διαταράξει τις ισορροπίες, με το 1-1 να μην αλλάζει.