«Κόλλησαν» στο μηδέν Δόξα και Πάφος (BINTEO)

Σάββατο, 9/3/2019 - 20:52

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο Μακάρειο στάδιο ανάμεσα σε Δόξα και Πάφο. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 και έτσι έχασαν πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια παραμονής.

Πλέον, η Πάφος έχει 22 βαθμούς ενώ η Δόξα 21. Στην ερχόμενη αγωνιστική η ομάδα της Πάφου υποδέχεται την Ανόρθωση ενώ η Δόξα φιλοξενείται από την Αλκή στη Λάρνακα.

Στο δέκατο λεπτό ο Ζάντερ έκανε το δυνατό σουτ όμως η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία της Δόξας.

Χαμηλό σουτ του Κάρλος στο 18ο λεπτό εκτός περιοχής όμως η μπάλα έφυγε λίγο πλάγια από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πέτρου.

Στο 33ο λεπτό η Δόξα έχασε πολύ καλή ευκαιρία. Ο Ζαλτ έκανε το πλασέ από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το αντίπαλο δεξί κάθετο δοκάρι.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς με την έναρξη του δεύτερου μέρους είχε την κατοχή και πίεζε την Παφητική ομάδα η οποία κλείστηκε στο δικό της μισό.

Με την συμπλήρωση μίας ώρας στην αναμέτρηση ο Μιτρέα πήρε τη κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά αυτή κατέληξε πάνω από την εστία.

Στο 71ο λεπτό ο Χατζηβασίλης πλάσαρε τον Πέτρου αλλά έσωσε με το κεφάλι ο Χολτ πριν η μπάλα πάρει πορεία προς το τέρμα.

Στο 76ο λεπτό ο Νεκτάριος έκανε το σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή όμως η μπάλα πέρασε εκ νέου έξω.

Στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Κατωκοπιάς πίεσε για να φτάσει στο γκολ που θα της έδινε τη μεγάλη νίκη και τους τρεις βαθμούς της επιτυχίας.

Δόξα (Χατζηλούκας): Γκρεμσλ, Περέιρα, Μουκτάρης, Τίνκου, Κάρλος, Μπατίν (Παπαφώτης83΄), Μπόλιεβιτς, Ασαμόα (Παβλόφ 83΄), Αλεξάνδρου, Ζατλ (Χατζηβασίλης 65΄), Μιτρέα.

Πάφος (Κόπιτς): Πέτρου, Καρώ (Σιρόκ 54΄), Χολτ, Ράσιτς (Κουλς 66΄), Ζάντερ, Φόλπρεχτ, Μπαγκάρντ, Ζίβουλιτς, Ανγκούλο (Παναγιώτου 83΄), Νέμετς, Ράκελς.